FOTO: Kozákov Challenge má letos českého medailistu!

27.07.2015 22:13:24 | Autor: Valérie Vitoušová a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: Kozákov Challenge má letos českého medailistu!

O víkendu vyvrcholil sedmý ročník závodu v downhillovém skateboardingu Kozákov Challenge 2015, který se konal na nejvyšším vrchu v Českém ráji pod záštitou Czech Gravity Sports Association (CGSA) a International Downhill Federation (IDF).

Nejprestižnějšího závodu v této sportovní disciplíně na českém území se letos zúčastnilo 220 jezdců z celého světa, přičemž mezi závodníky ze Spojených států, Evropy, Jižní Ameriky nebo Afriky nechybělo mnoho českých reprezentantů. V těžké konkurenci se nakonec juniorovi Vašku Čvančarovi podařilo získat třetí místo. Po třech letech se tak stal druhým Čechem, který se na tomto prestižním závodě umístil na stupních vítězů.

Kromě české medaile byl letošní ročník výjimečný i vysokou úrovní jezdců. O té vypovídá i vylepšení traťového rekordu, který postupně posunuli hned čtyři jezdci. Nakonec se jeho novým držitelem stal Thiago Gomes Lessa, který v časové kvalifikaci dosáhl času 2:19:833. 

Kozákov Challenge 2015 - vítěz hlavní kategorie Jimmi Riha<br />Autor: Lada Nayevo Vítězem hlavní kategorie open se nakonec stal Jimmy Riha, americký jezdec s českými kořeny. Nejlépe umístěným Čechem v kategorii mužů se stal Pavel Zajíc na 46. místě.

Z žen dojela jako první Američanka Emily Pross, která potvrdila svoje dosavadní suverénní výsledky. V kategorii classic luge a street luge nepřekvapivě zvítězil dlouhodobý suverén, Španěl Mikel Echegaray Diez.

Prestižní světový závod přilákal do Českého ráje opět několik tisíc diváků, z toho více než polovinu ze zahraničí. Fanoušci se na svazích Kozákova střídali od úterních tréninků až do soboty, kdy se jel hlavní závod.  Mnoho z nich spolu s jezdci shlédlo v česklé premiéře dokument skupiny Longboard Girls Crew Open, který mapuje cestu nejlepších světových longboardových jezdkyň do Izraele. Živo ale bylo také v depu závodu večer, kdy hráli DJs.

O závodě Kozákov Challenge

Kozákov Challenge je nejprestižnějším závodem na českém území, kde se každoročně schází ti elitní jezdci z celého světa. Na nejrychlejší tuzemské trati změří síly nejlepší světoví i čeští jezdci, přičemž se z kopce řítí rychlostí až 100 km/h.

Kozákov Challenge 2015<br />Autor: Petr JežekZávod čítá tři hlavní disciplíny-longboard, kdy závodníci jedou vestoje rychlostí 80 - 90 km/h, classic luge, v níž jezdci kopec zdolávají vleže v rychlosti 90 - 100 km/h a street luge, druhou kategorii vleže, jejíž maximální rychlost se pohybuje mezi 95 a 105 km/h. 

 Disciplína longboard se dále dělí na tři kategorie - open, ženy a junioři. Závodníci se rozřazují na základě časové kvalifikace a 64 nejlepších postupují do hlavního závodu, kde se na kopci utkávají na kopci ve čtyřčlenných kolech, kdy vždy první dva postupují dále.

Závodní trať je dlouhá přibližně 2,5 km a nabízí dva dlouhé rovné a prudké úseky, kde závodníci naberou maximální rychlost, tak prostřední technickou pasáž a serpentiny, které prověří schopnosti každého jezdce. O předjíždění a pády není tedy v závodě nouze, přičemž bezpečí závodníků a diváků zajišťují záchranné sítě a tisíce slaměnných balíků.

Kompletní výsledky závodu Kozákov Challenge 2015:

Kozákov Challenge 2015 - Lyde Begue<br />Autor: Lada Nayevo Open: 1. Jimmy Riha, 2. Byron Essert, 3. Carlos Paixoa.

Ženy: 1. Emiliy Pross, 2. Marie Bougourd - Spoky Woky, 3. Lyde Begue (na snímku vpravo).

Junioři: 1. Alex Charleson, 2. Jorund Bratset, 3. Vašek Čvančara.

Street luge: 1. Mikel Echegaray, 2. Kolby Parks, 3. Abdil Mahdzan.

Classicc luge: 1. Mikel Echegaray, 2. Javie Serano Molina, 3. Gerrit Geiger.

Kozákov Challenge 2015 objektivem Jakuba Jirmana

Další fotogalerie Zuzany Koulové na sesterském portále Moje Jičínsko

Pozvánka: Kozákov znovu obsadí downhilloví skateboardisté z celého světa

Předchozí ročníky závodu Kozákov Challenge:

6. ročník: Kozákov Challenge ovládl v nejprestižnější kategorii Sebastian Hertler

5. ročník: Kozákov znovu prověřil schopnosti sjezdařů na skateboardech

4. ročník: Obrazem: Sjezdaři na skateboardech obsadili na čtyři dny Kozákov

3. ročník: Skateboardisti se dočkali pro závody na Kozákově lepšího počasí

2. ročník: Vítěze závodu světové série určila už kvalifikace

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 55 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
Léto v Semilech 2020
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Začaly výkopové práce v Hluboké ulici v Turnově
Židovský hřbitov v Liberci pomáhá opravit i Liberecký kraj

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
12.07.: Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT