FOTO: Semilský cvrnk provázela pohoda i líté boje

07.05.2011 22:21:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Semily

FOTO: Semilský cvrnk provázela pohoda i líté boje

Na startovacím nultém ročníku akce Semilský cvrnk vládla na hřišti za státním okresním archívem skvělá atmosféra a pohoda. Zároveň ale byly k vidění i líté boje, nejdramatičtější bylo finálové klání dospělých, ve kterém nakonec zvítězil Karel Hovorka.

Mnozí hráči radili soupeřům a našli se i tací, kteří si k soutěžnímu klání oblékli stylové oblečení - bavorské padací mosty. Většinou přišli rodiče s dětmi a za rodinu Friesovu soutěžily dokonce tři generace - děda Valtr, táta Roman a syn Ondřej. „Je to tu úžasný, líbí se nám tady moc, máme tu dva kluky a přišel i děda. Ten se samozřejmě nechal pobízet, ale nakonec mě roznesl 3:2, takže on pokračuje a já končím," usmíval se Roman Fries.

Akci pořádalo sdružení Cervus Semilensis a Muzeum a Pojizerská galerie Semily. Turnaj ve cvrnkání kuliček byl otevřený pro všechny příchozí, kteří soutěžili ve dvou kategoriích - dospělí (muži i ženy zároveň) a junioři - mládež do 12 let. Turnaje se účastnilo přes 30 hráčů, ale desítky dalších hráčů si cvrnkání přišli jen zkusit nebo se alespoň díváním na ostatní vrátit do mladých let.

Pořadatelé byli připraveni i na neočekávanou účast dvou hendikepovaných hráčů - vozíčkářů, kteří hráli pomocí upravených holí. V tomto duelu vyhrála Irena Vinczeová nad Lucií Vanclovou. „Vzpomněla jsem si na své dětství, je to moc dobrá akce a měla by se konat nejméně dvakrát za rok," byla nadšená Irena Vinczeová.

V soutěži juniorů se stal vítězem jeden z nejmladších účastníků, šestiletý Ondřej Fries před Greenwoodem a Greenwoodovou. V utkání o třetí místo v kategorii dospělých zvítězil Mizer nad Lichtenbergem a jako poslední poté dohrávali turnaj fináloví soupeři této kategorie - Vladimír Šimek a Karel Hovorka. Po dramatickém boji oslavil druhý jmenovaný svoji výhru sundáním trička i vítězným tanečkem.

Na závěr byly rozdány ceny medailistům a pořadatelka Iveta Mečířová naznačila možné pokračování akce v budoucnu už oficiálním prvním ročníkem.

Podobná témata hledejte v rubrice Volný čas

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vypisuje soutěž o památku roku 2020
Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Policisté se připravují na víkendový příliv turistů do horských oblastí
Přijímací zkoušky na střední školy čekají změny kvůli koronaviru

Nejčtenější články

14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
13.01.: Youth Cup v Harrachově opět přivítá budoucí sdruženářské hvězdy
13.01.: Nedaleko polských hranic v Jakuszycích roste multifunkční sportoviště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT