FOTO: Semilští Hangoveři pokřtili druhou desku

02.12.2010 11:40:44 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: Semilští Hangoveři pokřtili druhou desku

Druhé řadové album semilského hudebního seskupení Hangover Painters s názvem Jste sami? spatřilo světlo světa v Chladírně, za kmotra mu šel Jakub Lindner.

„Páteční křest byl pro nás velká událost," dělí se o své dojmy Jakub Hanuš, kytarista a manažer HP. Kapela se při této příležitosti objevila na pódiu s formálními doplňky, jakými bylo sako nebo kravata, a celý večer se nesl v decentním duchu.

„Křest byl plánován jako komornější akce spíše pro naše přátele, ale byla samozřejmě přístupná široké veřejnosti," pokračuje Jakub Hanuš. Pozvání hudebně podpořit Hangovery přijali spříznění hudebníci - místní písničkář Jakub Lindner z dua Natvrdo a metal/HC seskupení Radio Jerevan až ze vzdáleného Potštejna.Skupina Hangover Painters povstala z popela kapely Bad Joke a funguje už od roku 2006. Od té doby prošla několika personálními změnami. Z původních členů v kapele setrvávají Jiří Hlůže alias Varan (bicí, texty), Jakub Hanuš alias Halson (kytara, management) a Filip Vancl (původně baskytara, po odchodu Pepsona Havrdy na přelomu 2007/2008 přebírá kytaru; skládá hudbu). Na sklonku roku 2008 se přidává Jan Černý (baskytara) a na jaře 2010 v kapele střídají zpěvačku Olgu Kovácsovou alias Olie dva noví zpěváci, Roman Kašťák a Aneta Krčková.

HP se coby kapela progresivně derou kupředu; už v roce 2007 vychází jejich první album s názvem Těla volají, v roce 2008 získávají ocenění za nejlepší autorskou píseň (Venku svítí slunce) v soutěži mladých rockových kapel ProRock, 2009 vrcholí splitkem se spřízněnou libereckou kapelou Pech (CD o šesti písních) a 2010 je ve znamení druhé řadovky Jste sami?

Další info o skupině www.hangoverpainters.cz

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT