FOTO: Semilské muzeum oslavuje výstavami 60 let od svého vzniku

17.12.2020 14:09:17 | Autor: mapg a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: Semilské muzeum oslavuje výstavami 60 let od svého vzniku

Po odhalení paměětní desky kronikáři Rudolfu Hlavovi na budově muzea v Semilech byla ve čtvrtek 10. prosince otevřena výstava Šedesát let semilského muzea (1960 - 2020), na které se návštěvníci dozví nejen o proměnách této kulturní instituce, ale i o výstavách a akcích v ní od jejího vzniku až do současnosti. Součástí retrospektivní výstavy je i bohatý audiovizuální doprovod - filmy a foto slide show z nejrůznějších vernisáží a akcí v tomto kulturním objektu.

Dále semilské muzeum u příležitosti výročí šedesáti let od svého založení (1960 - 2020) prezentuje v prvním patře novou výstavu pod názvem Výtvarné umění ze sbírek semilského muzea. Na ní můžete vidět část muzejní sbírky, která vznikala především z darů výtvarných umělců, kteří zde vystavovali. Jde o díla žijících i zesnulých autorů s úzkým vztahem k regionu. K vidění budou práce Vladimíra Komárka, Jaroslava Klápštěho, Jana Solovjeva, Olbrama Zoubka, Natálie Hlubučkové, ale i zajímavé obrazy poněkud zapomenutých, ale kvalitních autorů z regionu, jakými byli například Stanislav Feikl z Dolní Sytové či Josef Hýsek z Držkova u Semil.

Výtvarné umění ze sbírek semilského muzea<br />Autor: Petr Ježek „Kromě vystavených darů se zde představí i díla nedávno restaurovaná jako například na aukci získaný portrét Riegrovy matky od neznámého autora či obraz Madony s Ježíškem od železnobrodského malíře Franze Maicheidera z konce 19. století. Představíme i nové akvizice, které ze svého skromného fondu muzeum zakoupilo v posledních letech dvou letech," prozradil ještě před otevřením této výstavy ředitel ředitel Muzea a Pojizerské galerie Semily Miroslav Šnaiberk.

„Bohužel musíme oznámit, že od pátku 18. 12. budou naše výstavy opět zavřené. Navštívit budete moci do 23. prosince alespoň muzejní obchůdek s dárkovým zbožím a vánočními dekoracemi, a to každý den od 9.00 do 16.30. Doufáme, že nám situace dovolí otevřít znovu celé muzeum co nejdříve," aktuálně potvrdili a hodně sil do nelehké doby přejí zaměstnanci Muzea a Pojizerské galerie Semily, p. o.

Související články:

FOTO: V Semilech odhalili pamětní desku kronikáři Rudolfu Hlavovi

Program semilského muzea v prosinci

V muzejním obchůdku v Semilech pořídíte nákup předvánočního zboží

FOTO: V Pojizerské galerii prožijete Zimu s Josefem Ladou

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Vzácné pojizerské čepce dorazily z Olomouce do Semil
Fotbalové kuriozity 12 aneb Něco málo ze sezony 2020

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT