FOTO: Pouťové atrakce, pivo, Maxa, ale i přetahování lanem

26.06.2011 17:03:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Pouťové atrakce, pivo, Maxa, ale i přetahování lanem

Jeden ze Semiláků sice semilskou pouť přímo na místě nazval SPS, tedy Semilské pivní slavnosti, ale v prostoru parku Ostrov bylo v sobotu až nečekaně atrakcí pro děti, před zámkem mnoho hudebních vystoupení a zábavu obstaraly i silácké soutěže.

Kdo přišel v sobotu odpoledne na semilskou pouť, tak mohl vidět vystoupení zpěváka Martina Maxy, pokud se ovšem dostal dostatečně blízko, protože prostor před zámkem byl úplně zaplněný. Velký zájem přítomných diváků vzbudila i následná groteska Nejistá diagnóza v podání benešovských ochotníků.

Prostor na i pod mostem přes Jizeru patřil soutěžím siláků v páce nebo přetahování lanem. Původně měly v přetahování na mostě soutěžit týmy konkurenčních semilských hospod, ale pivovar se podle pořadatele Karla Hovorky nedostavil z důvodů „bojím, bojím". Semilská pouť. Autor: Petr JežekZastoupit jej tak musel tým Faktor X složený z přítomných Semiláků, který, po prvním neplatném pokusu, nakonec napodruhé zvítězil nad Koza barem.

Děti pak samozřejmě nejvíce zajímaly samotné pouťové atrakce, kromě dnes běžných kolotočů, jezdících autíček a různých vystřelovačů, byl snad poprvé v Semilech vidět i aquazorbing.

Kompletní hudební program semilské pouti najdete zde

Obrazem: Jarmark v Železném Brodě

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 60 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Sestřih podzimních zápasů FK Přepeře
Nejhezčí kapesní kalendářík je znovu z Turnova!
Očkovací centra v pěti nemocnicích, hejtman upozornil na méně vakcín
Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
17.01.: Obrazem: Zimní Semily v lednu 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT