FOTO: Semilský fotoklub se usadil až do října v Pojizerské galerii

01.09.2012 20:05:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: Semilský fotoklub se usadil až do října v Pojizerské galerii

V Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech byla v pátek 31. srpna zahájena výstava fotografií členů semilského fotoklubu, kteří se v uplynulých pěti sezónách účastnili soutěže Mapový okruh Českého ráje a vždy zvítězili.

Původně mělo být vystavovaných autorů osm, ale nakonec je jich těchto jedenáct: Miroslav Koudelka, Richard Stehlík, Jiří Šilhán, Tomáš Hyka, David Chlum, Ilja Todorov, Miroslav Mrňák, Karel Skalský, Luboš Zeman, Jana Valská a Vladimír Jína.

Na výstavě je výběr fotografií, které v posledních pěti letech soutěžili v Mapovém okruhu Českého ráje a není určena sjednocujícím tématem. K vidění jsou tak umělecké i reportážní snímky, sport nebo příroda či krajina.

Hudební doprovod na vernisáži výstavy pod názvem Semilský fotoklub: Pět zlatých sezón obstarala kapela Šumný jazz. Úvodní slovo pronesla ředitelka muzea Jana Hájková a rovněž člen semilského fotoklubu Tomáš Hyka, který překvapivě uvedl, že Semilský fotoklub se už v budoucnu nechce účastnit, pro ně tak úspěšné, soutěže Mapový okruh Český ráj.

FOTO: Semilský fotoklub se usadil až do října v Pojizerské galerii„Je to kvůli problematické organizaci, ale i kvůli tomu, že už nám tato soutěž nemá co dát a nemůžeme v ní dosáhnout víc, takže se chceme od letošního roku účastnit jiných projektů a soutěží, jako je třeba Digineff nebo další. Není ale vyloučeno, že se někdy v budoucnu do Mapového okruhu Český ráj zase vrátíme," potvrdil Tomáš Hyka.

Výstavu Semilský fotoklub: Pět zlatých sezón můžete v semilském muzeu navštívit až do 30. října. Mezitím bude 21. září zahájena ve Státním okresním archívu v Semilech další výstava semilského fotoklubu, která se tentokrát bude věnovat začátkům klubu v 80. letech minulého století.

Stručná historie Semilského fotoklubu:

Semilský fotoklub byl založen v květnu 1976 jako fotokroužek Kolora klubu v Semilech. Sdružoval hlavně pracovníky ze závodu Kolora a většinou se jednalo o začátečníky teprve objevující kouzla a taje fotografického umění. Prvním vedoucím byl Karel Skalský, který je činný v klubu dodnes, za přispění Jaroslava Kocoura a Petry Mifkové. Členové klubu se postupně zdokonalovali různými kurzy a fotosoutěžemi a v roce 1979 byl fotokroužek poprvé přijat do soutěže Mapový okruh Český ráj. Po dostavění Kulturního domu v Semilech pokračoval kroužek pod názvem Fotoklub JKP Semily. Po roce 1990 se postupně snižovala členská základna, ale roku 1998 se přihlásilo několik mladých lidí a tradice může nadále pokračovat.

K nejznámějším fotografům, kteří v semilském fotoklubu působili, patří Karel Bárta, jenž pořádal 8 autorských výstav a několik mezinárodních fotosoutěží, dále Miroslav Koudelka, Tomáš Hyka nebo Richard Stehlík, který je jedním z nejznámějších českých fotospecialistů na přírodu a spolupracuje například s časopisem Krkonoše.

Související: Semilský fotoklub opanoval jubilejní ročník fotosoutěže

Program semilského muzea v září + odkazy na předchozí výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 34 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížil Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči spouští stanoviště antigenní testy řidičů kamionů v Harrachově
Některé podnikatelské nápady studentů z TUL půjdou na trh
Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu
Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné

Nejčtenější články

27.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
27.02.: Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT