FOTO: Libuše Jarcovjáková ukazuje nejen svůj Život v Pojizerské galerii

22.11.2014 19:30:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: Libuše Jarcovjáková ukazuje nejen svůj Život v Pojizerské galerii

V semilském muzeu proběhla ve čtvrtek 20. listopadu vernisáž výstavy Libuše Jarcovjákové nazvané Život. Její osobní fotografie vypovídají o světě jednoho člověka, světě chvatu, těkavosti, pomíjivosti, rozpadu, světě denních všedních minut i světě banalit.

Je to svět přísně individuální, ale zároveň dráždivý, protože nás vtahuje do sebe svou silou podoby se světem, který nás čekal, čeká a bude čekat.

Jarcovjáková má vztah i k našemu regionu, protože působila v první polovině 80. tých let 20. století jako lektorka češtiny pro vietnamské a kubánské zaměstnance podniku Kolora Semily. Dále poznala i život komunity v pražském gay T-clubu, její život byl vždy poznamenán a spoluvytvářen podivnými náhodami a souvislostmi, které ji mnohokrát srazily k zemi. Fotografie pro ni byly druhem komunikace a navazování vztahů a kontaktů s okolím i sebou sama. Výstavu Život můžete navštívit v semilském muzeu až do 11. ledna, otevřeno je každý den od 9 do 16 hodin.

Následně proběhne 12. prosince související přednáška Třikrát o fotografii, kde bude představeno téma fotografie ze tří různých pohledů třemi ženami. O životě a díle americké fotografky Nan Goldin promluví kurátorka výstavy Lenka Patková, vlastní tvorbu představí vystavující fotografka Libuše Jarcovjáková a s příspěvkem O estetice chyba ve fotografii vystoupí Eva Kulová.

Kompletní program semilského muzea v listopadu

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT