FOTO: Společnost Agrojilm slavnostně otevřela novou stáj pro telata

14.09.2017 20:38:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Společnost Agrojilm slavnostně otevřela novou stáj pro telata

Po dlouholetém plánování a stavebních pracích probíhajících v letech 2016 a 2017 se povedlo společnosti Agrojilm dokončit investici v hodnotě 27 milionů korun. Ve středu 13. září tak mohla být slavnostně otevřena nová stáj pro telata, součástí projektu jsou i silážní žlaby, jímky a obslužná technika (manipulátor, krmný vůz, nastýlací vůz a krmné automaty).

Událost navštívilo kolem 130 hostů - zejména odborná veřejnost. Zúčastnili se především zemědělci z okolí, zástupci generálního dodavatele (Jastav spol. s r.o.) a lokálních subdodavatelů. Z vedení města Jilemnice přišla starostka Jana Čechová, místostarosta Vinklář a další. Celou událost doplnil vynikající catering zajištěný Řeznictvím Soukupovi, které stojí za výrobou a distribucí masa a masných výrobků ze skotu a prasat odchovaných na Jilemnicku firmou Agrojilm, s.r.o.

„To, co nám nejvíce pomáhá naplňování všech cílů nejsou jen stroje 4. generace, GPS signál, který navede secí stroj s přesností na 3 centimetry a drony, které jsme letos poprvé použili ke snímkování polí. Jsou to zejména zaměstnanci, kteří jsou ochotni zabrat, když je to potřeba. Tato nová stáj je postavena tak, aby zlepšila pracovní prostředí pro zaměstnance, zkvalitnila prostředí pro mladý skot. Investice do jímky a silážních žlabů se sice velikostí vzdaluje od Alpské rodinné farmy, ale přibližuje se jí co se technického vybavení týče a věříme, že v příštích měsících se jí vyrovná i kulturou prostředí," uvedl při otevření mimo jiné jednatel společnosti Agrojilm Milan Soukup starší.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch vyhlásí čtyři dotace

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání koncem minulého roku schválilo vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Konkrétně Kulturní aktivity v Libereckém kraji, program Záchrana a obnova památek, dále Stavebně historický průzkum a Podpora rozvoje cestovního ruchu v Libereckém kraji. Celkem je ve všech čtyřech programech k rozdělení připraveno přes 17 milionů korun. Více podrobností

Kvůli sněžení je pro kamiony i ve středu uzavřena silnice na Harrachov

Na základě vydané výstrahy ČHMI č. PVI 2018/05 a zhoršující se sjízdnosti komunikace byl ve středu ve 13.30 opět omezen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny (s výjimkou autobusů). Aktuálně se na území celého Libereckého kraje vyskytují velmi intenzivní sněhové srážky, při kterých může za relativně krátkou dobu napadnout i několik centimetrů nového sněhu. Ve vyšších polohách se díky větru mohou vytvářet sněhové jazyky a závěje. Sněhové srážky budou ve středu a v průběhu čtvrtka komplikovat dopravu ve vyšších polohách na celém území Libereckého kraje (zejména nákladní dopravu). Více informací o dopravě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Silný vítr přinesl výpadky proudu i kácí stromy. Přesně 11 let po Kyrillu
Veronika Vítková potřetí třetí
První občánek Jilemnice roku 2018 se jmenuje Jiří Podlipný
Obrazem: Myslivecký bál v Bozkově 2018
FOTO: O výrobě a historii vánočních ozdob přednášel Jiří Jákl

Nejčtenější články

16.01.: Na Spálově se střetl vlak s osobním autem
18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji
16.01.: Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT