FOTO: Semilští turisti a běžci uklízeli Riegrovu stezku
11.04.2019 20:49:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily
Členové KČT Semily a Běžeckého klubu Semily v rámci celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko v úterý 9. dubna čistili Riegrovu stezku. Celkem se sešlo 15 dobrovolníků, naplnili odpadky tři velké pytle a našli i tři pneumatiky.
Stezka je nyní průchodná, ale na začátku před vstupem v Bitouchově je spadlý strom a poté ještě další stromy poškodily zábradlí mezi zastaveními Geologie, Metamorfoza a Ordovik a silur.
Přes 65 000 dobrovolníků během uplynulého víkendu v rámci akce Ukliďme Česko sesbíralo 1 120 tun odpadů na 2 273 místech v celé České republice. Přes 500 úklidů se konalo v „předtermínech", na zbytek jara je naplánováno dalších 600, dohromady je to více akcí, než vloni za celý rok. Podrobnosti o celostátní akci Ukliďme Česko
Související články
Jak probíhala akce Ukliďme Česko v Semilech 2019
Přes 65 tisíc dobrovolníků uklízelo o víkendu Česko
Dobrovolníci uklidili v Jilemnici a okolí téměř tunu odpadků
Tématem velkého jarního úklidu Česka budou pneumatiky
Na Riegrově stezce jsou popadané stromy
Město Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou
Obrazem: Mráz vykouzlil ledopád na Riegrově stezce
FOTO: Nejméně tisíc turistů uctilo výročí Riegrovy a Palackého stezky
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 42 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nejnovější články
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.