FOTO: Pavel Váňa představil v Lomnici nejen léčivé byliny

19.02.2011 08:43:12 | Autor: as | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

FOTO: Pavel Váňa představil v Lomnici nejen léčivé byliny

V lomnickém muzeu a galerii se ve čtvrtek 17. února konala přednáška známého léčitele Pavla Váni výstižně nazvaná S bylinkami za zdravím. Přinášíme vám pár fotografií z přednášky.

Zájem o léčivé rostliny provází Pavla Váňu již do dětských let. Absolvoval studium základů medicíny na brněnské lékařské fakultě a zkoušky na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové, kde se později stal členem poradního výboru pro pěstování a sběr léčivých rostlin.

Absolvoval stovky přednášek po celé zemi a napsal také řadu knih s touto tematikou. Nejznámější je ta pod názvem Rady bylináře Pavla, která je dnes považována za klasické fytoterapeutické dílo, dále Průvodce bylináře Pavla celým rokem a S bylinářem Pavlem v kuchyni.

Ročně léčitele pana Váňu navštíví na pět tisíc lidí hledajících pomoc a léčitelskou radu. Používá více jak sedm desítek základních bylin, ovšem zná účinky celkem asi šest tisíc léčivek.

Má i řadu svých vlastních speciálních receptur a v posledních letech se věnuje i léčivým účinkům hub, které popsal v knize Léčivé houby podle bylináře Pavla a své zkušenosti s léčbou užitkových zvířat, psů a koček shrnul do knihy Léčení zvířat podle bylináře Pavla.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
28.05.: Díky úpravě sazby DPH se malinko sníží ceny vodného a stočného

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT