06.11.2019 20:34:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála,Turnov

Už 46. ročník silničního běhu Hruštice na 15 kilometrů, který tradičně startuje v Turnově na Hruštici a otočku má na Malé Skále, se konal v neděli 3. listopadu. Do závodu odstartovalo celkem 96 běžců, z nichž 21 si zaběhlo kratší 10 kilometrovou trať. Nejrychlejší byl tentokrát Pavel Kubričan, mezi ženami zvítězila Tereza Zuzánková.

Od začátku čelo závodu nasadilo vysoké tempo, na druhém kilometru se osamostatnil na prvním místě Pavel Kubričan, který měl na obrátce v čase 25:06 půlminutový náskok. Ve druhé polovině pozdější vítěz ještě navyšoval náskok až na konečné dvě minuty před druhým Janem Švadlenkou a třetím Štěpánem Holasem. Nejlepším domácím běžcem byl na pátém místě Martin Berka.

Mezi 25 ženami odstartovala nejlépe Tereza Zuzánková z Jablonce, nyní závodící v dresu Turnova. Na metě 5 kilometrů už měla půlminutový náskok na Janu Klimešovou, rodačku ze Sychrova a osminásobnou vítězku tohoto závodu. Třetí nakonec doběhla Jana Lenčová, bývalá žákyně ZŠ Skálova Turnov a běžkyně AC Turnov, nyní závodící v dresu Jičína.

Silniční běh Hruštice 2019<br />Autor: Jiří ValesNa kratší trati na 10 kilometrů absolutně zvítězila lyžařská legenda Blanka Paulů v čase 45:07,4 před Romanem Hanykem (46:03,8) a Jiřím Javůrkem (47:32,8). Nejstaršími účastníky byli Vítězslav Jantsch a Václav Culka, oba ročník narození 1935.

Potřetí byl závod současně Memoriálem Zdeňka Drobníka - bývalého běžce a trenéra, jednoho ze zakladatelů závodu. Závod je také zařazen do seriálů běhů Pohár běžce Českého ráje Velká cena Východočeské oblasti v bězích. Letos přálo pořadatelům i počasí, když na rozdíl do sychravé soboty bylo v neděli bezvětří a deset stupňů nad nulou.

Vyhlašování i tradiční tombola proběhly na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Běžci z Turnova a okolí se těší na další společnou běžeckou akci, kterou bude Silvestrovský běh v Maškově zahradě v Turnově.

46. ročník Běhu Hruštice (Turnov - Malá Skála - Turnov):

Absolutní pořadí: 1. Pavel Kubričan (Saucony) 51:21,1, 2. Jan Švadlenka (AC Mladá Boleslav) -1:56,5, 3. Štěpán Holas (Jičín) -2:18,7, 4. Zbyněk Kudrna (Enduraining) -2:28,5, 5. Martin Berka (AC Turnov)-4:01,3, 6. František Vagenknecht (Nová Paka) -4:13,5.

Nejlepší ženy: 1. Tereza Zuzánková (AC Turnov) 1:00,54, 2. Jana Klimešová (USK Praha) 1:03:02, 6, 3. Jana Lenčová (AC TJ Jičín) 1:03,34,0.