FOTO: Společnost Agrojilm slavnostně otevřela novou stáj pro telata

14.09.2017 20:38:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Společnost Agrojilm slavnostně otevřela novou stáj pro telata

Po dlouholetém plánování a stavebních pracích probíhajících v letech 2016 a 2017 se povedlo společnosti Agrojilm dokončit investici v hodnotě 27 milionů korun. Ve středu 13. září tak mohla být slavnostně otevřena nová stáj pro telata, součástí projektu jsou i silážní žlaby, jímky a obslužná technika (manipulátor, krmný vůz, nastýlací vůz a krmné automaty).

Událost navštívilo kolem 130 hostů - zejména odborná veřejnost. Zúčastnili se především zemědělci z okolí, zástupci generálního dodavatele (Jastav spol. s r.o.) a lokálních subdodavatelů. Z vedení města Jilemnice přišla starostka Jana Čechová, místostarosta Vinklář a další. Celou událost doplnil vynikající catering zajištěný Řeznictvím Soukupovi, které stojí za výrobou a distribucí masa a masných výrobků ze skotu a prasat odchovaných na Jilemnicku firmou Agrojilm, s.r.o.

„To, co nám nejvíce pomáhá naplňování všech cílů nejsou jen stroje 4. generace, GPS signál, který navede secí stroj s přesností na 3 centimetry a drony, které jsme letos poprvé použili ke snímkování polí. Jsou to zejména zaměstnanci, kteří jsou ochotni zabrat, když je to potřeba. Tato nová stáj je postavena tak, aby zlepšila pracovní prostředí pro zaměstnance, zkvalitnila prostředí pro mladý skot. Investice do jímky a silážních žlabů se sice velikostí vzdaluje od Alpské rodinné farmy, ale přibližuje se jí co se technického vybavení týče a věříme, že v příštích měsících se jí vyrovná i kulturou prostředí," uvedl při otevření mimo jiné jednatel společnosti Agrojilm Milan Soukup starší.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za otevřením zrekonstruovaného lomnického kina
Výstava Sto let republiky v železnobrodské galerii
Liberecký kraj ukončil další rekonstrukce krajských silnic
Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
V turnovském Mašově dokončují nový chodník

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
20.10.: Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
18.10.: FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT