FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev

12.08.2020 18:30:59 | Autor: Vláďa Driver Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev

Již od roku 2009 pořádá Autoklub Krkonoš Jilemnice závody pro Endurové jezdce, letos se tedy konal v sobotu 8. a v neděli 9. srpna již dvanáctý ročník, podruhé na stejném místě ve Mříčné. Pandemie čínské chřipky mimo jiné odpískala celý ročník seriálu KTM ECC, a tak jilemnický memoriál změnil zaběhnuté schema. Namísto cross country jednotlivců se jel jako cross country maraton družstev.

AK Krakonoš od 2009 dává názvem soutěže Memoriál Oldy Nývlta hold jednomu ze zakladatelů AK Krakonoš, bývalého jezdce a časoměřiče, ale také výbornému organizátorovi Oldovi Nývltovi.

Tak jako po celých dvanáct ročníků, tak i letos se organizátoři závodů ve Mříčné snažili připravit trať za místním fotbalovým trávníkem s patřičným zázemím, včetně bohatého a cenově přijatelného občerstvení, které vskutku bylo třeba, neboť trať vedla sice zkropeným terénem, ale slunce v sobotu i neděli poměrně pěkně peklo a vedlejší koupaliště pak přišlo večer vhod.

V sobotu se konala čtyřhodinovka trojic, tedy taková štafetová jízda, buď licencovaných jezdců, nebo hobby jezdců, kde startovní čísla byla zřetelně oddělena. Mezi jezdci s licencí zvítězila trojice Fiala, Markvart, Hroneš, před Kučerou, Hádkem a Englem a bronz si odvezli Harcuba, Vyšanský a Škaloud. Mezi hobby jezdci zvítězila trojice Kučera, Novotný, Čermák, před Veverkou, Havlíkem a Krskem a bronzovou příčku obsadila trojice Láska, Mazánek a Vacek.

Memoriál Oldy Nývlta v Mříčné 2020<br />Autor: Vláďa Driver Rožánek Neděle pod ostrým slunkem patřila závodu na tři hodiny dvojic jezdců. Z vítězství se radovali v kategorii hobby Hádek s Koutským, druzí skončili Novotný s Čermákem a bronzově projeli cílem Holec s Novotkou.

Mezi jezdci s licencí brali zlatý věnec Fiala s Markvartem, stříbrná příčka patřila dvojici Harcuba a Vyšanský a bronzové ocenění míří jezdcům Kučerovi s Hanušem.

Pěkné letní počasí, diváci i zajímavé souboje, to vše bylo k vidění ve Mříčné na Memoriálu Oldy Nývlta.Tak na další ročník přijďte pobejt.

Související články:

Jezdci i fanoušci se rozloučí s KTM ECC 2019 ve vysockém divadle

FOTO: Další díl seriálu KTM ECC se konal v Jilemnici a Mříčné

FOTO: V Memoriálu Oldy Nývlta v Mříčné startovalo 262 jezdců

FOTO: Seriál KTM ECC pokračoval na blátě v Mříčné

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 36 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování
Řidič skútru útočil na strážce KRNAP, policie řeší trestní oznámení
Prohlášení hejtmana Půty k účasti Vladislava Husáka na akci v Teplicích

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
26.01.: Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT