FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

21.04.2015 19:39:25 | Autor: KTM ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Uplynulý víkend byl zahajovací pro další ročník oblíbeného motocyklového seriálu KTM ECC 2015. Pořádání prvních závodů se zhostili členové Autoklubu Krakonoš Jilemnice a jejich dočasným domovem se staly Kunčice nad Labem.

„Největší neznámou na začátku každého nového ročníku je jezdecká účast, která rozhodne zda si seriál udrží svoji oblíbenost. Na startovní rošt se během prvního závodního víkendu postavilo celkem 342 jezdců, kteří tím potvrdili věrnost pořadatelům. Počasí, které je dalším důležitým článkem, stálo také na naší straně. V sobotu byla sice trochu zima a foukal nepříjemný vítr, ale nepršelo a v neděli krásně svítilo slunce," uvedl za pořadatele seriálu Luboš Kučera.

Jak se stalo již v tomto seriálu tradicí, první přišli na řadu děti a jejich sobotní závod celé klání zahájil. Ve slabší kubatuře do 50ccm zvítězil Jiří Halama, před Lukášem Balatkou a Šimonem Malečkem. Ve třídě do 65ccm obsadil první místo Martin Balatka, druhý byl Miloš Klimeš a třetí Jakub Uher. Po dojezdu dětí najeli na start jezdci kategorií hobby. Ihned po startu bylo jasné, že jezdcům nebude komplikovat průjezdy bláto, ale všudepřítomný prach, který snižuje především viditelnost. Vítr, ale prach odnášel a první závod měl v celku hladký průběh. V cíli byli nejlepší v kategorii E1 Tomáš Náhlovský, v E2 František Medek a E3 Jiří Kužel. Odpolední závod patřil licenčním jezdcům, veteránům a kubatuře do 85ccm. LIC A ovládl Patrik Markvart, LIC B Miroslav Škaloud, VET Radim Drlík a 85ccm Vladimír Duchoslav. 

Seriál KTM ECC 2015, závod v Kunčicích nad Labem<br />Autor: David Bouchal Nedělní ráno dýchlo na všechny trochu mrazivě, protože teplota na teploměru klesla na mínus tři stupně, ale jasně modrá obloha předznamenala krásný den. V neděli postavili organizátoři všechny jezdce do jednoho závodu se startem po vlnách v 10hod. Po dojezdu slavili v E1 Martin Makovec, E2 Adam Erlebach, E3 Ondra Josífek, LIC A Jan Balaš, LIC B Radek Pabiška, VET Radim Drlík a 85 ccm Jiří Hendrych. Kompletní výsledky závodu najdete ke stažení v pdf pod článkem.

„Nová lokalita, rychlá trať ve tvaru osmičky, kde křížení zajistil zbudovaný přejezd, a jak se stalo u Jilemnických samozřejmostí perfektní občerstvení, byly více než důstojným startem do nové sezony. Nezbývá než poděkovat pořadatelům z Autoklubu Krakonoš Jilemnice, jezdcům za účast a zase někdy v Kunčicích nashledanou," popřál za organizátory KTM ECC Luboš Kučera.

Druhá fotogalerie ze závodu: Kunčice objektivem Jiřího Nováka

Související články:

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Obrazem: Jak probíhalo vyhlášení KTM ECC 2014 s odkazy na celý loňský seriál

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky děti | Výsledky sobota dopoledne | Výsledky sobota odpoledne | Výsledky neděle | Průběžné pořadí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Nová stezka dětem ukáže Zelené putování za tajemstvím stromů

V Bedřichově se v úterý 7. července otevírá nová stezka pro děti, která vznikla na základě tradovaných pověstí, jež se uchovaly až do dnešních časů, a zavede nás na místa pro mnohé známá, ale přitom jiná a propojená tajemnem. Nová stezka se skládá ze dvou částí, dvou tajenek a provází ji jedna nová hrací karta. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V semilské Fabrice 1861 zahrají Jakub Děkan a spol.
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu
HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
Hrad Houska bude mít v zelené světnici nové malby, přispěl na to i kraj
Hudební večery na muzejní zahrádce zahájí Jan Juanito Burian

Nejčtenější články

06.07.: FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
06.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
06.07.: Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT