FOTO: Společnost Agrojilm slavnostně otevřela novou stáj pro telata

14.09.2017 20:38:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Společnost Agrojilm slavnostně otevřela novou stáj pro telata

Po dlouholetém plánování a stavebních pracích probíhajících v letech 2016 a 2017 se povedlo společnosti Agrojilm dokončit investici v hodnotě 27 milionů korun. Ve středu 13. září tak mohla být slavnostně otevřena nová stáj pro telata, součástí projektu jsou i silážní žlaby, jímky a obslužná technika (manipulátor, krmný vůz, nastýlací vůz a krmné automaty).

Událost navštívilo kolem 130 hostů - zejména odborná veřejnost. Zúčastnili se především zemědělci z okolí, zástupci generálního dodavatele (Jastav spol. s r.o.) a lokálních subdodavatelů. Z vedení města Jilemnice přišla starostka Jana Čechová, místostarosta Vinklář a další. Celou událost doplnil vynikající catering zajištěný Řeznictvím Soukupovi, které stojí za výrobou a distribucí masa a masných výrobků ze skotu a prasat odchovaných na Jilemnicku firmou Agrojilm, s.r.o.

„To, co nám nejvíce pomáhá naplňování všech cílů nejsou jen stroje 4. generace, GPS signál, který navede secí stroj s přesností na 3 centimetry a drony, které jsme letos poprvé použili ke snímkování polí. Jsou to zejména zaměstnanci, kteří jsou ochotni zabrat, když je to potřeba. Tato nová stáj je postavena tak, aby zlepšila pracovní prostředí pro zaměstnance, zkvalitnila prostředí pro mladý skot. Investice do jímky a silážních žlabů se sice velikostí vzdaluje od Alpské rodinné farmy, ale přibližuje se jí co se technického vybavení týče a věříme, že v příštích měsících se jí vyrovná i kulturou prostředí," uvedl při otevření mimo jiné jednatel společnosti Agrojilm Milan Soukup starší.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Silnice kolem Souše bude od 24. dubna 2018 opět otevřena

Silnice II/290 podél vodní nádrže Souš, v úseku Desná - Smědava, bude po zimní přestávce znovu průjezdná. Po provedené kontrole bude silnice otevřena o půlnoci z pondělí 23. dubna na úterý 24. dubna 2018. Více podrobností na Našem Jablonecku

V Turnově proběhla výměna varovných sirén

V souvislosti s technickým vývojem a množstvím různorodých mimořádných událostí došlo na území města Turnova k výměně starých rotačních sirén. Rotační sirény byly postupně nahrazovány novými elektronickými sirénami, které mimo jiné mohou vydávat různé druhy akustických varovných signálů. Mohou poskytnout mluvenou informaci o druhu mimořádné události, které zajistí včasnou a správnou reakci obyvatelstva na varovný signál.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jičínskou cykloligu 2018 zahájí tradiční závod z Jičína do Lochova a zpět
Jak jsme uklízeli Semily
FOTO: Traktoriáda při 12. ročníku přilákala na Vyskeř tři tisíce diváků
I.A třída: Lomnice díky zlepšení ve druhé půli vyhrála ve Cvikově
Vrtulníky prověří při cvičení zásahy v Semilech, Lomnici i Malé Skále

Nejčtenější články

24.04.: FOTO: Traktoriáda při 12. ročníku přilákala na Vyskeř tři tisíce diváků
22.04.: Přehled fotbalových výsledků pátého jarního kola
24.04.: Vrtulníky prověří při cvičení zásahy v Semilech, Lomnici i Malé Skále

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT