07.02.2017 17:47:20 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov,Lomnice nad Popelkou

Derby dvou nesmiřitelných pojizerských rivalů se hrálo v neděli v Lomnici nad Popelkou v rámci 17. kola liberecké krajské hokejové ligy. Domácí položili základ ke čtvrtému vítěznému derby nad Turnovem v této sezoně třemi brankami již v první třetině.

HC Lomnice n. P. - HC Turnov 1931 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)

Lomničtí šli do zápasu s vědomím, že pokud chtějí pomýšlet na přímý semifinálový postup, musí zvítězit alespoň o tři branky. Svůj úkol splnili do puntíku. Hosté se snahou a střeleckou aktivitou v první třetině hostům vyrovnali. Mezi 13. a 19. minutou vyrobili tři chyby, které Lomnice nekompromisně potrestala. Nejprve Rudiš po pasu Martince, vzápětí Drahoňovský a nakonec Knap dali tři branky do sítě bezmocného Fikrta během šesti minut.

Agresivní hokej pokračoval také ve druhé třetině. Koncentrovaná obrana přinesla domácím zvýšení náskoku o další tři branky v síti střídajícího Petruželky. Postarali se o to Srnský, L. Syrovátka a Mizera. Druhá, ale i třetí třetina se nesla v sérii oboustranných vyloučení. Lomnice vedla po druhé části již rozdílem šesti gólů.

Hosté se snažili i ve třetí třetině překonat vynikajícího Duláka v domácí kleci. Dokonce byla proti Lomnici nařízena dvě trestná střílení. Dulák nejprve vychytal Maděru a poté i samostatný nájezd Dudy. Branky tak padaly pouze na druhou stranu. K šesti předchozím, přibyly mezi 55. a 57. minutou branky Mizery, Junka a Martince. Pak se jen čekalo, jestli domácí splní přání skandujících diváků a vstřelí desátý gól, ale Turnov desítku uhájil.

Hokejové derby v Liberecké lize HC Lomnice nad Popelkou - HC Turnov 1931<br />Autor: Zdeněk Matura „Poslední zápasy v nadstavbové části již bereme jako přípravu na vyřazovací část soutěže. Všechny kluky musíme pochválit, protože od minulého zápasu v Liberci hrajeme mnohem lépe dozadu. Nejvíce si vážíme nuly na našem kontě. Ve třetí třetině jsme sice nechali jet na „Duliho" dva samostatné nájezdy, ale on je chytil. Byl výborný a jeho forma jde stále nahoru. Takže dnes spokojenost, nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou," hodnotil utkání trenér Lomnice Martin Knap.

Branky a nahrávky: 13. Rudiš (Martinec), 14. Drahoňovský (Lemfeld), 19. Knap (Maryška), 24. Srnský (L. Syrovátka), 35. L. Syrovátka (Junek, Srnský), 35. Mizera (Kedršt), 55. Mizera (Drahoňovský, Lemfeld), 56. Junek (Martinec, J. Syrovátka), 57. Martinec (Drahoňovský, Rudiš). Rozhodčí: Wagner - Bosák, Svobodová. Vyloučení: 8:10, navíc Isach (TUR) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 300. Střely na branku: 33:34. Lomnice nad Popelkou: Dulák Martin - Sehnoutek Jakub, Martinec Vladimír, Syrovátka Jakub (C) - Lemfeld Radek, Junek Jiří, Knap David, Srnský Jan, Karásek Petr, Syrovátka Lukáš, Rudiš Darek, Kedršt Jaroslav, Maryška Jiří, Mizera Filip, Drahoňovský Daniel, Kotula Lukáš. Turnov: Fikrt Tomáš (21. Petruželka Luděk) - Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan, Kysilka Marek, Zákoutský Petr, Eichler Jan, Mikule Jan, Šimůnek Jakub - Richter Jaroslav, Jágr Petr, Řezníček David, Růzha Šimon, Maděra Daniel, Isach Daniel (C), Duda Jakub, Dvořák Josef, Hujer Martin, Šimůnek Jiří.

V posledním kole nadstavby Turnov v sobotu 11. února doma přivítá od 17 hodin Slavoj Liberec a Lomnice hraje v neděli 12. února v Děčíně. Obě mužstva ještě mají šanci na vítězství nadstavby, protože je spolu s Libercem dělí pouze dva body.