FOTO: Společnost Agrojilm slavnostně otevřela novou stáj pro telata

14.09.2017 20:38:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Společnost Agrojilm slavnostně otevřela novou stáj pro telata

Po dlouholetém plánování a stavebních pracích probíhajících v letech 2016 a 2017 se povedlo společnosti Agrojilm dokončit investici v hodnotě 27 milionů korun. Ve středu 13. září tak mohla být slavnostně otevřena nová stáj pro telata, součástí projektu jsou i silážní žlaby, jímky a obslužná technika (manipulátor, krmný vůz, nastýlací vůz a krmné automaty).

Událost navštívilo kolem 130 hostů - zejména odborná veřejnost. Zúčastnili se především zemědělci z okolí, zástupci generálního dodavatele (Jastav spol. s r.o.) a lokálních subdodavatelů. Z vedení města Jilemnice přišla starostka Jana Čechová, místostarosta Vinklář a další. Celou událost doplnil vynikající catering zajištěný Řeznictvím Soukupovi, které stojí za výrobou a distribucí masa a masných výrobků ze skotu a prasat odchovaných na Jilemnicku firmou Agrojilm, s.r.o.

„To, co nám nejvíce pomáhá naplňování všech cílů nejsou jen stroje 4. generace, GPS signál, který navede secí stroj s přesností na 3 centimetry a drony, které jsme letos poprvé použili ke snímkování polí. Jsou to zejména zaměstnanci, kteří jsou ochotni zabrat, když je to potřeba. Tato nová stáj je postavena tak, aby zlepšila pracovní prostředí pro zaměstnance, zkvalitnila prostředí pro mladý skot. Investice do jímky a silážních žlabů se sice velikostí vzdaluje od Alpské rodinné farmy, ale přibližuje se jí co se technického vybavení týče a věříme, že v příštích měsících se jí vyrovná i kulturou prostředí," uvedl při otevření mimo jiné jednatel společnosti Agrojilm Milan Soukup starší.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny Boží voda a Valdštejn jsou pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 17. 7. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrad Valdštejn získává nový kabát
Fotbalista Petrlák jde z Turnova zkusit ČFL do Dobrovice
Liberecká průmyslovka začlení do výuky roboty
V Jilemnici zazpívá Lucie Bílá
Kouzlo lidových chaloupek v Rokytnici najdete v muzeu Starý Kravín

Nejčtenější články

20.07.: Policie pátrá po řidiči, který řídil auto po I/35 u Jeřmanic v protisměru
21.07.: Hrad Valdštejn představují na pohlednicích z první republiky
20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT