FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

21.04.2015 19:39:25 | Autor: KTM ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Uplynulý víkend byl zahajovací pro další ročník oblíbeného motocyklového seriálu KTM ECC 2015. Pořádání prvních závodů se zhostili členové Autoklubu Krakonoš Jilemnice a jejich dočasným domovem se staly Kunčice nad Labem.

„Největší neznámou na začátku každého nového ročníku je jezdecká účast, která rozhodne zda si seriál udrží svoji oblíbenost. Na startovní rošt se během prvního závodního víkendu postavilo celkem 342 jezdců, kteří tím potvrdili věrnost pořadatelům. Počasí, které je dalším důležitým článkem, stálo také na naší straně. V sobotu byla sice trochu zima a foukal nepříjemný vítr, ale nepršelo a v neděli krásně svítilo slunce," uvedl za pořadatele seriálu Luboš Kučera.

Jak se stalo již v tomto seriálu tradicí, první přišli na řadu děti a jejich sobotní závod celé klání zahájil. Ve slabší kubatuře do 50ccm zvítězil Jiří Halama, před Lukášem Balatkou a Šimonem Malečkem. Ve třídě do 65ccm obsadil první místo Martin Balatka, druhý byl Miloš Klimeš a třetí Jakub Uher. Po dojezdu dětí najeli na start jezdci kategorií hobby. Ihned po startu bylo jasné, že jezdcům nebude komplikovat průjezdy bláto, ale všudepřítomný prach, který snižuje především viditelnost. Vítr, ale prach odnášel a první závod měl v celku hladký průběh. V cíli byli nejlepší v kategorii E1 Tomáš Náhlovský, v E2 František Medek a E3 Jiří Kužel. Odpolední závod patřil licenčním jezdcům, veteránům a kubatuře do 85ccm. LIC A ovládl Patrik Markvart, LIC B Miroslav Škaloud, VET Radim Drlík a 85ccm Vladimír Duchoslav. 

Seriál KTM ECC 2015, závod v Kunčicích nad Labem<br />Autor: David Bouchal Nedělní ráno dýchlo na všechny trochu mrazivě, protože teplota na teploměru klesla na mínus tři stupně, ale jasně modrá obloha předznamenala krásný den. V neděli postavili organizátoři všechny jezdce do jednoho závodu se startem po vlnách v 10hod. Po dojezdu slavili v E1 Martin Makovec, E2 Adam Erlebach, E3 Ondra Josífek, LIC A Jan Balaš, LIC B Radek Pabiška, VET Radim Drlík a 85 ccm Jiří Hendrych. Kompletní výsledky závodu najdete ke stažení v pdf pod článkem.

„Nová lokalita, rychlá trať ve tvaru osmičky, kde křížení zajistil zbudovaný přejezd, a jak se stalo u Jilemnických samozřejmostí perfektní občerstvení, byly více než důstojným startem do nové sezony. Nezbývá než poděkovat pořadatelům z Autoklubu Krakonoš Jilemnice, jezdcům za účast a zase někdy v Kunčicích nashledanou," popřál za organizátory KTM ECC Luboš Kučera.

Druhá fotogalerie ze závodu: Kunčice objektivem Jiřího Nováka

Související články:

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Obrazem: Jak probíhalo vyhlášení KTM ECC 2014 s odkazy na celý loňský seriál

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky děti | Výsledky sobota dopoledne | Výsledky sobota odpoledne | Výsledky neděle | Průběžné pořadí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Patnáctý benefiční ples hejtmana bude v krajské knihovně
Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu
Občané Jilemnice se budou moci zeptat přímo hejtmana
Oslabené turnovské kadetky podlehly Novému Veselí

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
18.02.: Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT