FOTO: Na vyhlášení Sportovce Vrchlabí nechyběli Samková s Kuchařem

11.01.2015 15:16:07 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí

FOTO: Na vyhlášení Sportovce Vrchlabí nechyběli Samková s Kuchařem

Slavnostní vyhlášení ankety Sportovec města Vrchlabí za rok 2014 proběhlo v pátek 9. ledna od 18 hodin v KD Střelnice. Nechyběla zde ani olympijská vítězka Eva Samková, která podle očekávání zvítězila v kategorii dospělých sportovců.

Své umění na podiu předvedli mistr světa ve footbagu Milan Benda, taneční skupina Oliver a místní gymnastické talenty, celou akci moderoval Petr Ticháček. Přítomen byl na vyhlášení i motokrosař Petr Kuchař, který je legendou tohoto sportu a několikanásobný mistr České republiky v superkrosu. Ocenění sportovci v kategoriích dospšlých i mládeže obdrželi vedle čestného ocenění a diplomu i unikátní seříznutý labáček s připevněnou pamětní cedulkou.

„Jsme rádi, že tradice sportu ve Vrchlabí žije a rodí se zde noví a noví zapálení sportovci, z nichž někteří třeba jednou dosáhnou úspěchů jako Eva Samková či Petr Kuchař. Je pro nás ctí, že jim můžeme být alespoň takto nablízku, dodávat jim elán a vyjádřit jim podporu do jejich zápolení," řekl moderátor a organizátor akce Petr Ticháček. 

Vyhlášení ankety Sportovec města Vrchlabí za rok 2014 Součástí dramaturgie bylo mimo jiné promítnutí unikátního videa mapujícího nejen historické milníky a úspěchy sportovců ve Vrchlabí, ale i současnou podobu sportu ve městě. Interaktivně pozdravila všechny přítomné i další úspěšná sportovkyně s vrchlabskými kořeny, rychlobruslařka Karolína Erbanová. V závěru večera proběhla dražba cyklistického dresu z Tour de France na podporu vrchlabské hendikepované sportovkyně Kateřiny Šimonkové.

„Ohlas veřejnosti na slavnost byl velmi pozitivní. Upevnila sounáležitost a kolegialitu závodníků, trenérů a organizátorů sportovního života ve městě. Vrchlabí je sportovní město a získání zlaté olympijské medaile závodnicí z Vrchlabí je největší sportovní úspěch v historii města i regionu," dodal místostarosta Vrchlabí Michal Vávra.  

Nejlepší sportovci města Vrchlabí za rok 2014:                              

Kategorie dospělí:

Nejlepší sportovec: Samková Eva (snowboardcross)

Ostatní ocenění: Erbanová Karolína (rychlobruslení), Grohová Karolína (běžecké lyžování, skialpinismus), Krčmář Michal, Charvátová Lucie (oba biatlon), Pršala Vojtěch, Čermák Jan (oba sjezdové lyžování), Jüptner Jan (šachy), Fejfar Ondřej (atletika, běh), Kuhn-Gaberová Monika (horolezectví), Kalenský Tomáš (silový trojboj).

Vyhlášení ankety Sportovec města Vrchlabí za rok 2014<br />Autor: Zdeněk Horák Kategorie mládež:

Nejlepší sportovec mládeže: Bareš Jakub (golf), Bubáková Nikola (sjezdové lyžování), Slavík Lukáš (běžecké lyžování, cyklistika MTB).

Ostatní ocenění: Hančová Petra (orientační běh), Reguliová Beáta (karate), Mázl Ondřej (horolezectví), Votočková Tereza (kuželky), Hartig Jiří (sjezdové lyžování), Starý Ondřej (LOB), Charvát Jan (MTBO, OB), Bílek Vojtěch (petanque), Zálabská Zuzana, Hák Petr (oba LOB), Matouš Adam, Řádová Martina (oba běžecké lyžování), Waňková Martina (LOB), Provazník Josef (atletika).

Další poděkování: Exnar Filip (karate), Kramer Jiří (florbal), Půlpánová Markéta, Messnerová Lucie (obě sjezdové lyžování), Křelina Tomáš (tenis), Červinková Sára, Kalenská Gabriela, Jedlička Marián (všichni sportovní gymnastika), Saidel Radek (střelectví), Černá Monika (volejbal), Kunčík Matěj (běžecké lyžování, cyklistika MTB), Petříková Michaela (LOB, MTB, požární sport), Hawel Marek a Mikšík Matěj (oba LOB).

Kategorie Masters:

Blanka Paulů (lyže, běh)

Groh Stanislav (atletika), Mázla Miroslav (cyklistika MTB)

Kategorie kolektivů:

Nejlepší kolektivy:
Družstvo st. žáků a žákyň TJ Spartak Vrchlabí (běžecké lyžování)

Další poděkování: Družstvo juniorů (hokej), družstvo staršího dorostu (fotbal), družstvo petanque (Mašek, Brázda, Bílek, Srnský).

Kategorie trenér:

Nejlepší trenér: Paulů Miroslav (běžecké lyžování)

Další poděkování: Šimůnková Renata (kuželky), Grohová Jaroslava (atletika, skialpinismus)

Kategorie hendikepovaných sportovců:

Pfeifer Jiří (stolní tenis)

Šek na 40 tisíc převzala hendikepovaná sportovkyně Kateřina Šimonková

Předchozí ročníky ankety:

FOTO: Vyhlašování nejlepších sportovců Vrchlabí ovládly ženy

FOTO: Ve Vrchlabí vyhlásili nejlepší sportovce za rok 2012

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT