FOTO: Na Vrchlabském jarmarku zaujala řemesla i dravci

21.07.2014 18:12:32 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

FOTO: Na Vrchlabském jarmarku zaujala řemesla i dravci

Náměstí T. G. Masaryka zaplnily v sobotu stánky lidových řemeslníků v rámci Vrchlabského řemeslného jarmarku. Návštěvníci si mohli nakoupit výrobky ze dřeva, kůže, keramiky, ale také například bylinky a mnoho dalšího zboží.

Na podiu vystoupil vokálně-instrumentální soubor historických nástrojů Karmína, folklorní soubor Krkonošský horal a Těžká pára, která hrála pražské kuplety, lidové i uměle dotvořené písničky. Pro děti připravilo divadlo Láry Fáry pohádku o Kačence a Raráškovi. Pro malé návštěvníky připravili pořadatelé také skákací hrad, dětskou dílničku a projížďku na ponících.

Nejen děti, ale i jejich rodiče zaujaly ukázky dravců chovatelské stanice z Českého Meziříčí. Od pracovníků stanice se dozvěděli mnoho zajímavého o chovu dravců a jejich využití při biologické ochraně letišť a sportovním sokolnictví. Pořadatelem jarmarku byl Kulturní dům Střelnice ve Vrchlabí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krtek oslavil půl roku a stále žije velmi čilým životem
V domcích Krkonošského muzea opět probíhá Řemeslnické léto
Obrazem: Vernisáž výstavy Zlatý věk Krkonošských pohlednic
Obrazem: Svatojánská noc v Krkonošském muzeu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Léto na hradech a zámcích
Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
Léto s Déčkem České televize probíhá i v Turnově
Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT