FOTO: Starostkou Semil byla znovu zvolena Lena Mlejnková

06.11.2018 18:19:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Starostkou Semil byla znovu zvolena Lena Mlejnková

Ustavující zasedání zastupitelstva města Semily proběhlo v pondělí 5. listopadu za klidné atmosféry v divadelním sále zdejší radnice. Starostkou byla zvolena i na další funkční období Lena Mlejnková, uvolněným místostarostou města se stal Tomáš Sábl, oba z vítězné Volby pro Semily.

V úvodu noví zastupitelé složili slib a poté bylo odhlasováno, že volba starosty a místostarosty bude probíhat tajnou volbou, jako bylo v předchozích letech v Semilech zvykem. Poté byla ustanovena volební komise ve složení Tomáš Jech, Rudolf Farský a Jarmila Stránská. Dva zastupitelé z celkem 21 byli omluveni - Milan Mašek a Stanislav Palas.

Po sečtení hlasů volební komisí byla zvolena starostkou města celkem 17 hlasy Lena Mlejnková a místostarostou města byl zvolen 18 hlasy Tomáš Sábl. „Děkuji zastupitelům za podporu. Semily jsou skvělé město a bude mi ctí pro město a vás pracovat," uvedla po zvolení staronová starostka Semil.

Ustavující zastupitelstvo města Semily<br />Autor: Petr Ježek Poté došlo k rozdělení gescí starosty a místostarosty a do rady města byli do sedmi členů dovoleni Denise Picková (Volba pro Semily), Zdeněk Flekna, Marta Krajícová (oba SPOLU), David Pražák a Jarmila Kuželová (oba ANO 2011). Předsedou finančního výboru byla zvolena Marta Krajícová (SPOLU) a předsedou kontrolního výboru Rudolf Farský (ODS).

Předsedou výboru pro rozvoj města se stal Tomáš Jech, předsedou pro regeneraci sídliště Řeky Lena Mlejnková, předsedou výboru po regeneraci sídliště Jižní-Luční Denise Picková a předsedou výboru pro regeneraci sídliště Na Olešce nepřítomný Milan Mašek, který dopředu vyjádřil písemný souhlas.

Poté byly odhlasovány dílčí odměny pro zastupitele a zastupitelé, kteří získají pověření oddávat. Těmi se stali kromě starostky a místostarosty i Rudolf Farský, Tomáš Jech, Kateřina Jínová, Jarmila Kuželová, Denise Picková, David Pražák, Klára Valentová a Aleš Zahradník.

Zastupitelem města, který se bude podílet na pořizování územně plánovací dokumentace, je ustanovena Věra Blažková. Nakonec byl určen termín příští schůze zastupitelstva, kterým bude pondělí 10. prosince 2018.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V radě města Semily zasednou zástupci Volby, SPOLU a ANO
V Semilech opět zopakovala vítězství Volba pro Semily
V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková
FOTO: Novou starostkou Semil se stala Věra Blažková

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality 5. dubna 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Lékárenská pohotovost o velikonočním pondělí

Velikonoční pondělí patří mezi svátky, kdy dle ustanovení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě se stanovuje zákaz prodeje tam, kde prodejní plocha přesahuje 200 m2. Liberecký kraj pro tento den zajistil lékárenskou pohotovostní službu v Nemocniční lékárně v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s., Husova 10, 460 63 Liberec (naproti pavilonu interních oborů B) od 9 do 17 hodin. V ostatní dny jsou otevřeny lékárny v obchodních centrech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola
Oslabená sestava Turnova nedokázala čelit Kolínu
S kradeným BMW ujížděl z Líšného policii a způsobil dvě nehody
Liberecký kraj přispěl i na obnovu zámku v Doksech
V Galerii Granát probíhá výstava Snová realita

Nejčtenější články

19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
21.04.: Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola
20.04.: FOTO: Slavnostně otevřeli Centrum odborného vzdělávání ve Vysokém

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT