FOTO: Pohár města Semily odvezli Sukmistři do Liberce

22.08.2012 14:31:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Pohár města Semily odvezli Sukmistři do Liberce

Pátý ročník florbalového turnaje O pohár města Semily proběhl v sobotu 19. srpna ve Sportovním centru v Semilech. Vyvrcholením bylo finále, ve kterém liberečtí Sukmistři porazili jedinou brankou loni stříbrný Kolín. Domácí Semily skončily na turnaji třetí.

Deset družstev bylo nejprve rozděleno do dvou základních skupin, ze kterých dva nejlepší celky postoupily do semifinále, ostatní družstva sehrála zápasy o umístění. Letos na turnaji chyběli obhájci IBK Turbo Skunk, takže bylo jasné, že turnaj pozná nového vítěze. Mezi nejlepší čtyři týmy turnaje pronikli nakonec po velmi vyrovnaných bojích ve skupinách vítězové skupiny B - FBC Pitbull Kolín, vítězové áčka - domácí Semily a dále druzí Sukmistři a Salátové okurky z Liberce. 

V semifinále florbalisté domácích Semil narazili na připravené Sukmistry a prohráli 1:4. Ve druhém semifinále Kolín jasně přestřílel liberecké družstvo nazvané Salátové okurky. V souboji o třetí místo poté semilští hráči zdolali těsně 2:1 Salátové okurky a získali bronz, což je jejich nejlepší umístění na turnaji za poslední tři ročníky.

S třetím místem byl domácí tým spokojený. „Turnaj se hraje každoročně v rámci letní přípravy na ligové soutěže a každý rok je kvalitnější účast. S umístěním i předvedenou hrou jsme spokojeni, jelikož většina zkušených hráčů se nemohla zúčastnit," uvedl za SKP SCC Semily Ivo Šimon.

FOTO: Pohár města Semily odvezli Sukmistři do LiberceOzdobou turnaje bylo odpolední finále, v němž Sukmistři těsně porazili Kolín, který tak skončil na turnaji stříbrný už na druhém ročníku v řadě. Ve vítězném týmu nechyběla zřetelná semilská stopa, protože kvůli absenci jejich gólmana za ně celý turnaj chytal Semilák Tomáš Šimon a měl na vítězství nemalý podíl.

Poháry a ceny týmům při slavnostním vyhlášení předávala místostarostka Semil Marcela Volšičková. Jednalo se o první společnou pořadatelskou akci SKP Semily a původního SCC Semily. „Florbalisti zajišťují sportovní stránku a SKP Semily tu společensko organizační. Akce se vydařila, ale čekali jsme, že se přijde podívat i víc fanoušků na kvalitní florbal. Chtěli bychom poděkovat partnerům akce Pivovaru Rohozec, Natur sport - svetvyzivy.cz a městu Semily. Další společnou akcí bude náš stánek na Semilském pecnu," vysvětlil předseda SKP Semily Jan Motejlek.

Základní skupiny:

Skupina A: 1. SKP SCC Semily 9 (12:8), 2. Salátové okurky 8 (9:5), 3. Kubánský klan 5 (5:6), 4. Florbal Neratovice 4 (7:8), 5. Yablonec Devils 1 (1:7).

Skupina B: 1. Pittbuls Kolín 10 (11:1), 2. Sukmistři 7 (7:6), 3. Bílí Bagři 7 (5:3), 4. Rudá Záře 4  (5:7), 5. Eden Beroun 0 (3:12).

Utkání o umístění:

O 9. místo: Eden Beroun - Yablonec Devils 2:0.

O 7. místo: Neratovice - Rudá Záře 0:1.

O 5. místo: Bílí Bagři - Kubánský klan 1:2.

Semifinále: SKP SCC Semily - Sukmistři 1:4, FBC Pitbull Kolín - Salátový okurky 6:0.

O 3. místo: SKP SCC Semily - Salátové okurky 2:1.

Finále: Sukmistři - FBC Pitbull Kolín 1:0.

Sestava SKP SCC Semily: David Navrátil - Luděk Kobrle, Lukáš Jech, Matěj Zeman, Tomáš Miksánek, Jan Šimon, Martin Cerman, Jakub Roztočil, Marek Mach, Adam Šádek, Michal Sucharda.

Vítězný tým Sukmistři: Tomáš Šimon - Lukáš Turýnský, Michal Poledno, Tomáš Urban - Daniel Bartoň, Jan Burkoň, Tomáš Souček, Lukáš Bajgl, Jan Novotný, Daniel Isach.

Předchozí ročníky turnaje:

4. ročník: FOTO: Pohár města Semily získali florbalisté IBK Turbo Skunk

FOTO: Pohár města Semily získali florbalisté IBK Turbo Skunk

3. ročník: VIDEO: Domácí florbalisté zastaveni v semifinále

VIDEO: Domácí florbalisté zastaveni v semifinále

Související články:

Florbalisté Semil navázali spolupráci s policejním klubem

Tomáš Sábl: Letošní rok nebyl špatný, cílem bylo udržet 3. ligu

Ještě více florbalu najdete v rubrice SPORT - Florbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT