17.09.2014 15:25:36 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Krkonoše

Silnice mezi Špindlerovým Mlýnem a Špindlerovkou patřila v neděli 14. září druhému ročníku Krkonošského čtvrtmaratonu na kolečkových lyžích a inline bruslích. V nejvíce obsazené kategorii Classic, ale i v absolutním pořadí, byl nejrychlejší sdruženářský reprezentant Daniel Máka.

Závod uspořádal ČSK SKI Vysoké nad Jizerou a DDM Pelíšek Vrchlabí ve spolupráci s Městem Špindlerův Mlýn a konal se jako třetí letošní závod seriálu Vrchlapák 2014. Závod byl také zařazen do seriálu závodů Silvini Skiroll Classic 2014. Právě zařazení do prestižního seriálu se pozitivně projevilo, nejen počtem závodníků, ale také kvalitní konkurenci ve startovním poli.

Závodníci odstartovali ve dvou vlnách, nejprve na kolečkových lyžích klasickou technikou a následovali závodníci kategorie skate, na lyžích s plnými kolečky na in line bruslích. V nejvíce obsazené kategorii Classic přijel po deseti kilometrech do cíle na Špindlerovce, který byl zahalený do husté mlhy, jako první v čase 38 minut a 52 vteřin závodník Dukly Liberec Daniel Máka, následován oddílovým kolegou Martinem Lopatou, jako třetí protnul cílovou pásku Adam Fellner, startující za Fenix SKI Team Jeseník.

Také ženy dosahovaly kvalitních časů, za 40 minut a 50 vteřin projela cílem jako první a celkově desátá Kateřina Smutná ze Silvini Madshus Team, před druhou Kateřinou Berouškovou a třetí Adélou Boudíkovou.

V kategorii Skate a in line brusle obsadil první místo časem přesně 40 minut Vít Černý z VSk FEL Praha, pro druhé místo si dojel Pavel Kocián a třetí místo získal polský závodník Arkadiusz Ogorzaluk. První ženou byla Lucie Charvátová startující za ČKS SKI Jilemnice před druhou Renatou Sujak a třetí Janou Gaudelovou. V kategorii Skate Jove startovali pouze dva závodnici, Josef Vejnar, který projel cílem za 44:35 a Monika Suchardová v čase 1:06:25.

Kompletní výsledky najdete ve formátu pdf pod článkem.