17.08.2015 10:12:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Tak už to zase vypuklo. Kolotoč jménem krajský přebor ve fotbale zažil první podzimní kolo. Ze všech hráčů, funkcionářů i diváků bylo cítit velké napětí a očekávání. V úvodním kole Košťálov podlehl silné Chrastavě, ale naopak naplno bodovaly Bozkov s Doksy, Sedmihorky s Velkými Hamry a překvapivě uspěl i nováček z Lomnice v České Lípě.

Bozkov - Doksy 2:0 (0:0)

Domácí drželi častěji míč na kopačkách, ale dobře organizovaní hosté ucpávali všechny prostory a do šancí nikoho nepouštěli. Největší šanci měli hosté, když po centru ze strany trefili břevno. Bozkov odpověděl několika náznaky šancí, ale bez většího úspěchu. Hosté měli dvojnásobnou šanci po odraženém míči, ale domácí se štěstím odvrátili.

Druhá půle přinesla zajímavější podívanou, Bozkov zlepšil pohyb a hned to bylo znát, přišly rohové kopy a hosté se dostávali pod tlak, už se jim tolik nedařilo a branka visela ve vzduchu. V 58. minutě to přišlo, Tůma napřáhl k nevídané pumelici, kterou Kotyk vyrazil jen na břevno a dorážku zvládl Havel výborně - 1:0. Za čtyři minuty to bylo 2:0, Vrchovský uvolnil Holmana, který byl na hřišti sotva deset vteřin a přitom nezaváhal. Hosté museli díky vývoji otevřít hru a hned se bylo na co dívat, Kanaval však dokazoval, že je na úvod soutěže v dobré pohodě a vše nebezpečné, co prošlo před dobrou obranu, zlikvidoval a tím dodával klid svým spoluhráčům v poli. V závěru bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale skóre už se nezměnilo.

Krajský fotbalový přebor, utkání Bozkov - Doksy<br />Autor: Karel Čermák „Na úvod sezony jsme viděli velmi svižné utkání. Nám se v první půli nedařilo procházet přes velmi dobře organizovanou obranu hostí a přežili jsme šanci v podobě nastřeleného břevna. Po mírné úpravě strategie a zvýšené aktivitě se nám ve druhé půli dařilo lépe dostávat do šancí a dvě jsme využili. Hosté po inkasovaných brankách začali také útočit, ale na rozdíl od nás své slibné příležitosti nevyužili. Proto si myslím, že výhra je zasloužená. Jsem spokojen s čistým kontem a samozřejmě s cennou výhrou na úvod," uvedl trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 58. Havel, 62. Holman. Rozhodčí: Linhart - M. Horáček, Trdla, ŽK: 5:3. Diváků: 200. Bozkov: Kanaval - Liďák, Tůma, Hejtmánek, Červený - Vrchovský (66. Vanc), Mazánek, Bejda, Kobrle - Lakatoš (90. Prousek), Havel (61. Holman). Fotogalerie z utkání

FK Košťálov - Chrastava 1:3 (0:2)

Na začátku utkání měli domácí dvě vyložené šance, v jedné z nich se objevil Klazar a ve druhé Kázmer, ale ani jedna neskončila v síti. Poté přišli na řadu hosté, kdy se dostali k míči po špatném odkopu a domácí řešili situaci faulem. Míč si postavil Jiří Štajner a nekompromisní střelou z přímého kopu poslal hosty do vedení. Ve 21. minutě po hrubé chybě v obraně si míč převzal opět Jiří Štajner a zvýšil na 0:2 pro hosty. I když domácí prohrávali o dvě branky, tak hra byla jinak vyrovnaná, pouze košťálovští hráči nedokázali využít šance.

Hned na začátku druhého poločasu domácí vstřelili kontaktní branku v podání Cermana, který slabší nohou rozvlnil síť ze za vápna přímo k tyči. Poté si domácí vytvořili tlak, z kterého ale nedokázali nic vytěžit. V 82. minutě hosté pojistili svou výhru, když domácí opět chybovali v obraně a kanonýr Beneš upravil skóre na konečných 1:3.

Krajský fotbalový přebor, utkání Košťálov - Chrastava<br />Autor: Zdeněk Matura„Odehráli jsme kvalitní zápas. Srazili nás hrubé chyby, které si musíme do příště rozebrat a odstranit," dodal k utkání asistent trenéra Košťálova Jiří Sádek.

Branky: 50. Cerman - 14. a 21. Štajner, 82. Beneš. Rozhodčí: Horák - Bohatý, Marek, ŽK: 3:2, Diváků: 150. Košťálov: Průcha - Huráň, Klazar, Grafek, Koldovský (65. Poledník) - Sádek (77. Holovič), Cerman, Piry, K. Janata - Houžvička, Kázmer (63. Otmar). Fotogalerie z utkání

Sedmihorky - Velké Hamry 1:0 (0:0)

Úvod zápasu patřil domácím, nejdříve zahrozil Vaníček hlavou po centru Kodra, poté v 8. minutě krásná Petrlákova střela z 20 metrů skončila na břevně a o dvě minuty později spálil Marcel Špína samostatný únik. V 15. minutě zahrozili i hosté, ale tečovaná střela skončila nad, stejně tak jako i v 34. minutě. Ve druhé části zápasu byli domácí aktivnější a nebezpečnější a vyjádřili to v 71. minutě, kdy Vaníček pěknou přihrávkou našel Kodra, který své sólo proměnil gólem. Zvýšit mohl tentýž hráč ještě v 86. a v 88. minutě, ale další samostatné úniky již nevyužil. Hosté se pak už do tlaku nedostali a domácí si tři body a úspěšný vstup do sezony bez problému pohlídali.

Branka: 72. Kodr. Rozhodčí: Novotný - Průcha, Bahník. ŽK: 4:3. Diváci: 150. Sedmihorky: Martin Špína - Vaníček, Marek, Zonyga, Škréta - Červinka (55. Holý), Dvořák, Petrlák, Pařízek - Kodr, Marcel Špína (90. Rada). Hamry: Trytko - Matocha, Jiříkovský (73. Říha), Barcuch, Horna (55. Kozák) - Krejčí (78. Halabák), Paldus, Průcha, Bistiak, Vodrážka - Hlubuček.

Česká Lípa - Lomnice 1:3 (1:0)

Hosté začali špatně a v 9. minutě využil jejich zaváhání první brankou zápasu po předchozím odrazu od břevna Ladra. Hra se ale postupně vyrovnávala, ve 20. minutě se jen těsně nedostal do dobré šance Zboroň. Poté dvakrát hosty zachránil gólman Jezdinský, ve 37. minutě chytil samostatný únik a ve 39. zmařil kombinaci dvou českolipských hráčů. Ve 40. minutě pak z trestného kopu přestřelil domácí branku Drábek.

Druhá půle byla v podání Lomnických mnohem lepší, přesto byla klíčová 57. minuta, kdy domácí Burian obdržel po druhé žluté kartě červenou a oslabil svůj tým. Hosté poté přeskupili řady, dopředu šel střídající Vohnout, který se vzápětí dostal i do šance, předtím jednou neuspěl Zboroň. V 78. minutě už ale po vysunutí Zboroněm Heřmanský vyrovnal na 1:1. A hosté pokračovali dál, v 83. Hrnčíř vysunul Zboroně a po jeho střele si vlastní gól vstřelil Pažout. V nastavení Zboroň našel Gaubmana, a ten oslavil premiérovou trefu za Lomnici a pojistil tím nečekanou výhru.

„Po slabé první jsme ve druhé části odvedli výborný a bojovný výkon a zaslouženě vyhráli. Je to pro nás velmi dobrý vstup do soutěže," komentoval výsledek trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 9. Ladra - 78. Heřmanský, 83. vlastní Pažout, 90. Gaubman. Rozhodčí: Blaschke - Vrtal, Nádeník, ŽK: 5:1, ČK: 1:0 (57. Burian). Diváků: 100. Lomnice: Jezdinský - Veber, Nechanský, Kraus (63. Vohnout), Košťák - P. Janata, Gaubman, Drábek, Hrnčíř - Heřmanský, Zboroň (90. Duštír).