FOTO: Na oslavě 50 let od založení KRNAP zahráli Bárta a Dusilová
21.05.2013 12:06:30 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí
Z geologického hlediska je 50 let existence Krkonoš jen zrnkem písku na pískovišti. Z hlediska existence národního parku je to ale věk zasluhující úctu. V pátek 17. května to bylo právě 50 let, co vznikl Krkonošský národní park, oslava proběhla i se známými hosty.
Kulatému jubileu národního parku je věnována řada akcí během roku, vrchol oslav ale nastal v pátek, kdy program ve Vrchlabí začal už dopoledne hrami pro děti, výstavou o historii Krkonošského národního parku nebo divadelním představením Karel Hynek Mácha: Krkonošská pouť. Odpoledne program pokračoval v zahradě za čtyřmi historickými domky, kde vystoupil folklorní soubor Špindleráček. Po divadelním představení pro děti knížku spisovatelky Marie Kubátové O Krakonošovi, skřítcích a zahrádce blízko nebe pokřtil kromě dalších kmotrů i zpěvák Dan Bárta. Odpolední program doplňovala ještě skupina Satori Poniklá.
Na zahradě byly k vidění řezbářská nebo výtvarná dílna, hry a soutěže pro děti a nebo fotografická slideshow Staré a nové Vrchlabí. Večer se na náměstí T. G. Masaryka od 19 hodin konal narozeninový koncert, kde byli hlavními hvězdami Lenka Dusilová a Dan Bárta, ale fanouškům zahráli i skupina The Tap Tap a Cémur Šámur v Kufru. Koncerty byly, stejně jako další akce, přístupné všem fanouškům zdarma.
Další fotogalerie z odpoledního programu oslav:
Obrazem: Oslavy jubilea KRNAPU zahájil folklorní soubor a pohádka
Související články z Krkonoš:
Květnovým živočichem kampaně Správy KRNAP je vydra
Krkonoše už znají svých Sedm divů, nejvíce hlasů získal Obří důl
Krkonošská panoramata můžete obdivovat i doma z obýváku
Správa KRNAP hlásí organizační změny
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 66 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nejnovější články
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.