23.10.2012 15:49:25 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Po mizerném vstupu do soutěže se stále zlepšuje Jívan Bělá, který v sobotu porazil první Stružinec. K vidění bylo několik brankových přídělů - Malá Skála porazila 7:2 Libštát a Lomnice B stejným poměrem Martinice. Dokonce 8:2 přehrála rezerva Branné Košťálov B.

Z dalších utkání bylo zajímavé derby Roztoky - kruh, ve kterém si těsné vítězství odvezli hosté. Nejtvrdší utkání se pak hrálo ve Vysokém nad Jizerou, kde sice vyhrála Mříčná, ale po vzájemné potyčce byli vyloučeni M. Šikola a Farský. Navíc rozhodčí Rolf udělil i pět žlutých karet.

Bělá - Stružinec 2:0 (0:0)

Vedoucí mužstvo Stružince zavítalo ve slunečnou sobotu na hřiště stále se lepšící Bělé. Ta totiž  mužstvo po postupu do přeboru vystužila posilami se zkušenostmi z vyšších soutěží. Stružinci navíc chyběl gólman Škopán, který nedohrál pro zranění zad minulé utkání s Lomnicí.

V 7. minutě Hůlek výborným zákrokem likvidoval první velkou šanci Bělé. Ve 12. minutě Dytrych krotil vášeně vášně na lavičku hostů, kterým se nelíbilo jeho posuzování. Ve 14. minutě měli domácí další šanci, brankář Hůlek opět výborně zasáhl. V 17. minutě zahrával stružinecký Ševců trestný kop z 18 metrů, ale jeho muška nebyla přesná. Ve 30. minutě vykopl stoper Vágenknecht z brankové čáry jistý gól domácích. Ve 34. minutě se zablýskalo na malém vápně Bělé, když se dostal do zakončení obránce Hloušek, jenž však ze 7 metrů překopl branku.

Domácí hráče zastihl druhý poločas v lepším světle a po zásluze se ujali vedení v 60. minutě, když skóroval kapitán Kovařík. V poslední dvacetiminutovce eskalovalo napětí na hřišti i v hledišti a hosté viděli hlavní vinu v rozhodčím Dytrychovi. Ten nejprve udělil dvě žluté karty domácím hráčům za protesty a o chvíli nato vykázal domácího trenéra Kalendu z lavičky za nevhodné chování vůči asistentovi hostů na lajně. V nastaveném čase domácí pojistili svoji výhru druhým gólem, když Hůlek podcenil střelu Vorla.

Branky: 60. Kovařík, 91. Vorel. Rozhodčí: Dytrych, ŽK: 2:4. Diváků: 150. Bělá: Hrubý - Kukučka, Gančarčík, Beran, Vorel - M. Hanč, Kovařík, Tauchman, Zaplatílek - Čokina, Patz. Trenér: Kalenda Ladislav, vedoucí mužstva: Zamlar Martin.  Stružinec: Hůlek - Hamáček, Vágenknecht, Hloušek, Schreyer - D. Bláha (46. Matěja), Ševců, Vágner, Sehnoutek (80. Kašpar) - Votoček, Heřmanský. Trenér: Vágenknecht Petr, vedoucí mužstva: Bím Ladislav.

Roztoky - Kruh 2:3 (1:2)

V Roztokách se hrálo derby před zraky 150 diváků. V prvním poločase byli lepší hosté a dostali se do vedení o dva góly. Domácí se ale nevzdali, ještě do poločasu snížili a poté i vyrovnali. Třetí branku ale vstřelil v 88. minutě Marek Salátek a rozhodl tak o zisku tří bodů pro hosty.

Branky: Kupkár, Tejchman - Jiří Kužel, Martin Chomanič, Marek Salátek. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 2:3. Diváků: 150.

Další utkání 12. kola:

Fotbal okresní přebor Semilska, utkání Malá Skála - Libštát<br />Autor: Zdeněk Matura

Studenec - Mírová B 0:0
Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 2:2. Diváků: 120.

Vysoké - Mříčná 0:4 (0:3)
Branky: J.Jaroš 2, Jiřišta, Návesník. Rozhodčí: Rolf, ŽK: 2:3, ČK: 1:1. Diváků: 80.

Lomnice B - Martinice 7:2 (4:1)
Branky: J.Ďoubalík 2, Cerman, Drahoňovský, Vojtíšek, Blažek, Láska - Skála, Horáček. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 0:3. Diváků: 60

Malá Skála - Libštát 7:2 (2:0)
Branky: Daníček 2, Kopecký 2, K. Šilhán, Novák, M. Makula - Fiedler, Mečíř. Rozhodčí: Jebavý, ŽK: 2:1. Diváků: 60. Fotogalerie z utkání

Horní Branná B - Košťálov B 8:2 (3:0)
Branky: Svoboda 4, Mečíř 2, Jón, Hanč - Tulach 2. Rozhodčí: Dytrych, ŽK: 2:3. Diváků: 120.