07.05.2018 17:03:41 | Autor: Markéta Josífková a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Seriál KTM ECC se závodem v Bozkově o víkendu 28. a 29. dubna rozjel do jubilejního 10. ročníku. V sobotu startovalo jen v hobby kategoriích 122 jezdců, v neděli vyjelo na trať 80 jezdců.

První závod odstartovaly kategorie dětí 50 ccm a 65 ccm, které závod odjely dvakrát po 15 minutách. Vítězem těchto kategorií byli Voňavka Alex-DR. K. Racing team a Plucha Přemysl z AK Krakonoš Jilemnice.

Trať byla připravená na motokrosové trati, kde měli malý závodníčci i vyhlášení výsledků, tím se závod dětí ukončil a pokračovalo se závody kategorie Licence A, Licence B, Veterán Hobby, Veterán Licence a 85-125 ccm. Start těchto kategorií byl odmávnutý panem Davidem v 10.30. Závodníci před sebou měli dvouhodinový závod, který se nacházel na motokrosové trati, v lesích, ale také i na polích.

KTM ECC 2018 v Bozkově<br />Autor: David Bouchal Hlavní změnou tohoto závodu byl opačný směr jízdy, trať měřila zhruba 9 kilometrů, časově na 13 minut. Nejlepší kategorii Licence A vyhrál známý jezdec z Enduro klubu Semily Ondřej Havrda, druhé a třetí místo si vyjeli jezdci domácího Motosportu Bozkov Tomáš a Jakub Koucký.

Odpolední závod odstartovalo 122 hobby závodníků, nejobsazenější kategorie byla tradičně kategorie Hobby E2, kde startovalo 58 závodníků. Počasí pořadatelům přálo, tím pádem odpolední závod byl zpestřen velkým množstvím prachu. I přes to, všichni závodníci dojeli do cíle bez zranění.

Nejobsazenější kategorii E2 s devíti objetými koly vyhrál Tomáš Hák z Enduro klub Semily, druhé místo si vybojoval Martin Horáček z AK Krakonoš Jilemnice, třetí pozici si vyjel Miroslav Janouch z Kovom Racing Team Liberec.

Nedělní závod odstartovalo 80 závodníků v různých kategoriích, kteří se vydali na trať pod jedním startem. Opět počasí přálo, tudíž po startu bylo velmi prašno až nebylo na závodníky vidět. Všichni borci dojeli do cíle bez zranění.

Nejlepším jezdcem v nedělním závodě byl známý účastník Dakaru Milan Engel, který závod objel desetkrát v čase 2:04:40,69. Druhé místo si vybojoval sobotní výherce Ondřej Havrda z Enduro klubu Semily, také s 10 objetými koly a třetí flek obsadil domácí Tomáš Koucký.

Seriál pokračoval už o tomto víkendu v Chuchelně, podrobnosti k němu vám přineseme v nejbližší době. Výsledky z Bozkova najdete v přílohách pod článkem.