FOTO: Na 46. ročníku Hruštice byl nejrychlejší Pavel Kubričan

06.11.2019 20:34:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála,Turnov

FOTO: Na 46. ročníku Hruštice byl nejrychlejší Pavel Kubričan

Už 46. ročník silničního běhu Hruštice na 15 kilometrů, který tradičně startuje v Turnově na Hruštici a otočku má na Malé Skále, se konal v neděli 3. listopadu. Do závodu odstartovalo celkem 96 běžců, z nichž 21 si zaběhlo kratší 10 kilometrovou trať. Nejrychlejší byl tentokrát Pavel Kubričan, mezi ženami zvítězila Tereza Zuzánková.

Od začátku čelo závodu nasadilo vysoké tempo, na druhém kilometru se osamostatnil na prvním místě Pavel Kubričan, který měl na obrátce v čase 25:06 půlminutový náskok. Ve druhé polovině pozdější vítěz ještě navyšoval náskok až na konečné dvě minuty před druhým Janem Švadlenkou a třetím Štěpánem Holasem. Nejlepším domácím běžcem byl na pátém místě Martin Berka.

Mezi 25 ženami odstartovala nejlépe Tereza Zuzánková z Jablonce, nyní závodící v dresu Turnova. Na metě 5 kilometrů už měla půlminutový náskok na Janu Klimešovou, rodačku ze Sychrova a osminásobnou vítězku tohoto závodu. Třetí nakonec doběhla Jana Lenčová, bývalá žákyně ZŠ Skálova Turnov a běžkyně AC Turnov, nyní závodící v dresu Jičína.

Silniční běh Hruštice 2019<br />Autor: Jiří ValesNa kratší trati na 10 kilometrů absolutně zvítězila lyžařská legenda Blanka Paulů v čase 45:07,4 před Romanem Hanykem (46:03,8) a Jiřím Javůrkem (47:32,8). Nejstaršími účastníky byli Vítězslav Jantsch a Václav Culka, oba ročník narození 1935.

Potřetí byl závod současně Memoriálem Zdeňka Drobníka - bývalého běžce a trenéra, jednoho ze zakladatelů závodu. Závod je také zařazen do seriálů běhů Pohár běžce Českého ráje Velká cena Východočeské oblasti v bězích. Letos přálo pořadatelům i počasí, když na rozdíl do sychravé soboty bylo v neděli bezvětří a deset stupňů nad nulou.

Vyhlašování i tradiční tombola proběhly na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Běžci z Turnova a okolí se těší na další společnou běžeckou akci, kterou bude Silvestrovský běh v Maškově zahradě v Turnově.

46. ročník Běhu Hruštice (Turnov - Malá Skála - Turnov):

Absolutní pořadí: 1. Pavel Kubričan (Saucony) 51:21,1, 2. Jan Švadlenka (AC Mladá Boleslav) -1:56,5, 3. Štěpán Holas (Jičín) -2:18,7, 4. Zbyněk Kudrna (Enduraining) -2:28,5, 5. Martin Berka (AC Turnov)-4:01,3, 6. František Vagenknecht (Nová Paka) -4:13,5.

Nejlepší ženy: 1. Tereza Zuzánková (AC Turnov) 1:00,54, 2. Jana Klimešová (USK Praha) 1:03:02, 6, 3. Jana Lenčová (AC TJ Jičín) 1:03,34,0.

Předchozí ročníky běhu:

2018: Vítězem 45. ročníku běhu Hruštice se stal Kamil Krunka

2017: Na 44. ročníku Hruštice byl nejrychlejší Maročan Abdelkabir Saji

2016: Nejlepší na 43. ročníku Hruštice Sebastian Vošvrda a Bára Jíšová

2015: Nejrychlejší na 42. ročníku Hruštice byl Radek Hübl

2014: Vítězem 41. ročníku Hruštice se stal Jan Kreisinger

2013: Jubilejní 40. ročník Hruštice vyhrál Kohut před domácím Gaislem

2012: FOTO: V 39. ročníku běhu Hruštice slavili úspěch domácí turnovští běžci

2011: Silniční běh Hruštice má poprvé ukrajinského vítěze

2010: Letošní Hruštice s rekordní účastí

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Propozice Hruštice 219 | Výsledky Hruštice 2019

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Starosta Turnova se setká s obyvateli Kasáren, Hruštice a Károvska

Ve středu 13. listopadu proběhne poslední setkání starosty s občany v letošním roce. Setkání se uskuteční v jídelně ZŠ Žižkova od 17 hodin. Přijďte podiskutovat o tom, co vás ve vaší části města trápí! Hlavní témata: Bytová zóna Hruštice, Dopravní situace v ulici Žižkova, Městské sady a Mateřská škola Zborovská.

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Laos plný min aneb cestovatelská beseda v kině Sféra
Napětí a humor přináší do Slané divadelníci z Lučan
V jilemnickém muzeu zahájí výstavu o Tibetu
Organizace v sociální oblasti dostanou od kraje peníze na překlenutí
Série proher turnovských volejbalistů stále neprolomena

Nejčtenější články

10.11.: FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu
11.11.: Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
10.11.: Zhodnocení krajského přeboru po podzimu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT