FOTO: Lávka přes Jizeru je na svém místě, zatím se ale po ní neprojdete

28.09.2012 20:38:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Lávka přes Jizeru je na svém místě, zatím se ale po ní neprojdete

Už je to tady. U semilského splavu vznikl nový architektonický útvar. Jedná se o lávku, která bude sloužit pěším i cyklistům, protože bude součástí cyklostezky. V pátek 28. září byly usazeny mostovka a oblouk, dokončovat se ovšem bude lávka ještě několik týdnů.

V pátek mostní oblouk musel prozatím držet jeřáb, ještě odpoledne měly být strženy mostní podpěry a dokončeny mostní sváry. V následujících dnech bude montáž lávky dokončena usazením a dopnutím zajišťovacích táhel.

FOTO: Lávka přes Jizeru je na svém místě, zatím se ale po ní neprojdeteDalší dokončovací práce a kolaudace ale bude probíhat nejméně celý říjen, takže zpřístupnění pro veřejnost a první volný přechod cestujících z regulace do parku Ostrov nebo zpět lze očekávat až v listopadu.

Projektové náklady lávky, která je součástí projektu cyklostezky Greenways Jizera, jsou stanoveny na necelých 8 milionů korun. Ve smlouvě s dodavatelem na stavbu lávky a nové části cyklostezky, jsou určeny celkové náklady 12 milionů 856 tisíc Kč i s DPH. Protože má ale dodavatel problémy s termínem dodání, tak možná město Semily nakonec vyjde stavba levněji o odečtené sankce.

Aktualizace: V sobotu a v neděli byly vypnuty táhla, které lávku z dálky velmi zvýrazňují. Zbývá ale ještě lávku zajistit a až poté se odstraní podpůrné pilíře. Fotografie s napnutými táhly byly doplněny do naší fotogalerie

Související články:

Semilská lávka přes Jizeru by mohla stát ještě do konce září

Jak má vypadat semilská lávka přes Jizeru na Ostrov - původní grafické návrhy

Semily získaly dotaci na cyklostezku a chtějí ji dokončit ještě letos

Zelené srdce Semil se mění v Doteky vody

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.

Hejtmani pověřili dočasným vedením Rady Asociace krajů Martina Půtu

Stávající místopředseda Rady Asociace krajů ČR Martin Půta povede Radu Asociace krajů do jejího ustavujícího zasedání, na kterém bude zvoleno nové vedení tohoto orgánu. Během dnešní hejtmanské videokonference to odsouhlasilo všech 11 online zúčastněných hejtmanů. Ustavující zasedání Rady Asociace krajů se uskuteční až poté, kdy bude zvolen hejtman v Karlovarském kraji, kde zatím stále probíhá povolební vyjednávání. Představitelé českých a moravských krajů se také shodli na ustavení čtyřčlenné skupiny, která bude jednat s ministerstvem financí, případně s premiérem o kompenzaci propadu příjmů krajů v souvislosti s možným zrušením superhrubé mzdy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraje pro bezpečný internet: projekt varuje studenty před internetem
Kvůli ledovce a předpovědi počasí uzavřeli silnici kolem přehrady Souš
Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
Nepřipoutaného řidiče bez řidičáku zastavili policisté v Turnově
Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Nejčtenější články

21.11.: Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu
20.11.: V Libereckém kraji klesl počet aktuálně nakažených za týden o 2 tisíce
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT