23.09.2012 12:06:38 | Autor: Ladislav Pražák | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Fotbalisté SK Semily chtěli proti Lhotě pod Libčany konečně v divizi vyhrát, ale vlastním neproměňováním šancí i nepřízni sudího ztratili šanci přeskočit v tabulce svého soupeře a posílit si sebevědomí před dalšími divizními boji.

Je to jednoznačná ztráta bodů pro domácí, kteří mají na kontě po sedmi kolech sice jen tři prohry, ale v dalších čtyřech zápasech pouze remizovali. V domácím utkání nedokázali ani využít početní výhody při vyloučení lhotského hráče ještě před koncem prvního poločasu.

SK Semily - Sokol Lhota pod Libčany 2:2 (1:1)

Lépe začali Lhotečtí, ve 4. minutě se proháčkoval Bednář, ale tváří tvář Koudelkovi byl úspěšnější semilský kapitán. Za tři minuty centroval Veg, Hartmanovu hlavičku v pádu vytěsnil brankář hostů Martinský. V úvodních gólovkách tak vyhráli brankáři svých týmů. Ve 14. minutě centroval do vápna Hrmo, Feri hlavičkou těsně nedosáhl. Za dvě minuty se vytočil okolo dvou obránců Vlach, posunul na Hájka, který placírkou uklidil míč přesně za tyč - 1:0.

Ve 20. minutě se hosté dostali ke spornému přímému kopu který zahrával Motyčka, u vyraženého balónu od Koudelky byl nejdříve Ročín, a ten pohodlně vyrovnal na 1:1. Ve 31. minutě pálil opět Ročín, nebezpečnou střelu, která v letu zaplavala, vytáhl nad Koudelka. Na druhé straně centroval Veg, hlavička Ševčíka šla nad. Střela Vlacha z 42. minuty mířila těsně vedle levé tyče. V samotném závěru poločasu při strkanici neudržel nervy na uzdě hostující Bednář a za úder do protihráče pěstí byl vyloučen.

FOTO: Semilští fotbalisté znovu nevyhráli, vítěznou branku neuznal sudí Úvod poločasu měli opět lepší hosté. Obrovskou příležitost zachránil Koudelka, když střelu Polyakova z malého vápna vyrazil nad. V 58. minutě si vybojoval míč Ježek a střelou o tyč zvýšil na 2:1 pro Semily. Relativní klid domácím utnula 71. minuta. Dlouhý aut nešťastně prodloužil do svého vápna Feri, a ten nůžkami uklidil do sítě podruhé Ročín - 2:2.

V 77. minutě si pas do vápna pokryl Zboroň a přes stopera hostí uklidil míč do sítě. Pomezní poté utíkal ke středu, domácí se radovali, ale hlavní sudí Hrkal po několika vteřinách a k údivu většiny přítomných pískal nedovolenou hru semilského útočníka. Další menší šance semilského týmu poté už do branky nemířily. Hosté v závěru, i přes nastřelenou tyč, šetřili čas a na konec si odvezli bod za remízu.

V příštím kole Semily zajíždí v sobotu 29. září na půdu týmu SK Holice.

Branky: 16. Hájek, 58. Ježek - 20., 71. Ročín. Rozhodčí: Hrkal - Váňa, Mrkáček, ŽK: 4:0, ČK: 0:1 (45. Bednář). Diváků: 160. Semily: Koudelka - Kočí, Hrmo, Feri, Bohatý - Ševčík (60. Vrchovský), Hájek (80. Kázmer), Vlach, Hartman - Ježek, Veg (59. Zboroň).

Další utkání divize: Turnovu se na podzim venku nedaří, v Náchodě prohrál o čtyři góly