FOTO: Společnost Agrojilm slavnostně otevřela novou stáj pro telata

14.09.2017 20:38:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Společnost Agrojilm slavnostně otevřela novou stáj pro telata

Po dlouholetém plánování a stavebních pracích probíhajících v letech 2016 a 2017 se povedlo společnosti Agrojilm dokončit investici v hodnotě 27 milionů korun. Ve středu 13. září tak mohla být slavnostně otevřena nová stáj pro telata, součástí projektu jsou i silážní žlaby, jímky a obslužná technika (manipulátor, krmný vůz, nastýlací vůz a krmné automaty).

Událost navštívilo kolem 130 hostů - zejména odborná veřejnost. Zúčastnili se především zemědělci z okolí, zástupci generálního dodavatele (Jastav spol. s r.o.) a lokálních subdodavatelů. Z vedení města Jilemnice přišla starostka Jana Čechová, místostarosta Vinklář a další. Celou událost doplnil vynikající catering zajištěný Řeznictvím Soukupovi, které stojí za výrobou a distribucí masa a masných výrobků ze skotu a prasat odchovaných na Jilemnicku firmou Agrojilm, s.r.o.

„To, co nám nejvíce pomáhá naplňování všech cílů nejsou jen stroje 4. generace, GPS signál, který navede secí stroj s přesností na 3 centimetry a drony, které jsme letos poprvé použili ke snímkování polí. Jsou to zejména zaměstnanci, kteří jsou ochotni zabrat, když je to potřeba. Tato nová stáj je postavena tak, aby zlepšila pracovní prostředí pro zaměstnance, zkvalitnila prostředí pro mladý skot. Investice do jímky a silážních žlabů se sice velikostí vzdaluje od Alpské rodinné farmy, ale přibližuje se jí co se technického vybavení týče a věříme, že v příštích měsících se jí vyrovná i kulturou prostředí," uvedl při otevření mimo jiné jednatel společnosti Agrojilm Milan Soukup starší.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malá čarodějnice přiletí do Rokytnice
Kraj přispěje na lepší ozvučení v Oblastní galerii Liberec
Benefiční ples hejtmana se tentokrát koná v krajské knihovně
Provoz na hřišti pod halou TSC v Turnově bude v roce 2019 omezen
V roce 2018 zemřelo na silnicích v Libereckém kraji 21 lidí

Nejčtenější články

18.01.: V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
18.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
18.01.: Lednový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT