FOTO: Starostkou Semil byla znovu zvolena Lena Mlejnková

06.11.2018 18:19:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Starostkou Semil byla znovu zvolena Lena Mlejnková

Ustavující zasedání zastupitelstva města Semily proběhlo v pondělí 5. listopadu za klidné atmosféry v divadelním sále zdejší radnice. Starostkou byla zvolena i na další funkční období Lena Mlejnková, uvolněným místostarostou města se stal Tomáš Sábl, oba z vítězné Volby pro Semily.

V úvodu noví zastupitelé složili slib a poté bylo odhlasováno, že volba starosty a místostarosty bude probíhat tajnou volbou, jako bylo v předchozích letech v Semilech zvykem. Poté byla ustanovena volební komise ve složení Tomáš Jech, Rudolf Farský a Jarmila Stránská. Dva zastupitelé z celkem 21 byli omluveni - Milan Mašek a Stanislav Palas.

Po sečtení hlasů volební komisí byla zvolena starostkou města celkem 17 hlasy Lena Mlejnková a místostarostou města byl zvolen 18 hlasy Tomáš Sábl. „Děkuji zastupitelům za podporu. Semily jsou skvělé město a bude mi ctí pro město a vás pracovat," uvedla po zvolení staronová starostka Semil.

Ustavující zastupitelstvo města Semily<br />Autor: Petr Ježek Poté došlo k rozdělení gescí starosty a místostarosty a do rady města byli do sedmi členů dovoleni Denise Picková (Volba pro Semily), Zdeněk Flekna, Marta Krajícová (oba SPOLU), David Pražák a Jarmila Kuželová (oba ANO 2011). Předsedou finančního výboru byla zvolena Marta Krajícová (SPOLU) a předsedou kontrolního výboru Rudolf Farský (ODS).

Předsedou výboru pro rozvoj města se stal Tomáš Jech, předsedou pro regeneraci sídliště Řeky Lena Mlejnková, předsedou výboru po regeneraci sídliště Jižní-Luční Denise Picková a předsedou výboru pro regeneraci sídliště Na Olešce nepřítomný Milan Mašek, který dopředu vyjádřil písemný souhlas.

Poté byly odhlasovány dílčí odměny pro zastupitele a zastupitelé, kteří získají pověření oddávat. Těmi se stali kromě starostky a místostarosty i Rudolf Farský, Tomáš Jech, Kateřina Jínová, Jarmila Kuželová, Denise Picková, David Pražák, Klára Valentová a Aleš Zahradník.

Zastupitelem města, který se bude podílet na pořizování územně plánovací dokumentace, je ustanovena Věra Blažková. Nakonec byl určen termín příští schůze zastupitelstva, kterým bude pondělí 10. prosince 2018.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V radě města Semily zasednou zástupci Volby, SPOLU a ANO
V Semilech opět zopakovala vítězství Volba pro Semily
V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková
FOTO: Novou starostkou Semil se stala Věra Blažková

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malá čarodějnice přiletí do Rokytnice
Kraj přispěje na lepší ozvučení v Oblastní galerii Liberec
Benefiční ples hejtmana se tentokrát koná v krajské knihovně
Provoz na hřišti pod halou TSC v Turnově bude v roce 2019 omezen
V roce 2018 zemřelo na silnicích v Libereckém kraji 21 lidí

Nejčtenější články

18.01.: V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
18.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
18.01.: Lednový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT