FOTO: Na Velké ceně Jilemnice se vrátil Bauer a překvapili cizinci

22.12.2012 20:00:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Krkonoše

FOTO: Na Velké ceně Jilemnice se vrátil Bauer a překvapili cizinci

Prvním velkým závodem v běhu na lyžích v Česku je už pravidelně Velká cena Jilemnice. V páteční klasické technice vyhráli český reprezentant Lukáš Bauer a Polka Agnieszka Szymanczak, v neděli volně byli nejlepší Ondřej Horyna a další Polka Kornelia Kubinska.

Závod kontinentálního poháru - FIS Slavic cupu se jel za pořadatelství ČKS SKI Jilemnice na trati v Horních Mísečkách. Letošního 17. ročníku Velké ceny Jilemnice se zúčastnili členové širší české reprezentace, ale také Slováci, velmi silné výběry přijely z Polska nebo Litvy a umístěními na medailových pozicích překvapili Bulhaři a Bulharky. Dále se tohoto závod zúčastnili i lyžaři z Maďarska a dokonce jedna Američanka.

„Další ročník Velké ceny Jilemnice se vydařil, vzrostla i kvalita závodníků, kromě české reprezentace startovalo i mnoho lyžařů z ciziny a celkem v pátek běželo na dobře připravených tratích přes 200 závodníků," byl spokojen předseda pořádajícího ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych.

Bauer v klasice odjel všem soupeřům

V pátečním závodě klasicky Lukáš Bauer ve druhém ze tří okruhů jasně poodjel soupeřům a bezpečně zvítězil. Už na něm nebyla znát třítýdenní pauza. Druhý Petr Novák ztrácel v cíli více než půl minuty a třetí dojel Ondřej Horyna před Bulharem Veselinem Tsinzovem. Mezi ženami v klasice vládly Polky, když nejrychlejší byla Agnieszka Szymanczak před krajankou Kornelií Kubinskou a bronzová byla nejlepší Češka v cíli Karolína Grohová.

V sobotním závodě volnou technikou už Bauer nestartoval, takže se otevřela cesta k vítězství dalším. Toho se chopil český reprezentant Ondřej Horyna, který odsunul znovu na druhé místo Petra Nováka a třetím místem všechny opět překvapil bulharský reprezentant Veselin Tsinzov. Mezi ženami vládly znovu Polky, pouze Agnieszka Szymanczak si vyměnila první pozici s Kornelií Kubinskou a v třetím nejlepším čase dojela do cíle Bulharka Anto Grigorovova-Burgova.

Dařilo se i domácím závodníkům

Velká cena Jilemnice v běhu na lyžích - 17. ročník FIS Slavic cup<br />Autor: Stanislav Henych

V pátek se z domácích jilemnických závodníků nejvíce dařilo Lucii Charvátové, která i po prodělané viróze podala vynikající výkon a obsadila v kategorii juniorek 2. místo, celkově byla pořadí byla devátá, pouze několik vteřin za týmovou kolegyní Sandrou Schützovou. Druhý den svedla Lucie Charvátová v kategorii juniorek obrovský souboj o prvenství s Litevkou Ingridou Ardisauskaiteovou. 

„Lucie téměř celou desetikilometrovou trať o pár vteřin prohrávala, ale díky velice silnému závěru se jí podařilo zvítězit v kategorii juniorek a celkově mezi ženami obsadit sedmé místo a být třetí nejlepší z českých reprezentantek," popsal závod její trenér Václav Haman. Slušnými výsledky Charvátovou doplnila ještě Sandra Schützová na 12. místě a také po nemoci se vracející Ludmila Horká na 15. místě.

I závod mužů a juniorů byl pro Jilemnici v sobotu veselejší. „Po výsledkovém kolapsu z prvního dne, zaviněném špatnou volbou lyží, se v boji o nominaci na Mistrovství světa juniorů v Liberci udržel Jan Čech, který doběhl svou 15 kilometrovou trať na čtvrtém místě mezi juniory, ale jako druhý z českých závodníků, svým 13. místem ve stejné kategorii úspěšný den Jilemničáků doplnil Fabián Štoček," uvedl Václav Haman.

Svaz lyžařů po závodě uzavřel českou nominaci na Tour de ski, která startuje v Oberhofu už 29. prosince. Jsou v ní Bauer, Jakš, Magál, Razým a jediná žena Vrabcová-Nývltová. Horynu s Kožíškem, kteří o nominaci také usilovali, nechá reprezentační trenér Petrásek ještě rozběhat doma, když by měli oba startovat na dalším díle Slavic Cupu, který se poběží v Harrachově první lednový víkend, a pak se připravit na sprinty v Liberci, aby se nominovali na mistrovství světa.

17. ročník Velké ceny Jilemnice:

Pátek: Ženy a juniorky (5 km klasicky): 1. Szymanczak 15:20,3, 2. Kubinska (obě Polsko) - 16,4, 3. Grohová (Dukla Liberec) -26,6, 4. Nováková (Slovan Karlovy Vary - 1. juniorka) -31,9, 5. Galewicz (Polsko) -32,8, 6. Moravcová (SKI klub Jablonec n. N.) -35,5, 7. Mordarska (Polsko) -52,0, 8. Schützová -55,1, 9. Charvátová (obě SKI Jilemnice - 2. juniorka) -1:01,7, 10. Starega (Polsko) -1:06,9, ...16. Horká (SKI Jilemnice) -1:18,9. Startovalo 75 závodnic.

Muži a junioři (10 km klasicky): 1. Bauer (Dukla Liberec) 26:24,9, 2. Novák (Slovan Karlovy Vary) -35,2, 3. Horyna (Dukla Liberec) -49,3, 4. Tsinzov (Bulharsko) -59,5, 5. Horčička (Dukla Liberec) -1:00,3, 6. V. Razým (Plzeň) -1:21,1, 7. Gazurek -1:24,9, 8. Ligocki (oba Polsko) -1:40,8, 9. Strolia (Litva) -1:47,3, 10. Antolec (Polsko) -2:04,4, 11. Šeller (SKI klub Šumava - 1. junior) -2:06,7. Startovalo 131 závodníků.

Sobota: Ženy a juniorky (10 km volně): 1. Kubinska 25:54,4, 2. Szymanczak (obě Polsko) - 1,3, 3. Grigorovova-Burgova (Bulharsko) -19,2, 4. Moravcová (SKI klub Jablonec n. N.) -34,1, 5. Grohová (Dukla Liberec) -42,4, 6. Kozielska (Polsko) -48,0, 7. Charvátová (SKI Jilemnice - 1. juniorka) -1:09,5, 8. Malcheva (Bulharsko) -1:14,2, 9. Ardisauskaite (Litva) -1:14,3, 10. Galewicz (Polsko) -1:15,8, ...12. Schützová - 1:24,2, 15. Horká (obě SKI Jilemnice) -1:50,0. Startovalo 60 závodnic.

Muži a junioři (15 km volně): 1. Horyna (Dukla Liberec) 34:16,9, 2. Novák (Slovan Karlovy Vary) --26,5, 3. Tsinzov (Bulharsko) -27,1, 4. Horčička -28,2, 5. Máka -1:03,8, 6. Kožíšek -1:09,7, 7. Gräf (všichni Dukla Liberec) -1:18,9, 8.Šrail (Nové Město na Moravě) -1:27,2, 9. Antolec (Polsko) -1:30,0, 10. Ročárek (Nové Město na Moravě) -1:31,1, ...19. Knop (SKI klub Jablonec n. N. - 1. junior) -2:11,5, 23. Čech (SKI Jilemnice) -2:36,1. Startovalo 122 lyžařů.

Kompletní výsledky najdete ke stažení pod článkem.

Předchozí ročníky Velké ceny Jilemnice:

Článek a fotogalerie z 16. ročníku

Článek a fotogalerie z 15. ročníku

Více zpráv z běhu na lyžích najdete v rubrice SPORT - Lyžování

Kam za sportem v Pojizeří od 21. prosince až do Nového roku

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky Velká cena Jilemnice - pátek - klasicky | Výsledky Velká cena Jilemnice - sobota - volně

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020
Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou
Frýdlant opět láká návštěvníky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT