FOTO: Na 46. ročníku Hruštice byl nejrychlejší Pavel Kubričan

06.11.2019 20:34:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála,Turnov

FOTO: Na 46. ročníku Hruštice byl nejrychlejší Pavel Kubričan

Už 46. ročník silničního běhu Hruštice na 15 kilometrů, který tradičně startuje v Turnově na Hruštici a otočku má na Malé Skále, se konal v neděli 3. listopadu. Do závodu odstartovalo celkem 96 běžců, z nichž 21 si zaběhlo kratší 10 kilometrovou trať. Nejrychlejší byl tentokrát Pavel Kubričan, mezi ženami zvítězila Tereza Zuzánková.

Od začátku čelo závodu nasadilo vysoké tempo, na druhém kilometru se osamostatnil na prvním místě Pavel Kubričan, který měl na obrátce v čase 25:06 půlminutový náskok. Ve druhé polovině pozdější vítěz ještě navyšoval náskok až na konečné dvě minuty před druhým Janem Švadlenkou a třetím Štěpánem Holasem. Nejlepším domácím běžcem byl na pátém místě Martin Berka.

Mezi 25 ženami odstartovala nejlépe Tereza Zuzánková z Jablonce, nyní závodící v dresu Turnova. Na metě 5 kilometrů už měla půlminutový náskok na Janu Klimešovou, rodačku ze Sychrova a osminásobnou vítězku tohoto závodu. Třetí nakonec doběhla Jana Lenčová, bývalá žákyně ZŠ Skálova Turnov a běžkyně AC Turnov, nyní závodící v dresu Jičína.

Silniční běh Hruštice 2019<br />Autor: Jiří ValesNa kratší trati na 10 kilometrů absolutně zvítězila lyžařská legenda Blanka Paulů v čase 45:07,4 před Romanem Hanykem (46:03,8) a Jiřím Javůrkem (47:32,8). Nejstaršími účastníky byli Vítězslav Jantsch a Václav Culka, oba ročník narození 1935.

Potřetí byl závod současně Memoriálem Zdeňka Drobníka - bývalého běžce a trenéra, jednoho ze zakladatelů závodu. Závod je také zařazen do seriálů běhů Pohár běžce Českého ráje Velká cena Východočeské oblasti v bězích. Letos přálo pořadatelům i počasí, když na rozdíl do sychravé soboty bylo v neděli bezvětří a deset stupňů nad nulou.

Vyhlašování i tradiční tombola proběhly na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Běžci z Turnova a okolí se těší na další společnou běžeckou akci, kterou bude Silvestrovský běh v Maškově zahradě v Turnově.

46. ročník Běhu Hruštice (Turnov - Malá Skála - Turnov):

Absolutní pořadí: 1. Pavel Kubričan (Saucony) 51:21,1, 2. Jan Švadlenka (AC Mladá Boleslav) -1:56,5, 3. Štěpán Holas (Jičín) -2:18,7, 4. Zbyněk Kudrna (Enduraining) -2:28,5, 5. Martin Berka (AC Turnov)-4:01,3, 6. František Vagenknecht (Nová Paka) -4:13,5.

Nejlepší ženy: 1. Tereza Zuzánková (AC Turnov) 1:00,54, 2. Jana Klimešová (USK Praha) 1:03:02, 6, 3. Jana Lenčová (AC TJ Jičín) 1:03,34,0.

Předchozí ročníky běhu:

2018: Vítězem 45. ročníku běhu Hruštice se stal Kamil Krunka

2017: Na 44. ročníku Hruštice byl nejrychlejší Maročan Abdelkabir Saji

2016: Nejlepší na 43. ročníku Hruštice Sebastian Vošvrda a Bára Jíšová

2015: Nejrychlejší na 42. ročníku Hruštice byl Radek Hübl

2014: Vítězem 41. ročníku Hruštice se stal Jan Kreisinger

2013: Jubilejní 40. ročník Hruštice vyhrál Kohut před domácím Gaislem

2012: FOTO: V 39. ročníku běhu Hruštice slavili úspěch domácí turnovští běžci

2011: Silniční běh Hruštice má poprvé ukrajinského vítěze

2010: Letošní Hruštice s rekordní účastí

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Propozice Hruštice 219 | Výsledky Hruštice 2019

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Křest knihy o výtvarníkovi Harcubovi zpestřily ukázky jeho děl
Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT