FOTO: Pohár města Semily odvezli Sukmistři do Liberce
22.08.2012 14:31:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily
Pátý ročník florbalového turnaje O pohár města Semily proběhl v sobotu 19. srpna ve Sportovním centru v Semilech. Vyvrcholením bylo finále, ve kterém liberečtí Sukmistři porazili jedinou brankou loni stříbrný Kolín. Domácí Semily skončily na turnaji třetí.
Deset družstev bylo nejprve rozděleno do dvou základních skupin, ze kterých dva nejlepší celky postoupily do semifinále, ostatní družstva sehrála zápasy o umístění. Letos na turnaji chyběli obhájci IBK Turbo Skunk, takže bylo jasné, že turnaj pozná nového vítěze. Mezi nejlepší čtyři týmy turnaje pronikli nakonec po velmi vyrovnaných bojích ve skupinách vítězové skupiny B - FBC Pitbull Kolín, vítězové áčka - domácí Semily a dále druzí Sukmistři a Salátové okurky z Liberce.
V semifinále florbalisté domácích Semil narazili na připravené Sukmistry a prohráli 1:4. Ve druhém semifinále Kolín jasně přestřílel liberecké družstvo nazvané Salátové okurky. V souboji o třetí místo poté semilští hráči zdolali těsně 2:1 Salátové okurky a získali bronz, což je jejich nejlepší umístění na turnaji za poslední tři ročníky.
S třetím místem byl domácí tým spokojený. „Turnaj se hraje každoročně v rámci letní přípravy na ligové soutěže a každý rok je kvalitnější účast. S umístěním i předvedenou hrou jsme spokojeni, jelikož většina zkušených hráčů se nemohla zúčastnit," uvedl za SKP SCC Semily Ivo Šimon.
Ozdobou turnaje bylo odpolední finále, v němž Sukmistři těsně porazili Kolín, který tak skončil na turnaji stříbrný už na druhém ročníku v řadě. Ve vítězném týmu nechyběla zřetelná semilská stopa, protože kvůli absenci jejich gólmana za ně celý turnaj chytal Semilák Tomáš Šimon a měl na vítězství nemalý podíl.
Poháry a ceny týmům při slavnostním vyhlášení předávala místostarostka Semil Marcela Volšičková. Jednalo se o první společnou pořadatelskou akci SKP Semily a původního SCC Semily. „Florbalisti zajišťují sportovní stránku a SKP Semily tu společensko organizační. Akce se vydařila, ale čekali jsme, že se přijde podívat i víc fanoušků na kvalitní florbal. Chtěli bychom poděkovat partnerům akce Pivovaru Rohozec, Natur sport - svetvyzivy.cz a městu Semily. Další společnou akcí bude náš stánek na Semilském pecnu," vysvětlil předseda SKP Semily Jan Motejlek.
Základní skupiny:
Skupina A: 1. SKP SCC Semily 9 (12:8), 2. Salátové okurky 8 (9:5), 3. Kubánský klan 5 (5:6), 4. Florbal Neratovice 4 (7:8), 5. Yablonec Devils 1 (1:7).
Skupina B: 1. Pittbuls Kolín 10 (11:1), 2. Sukmistři 7 (7:6), 3. Bílí Bagři 7 (5:3), 4. Rudá Záře 4 (5:7), 5. Eden Beroun 0 (3:12).
Utkání o umístění:
O 9. místo: Eden Beroun - Yablonec Devils 2:0.
O 7. místo: Neratovice - Rudá Záře 0:1.
O 5. místo: Bílí Bagři - Kubánský klan 1:2.
Semifinále: SKP SCC Semily - Sukmistři 1:4, FBC Pitbull Kolín - Salátový okurky 6:0.
O 3. místo: SKP SCC Semily - Salátové okurky 2:1.
Finále: Sukmistři - FBC Pitbull Kolín 1:0.
Sestava SKP SCC Semily: David Navrátil - Luděk Kobrle, Lukáš Jech, Matěj Zeman, Tomáš Miksánek, Jan Šimon, Martin Cerman, Jakub Roztočil, Marek Mach, Adam Šádek, Michal Sucharda.
Vítězný tým Sukmistři: Tomáš Šimon - Lukáš Turýnský, Michal Poledno, Tomáš Urban - Daniel Bartoň, Jan Burkoň, Tomáš Souček, Lukáš Bajgl, Jan Novotný, Daniel Isach.
Předchozí ročníky turnaje:
4. ročník: FOTO: Pohár města Semily získali florbalisté IBK Turbo Skunk
3. ročník: VIDEO: Domácí florbalisté zastaveni v semifinále
Související články:
Florbalisté Semil navázali spolupráci s policejním klubem
Tomáš Sábl: Letošní rok nebyl špatný, cílem bylo udržet 3. ligu
Ještě více florbalu najdete v rubrice SPORT - Florbal
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.

