FOTO: Olympijské tréninky zahájeny v Semilech s Veronikou Vítkovou

05.03.2020 14:21:44 | Autor: Lukáš Šonský, Renata Coufalová, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Olympijské tréninky zahájeny v Semilech s Veronikou Vítkovou

Na příjezd hvězdné olympioničky se těšila celá škola. Děti jí dokonce nakreslily i plakát s fotkou a biatlonovými terči. Veronika Vítková byla na základní škole Dr. Františka Ladislava Riegra v Semilech v jednom kole - v rámci prvního letošního Olympijského tréninku Sazka Olympijského víceboje povzbuzovala, motivovala a rozdala nespočet fotek i podpisů.

S sebou přivezla ve středu  26. února i své nejcennější olympijské medaile - stříbrnou ze Soči a bronzovou z předloňské olympiády v Pchjongčchangu. „Snažím se děti hecovat, aby se podporovaly a podaly co nejlepší výkon," usmívala se Vítková, která měla na povel jedno ze stanovišť v tělocvičně základní školy.

V rámci tréninku s olympionikem se semilské děti setkali nejen s dvojnásobnou olympijskou medailistkou, biatlonistkou Veronikou Vítkovou, ale také dalším olympionikem Štěpánem Janáčkem, reprezentantem ve skoku o tyči. Spolu s nimi navštívil školu i jeden ze symbolů nadcházejících letních olympijských her v japonském Tokiu maskot Miraitowa. V programu sportovního dne nechyběla svižná rozcvička, společný trénink, ani závěrečná beseda s autogramiádou.

Sazka Olympijský víceboj s Veronikou Vítkovou na ZŠ F. L. Riegra v Semilech<br />Autor: Petr Ježek

Děti zasypaly Veroniku Vítkovou otázkami. Jaké to je vyhrát olympijskou medaili? Jak ses dostala k biatlonu? V kolika letech ses naučila běhat na lyžích? „Věřím, že pro děti jsem motivací. Podobné akce jim mohou jen pomoct. Ale děti musí chtít. Když jim to nejde a sport je nebaví, pak je nemá cenu do ničeho nutit," řekla biatlonistka.

„Olympijský trénink byl u nás po roce a půl podruhé, v září 2018 u nás byla basketbalistka Ilona Burgrová." řekla Miloslava Doleželová, která před lety iniciovala zapojení školy do projektu pro školy s názvem Sazka Olympijský víceboj. „Jsou to skvělé akce, které děti motivují k dalšímu sportování a přinášejí jim nezapomenutelné zážitky. Letos se tréninky zaměřují na propagaci olympijských myšlenek a pomáhají kultivovat chování děti k soupeřům, spoluhráčům i k hendikepovaným."


Projekt Sazka Olympijský víceboj

Olympijský trénink je odměnou pro školy, které jsou zapojeny do projektu Sazka Olympijský víceboj. Kromě zábavy, sportování a setkání se sportovcem se u dětí snaží rozvíjet i olympijské hodnoty jako je spolupráce, respekt a fair play. Na známého sportovce v rámci Olympijského tréninku se může v příštích týdnech těšit ještě dalších třináct škol, každá z jednoho kraje.

Sazka Olympijský víceboj je největší školní sportovní projekt v České republice, kterého se každoročně účastní přes tisíc škol. Učitelé mohou žáky zapojit do tří částí projektu. V rámci Olympijského diplomu získají děti analýzu sportovních předpokladů, v Odznaku všestrannosti jsou motivovány k rozvoji svých schopností a pro handicapované žáky je připravena Paralympijská výzva.

Více informací o projektu najdete na webu www.sazkaolympijskyviceboj.cz.

Rozhovor s Veronikou Vítkovou: Motivaci mám, na jaře si sedneme a řekneme, co dál

Podobná akce v roce 2018:

FOTO: Olympionici Svoboda a Kučerová trénovali s dětmi v Benešově

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 155 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FAČR ukončil amatérské soutěže, platí samozřejmě i pro Pojizeří
Některá opatření v kontextu s koronavirem vláda zmírnila
Z kominíka se na Semilsku vyklubal podvodník
Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
Jizerská 50 spouští charitativní projekt Padesátka pro první linii

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
05.04.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm
07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT