03.01.2019 21:52:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Už 45. ročník Silvestrovského běhu Maškovou zahradou v Turnově vyhrál nadějný dorostenec AC Turnov Michal Hanyk, který porazil v přímém běžeckém souboji v závěru jak loňského vítěze Jiřího Čivrného, tak i trojnásobného vítěze z předchozích let Martina Berku.

Tradiční běh okolo areálu Maškova zahrada v Turnově na 4500 metrů se konal na Silvestra na inlinové dráze. Běžel se sedmkrát okruh po 645 metrech. „Díky pěknému počasí byla účast opravdu velmi početná - 89 v kategoriích mládeže a 52 v hlavním závodě, takže celkem 141 závodníků. Dík všem, že si přišli do Maškovky zaběhat," uvedl za pořadatele Karel Štrincl.

V hlavním závodě na 4500 metrů vedla po prvním kole dorostenka E. Martínková z AC Turnov, běžící jen dvě kola (trať na 1120 metrů). Ta udala rychlé tempo a za ní v čele 52členného startovního pole běžela vedoucí trojice J. Čivrný, M. Berka a M. Hanyk, kteří běželi celý závod spolu. V závěrečném finiši byl nejrychlejší nadějný dorostenec z AC Turnov Michal Hanyk, který oba tradiční matadory Silvestráku porazil. Na čtvrtém místě za nimi doběhl nejlepší veterán Aleš Drahoňovský.

Ceny byly věnovány od Městské sportovní s.r.o. a Atom Cykles - prodejna sportovního zboží, kde majitel J. Matějec je vnukem zakladatele závodu Františka Matějce, který se dříve konal jako běh sídlištěm v Turnově. Závod finančně podpořilo i město Turnov.

„Jako každoročně patří poděkování sponzorům závodu, všem pořadatelům, tradiční partě rozhodčích z AC, za to, že i při menším počtu pořadatelů nakonec dobře obsazený závod zvládli. Také zaměstnancům areálu Maškovka za přípravu a průběh závodu," dodal Karel Štrincl.

Silvestrovský běh v Turnově 2018<br />Autor: Jiří Vales Nejrychlejší trojice:
1. Michal Hanyk - AC Turnov - 15:14,8 min.