FOTO: Starostkou Semil byla znovu zvolena Lena Mlejnková

06.11.2018 18:19:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Starostkou Semil byla znovu zvolena Lena Mlejnková

Ustavující zasedání zastupitelstva města Semily proběhlo v pondělí 5. listopadu za klidné atmosféry v divadelním sále zdejší radnice. Starostkou byla zvolena i na další funkční období Lena Mlejnková, uvolněným místostarostou města se stal Tomáš Sábl, oba z vítězné Volby pro Semily.

V úvodu noví zastupitelé složili slib a poté bylo odhlasováno, že volba starosty a místostarosty bude probíhat tajnou volbou, jako bylo v předchozích letech v Semilech zvykem. Poté byla ustanovena volební komise ve složení Tomáš Jech, Rudolf Farský a Jarmila Stránská. Dva zastupitelé z celkem 21 byli omluveni - Milan Mašek a Stanislav Palas.

Po sečtení hlasů volební komisí byla zvolena starostkou města celkem 17 hlasy Lena Mlejnková a místostarostou města byl zvolen 18 hlasy Tomáš Sábl. „Děkuji zastupitelům za podporu. Semily jsou skvělé město a bude mi ctí pro město a vás pracovat," uvedla po zvolení staronová starostka Semil.

Ustavující zastupitelstvo města Semily<br />Autor: Petr Ježek Poté došlo k rozdělení gescí starosty a místostarosty a do rady města byli do sedmi členů dovoleni Denise Picková (Volba pro Semily), Zdeněk Flekna, Marta Krajícová (oba SPOLU), David Pražák a Jarmila Kuželová (oba ANO 2011). Předsedou finančního výboru byla zvolena Marta Krajícová (SPOLU) a předsedou kontrolního výboru Rudolf Farský (ODS).

Předsedou výboru pro rozvoj města se stal Tomáš Jech, předsedou pro regeneraci sídliště Řeky Lena Mlejnková, předsedou výboru po regeneraci sídliště Jižní-Luční Denise Picková a předsedou výboru pro regeneraci sídliště Na Olešce nepřítomný Milan Mašek, který dopředu vyjádřil písemný souhlas.

Poté byly odhlasovány dílčí odměny pro zastupitele a zastupitelé, kteří získají pověření oddávat. Těmi se stali kromě starostky a místostarosty i Rudolf Farský, Tomáš Jech, Kateřina Jínová, Jarmila Kuželová, Denise Picková, David Pražák, Klára Valentová a Aleš Zahradník.

Zastupitelem města, který se bude podílet na pořizování územně plánovací dokumentace, je ustanovena Věra Blažková. Nakonec byl určen termín příští schůze zastupitelstva, kterým bude pondělí 10. prosince 2018.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V radě města Semily zasednou zástupci Volby, SPOLU a ANO
V Semilech opět zopakovala vítězství Volba pro Semily
V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková
FOTO: Novou starostkou Semil se stala Věra Blažková

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Movember v KNL: za 15 dní vyšetřeno 132 pacientů

Za první půlměsíc prevetivní akce Movember zaměřené na prevenci rakoviny prostaty a varlat se v Krajské nemocnici Liberec nechalo tzv. PSA krevním testem vyšetřit 132 pacientů. „Drtivá většina testovaných můžů je zdravá, tedy výsledek jejich testu je negativní. Pozitivní nebyl žádný z testovaných pacientů," komentuje dosavadní výsledky akce Movember RNDr. Pavel Škrabálek z Oddělení klinické biochemie. „Testování je otevřené všem mužům, tedy i mladším než 50 let. A budeme se snažit vyhovět skutečně všem. Máme vstřícného, sponzora a šikovné sestřičky. Navíc je lepší se nechat jednou píchnout od sestřičky, než později rozřezat od doktora," zdůraznil Škrabálek. Podrobnosti o akci v KNL

Nové umístění kontejneru na textil v Turnově od společnosti ADRA

Od minulého týdne je nově přemístěn turnovský kontejner na textil od čerpací stanice Kontakt (Průmyslová ulice) na sběrné místo u parkoviště u KC Střelnice (náměstí B. J. Horáčka). Kontejnery na textil společnosti ADRA slouží občanům, kteří do nich mohou odkládat kvalitní oblečení. To je následně nabídnuto k prodeji v Charitativním obchůdku ADRA v Nádražní ulici nebo v pasáži Kinských. Všechny získané finance jsou následně věnovány na dobrovolnické programy u seniorů v Turnově a okolí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Do Movemberu se zapojila i KNL. Muži mají prohlídky zdarma
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 16. až 18. listopadu
Po šestém kole NPL stále bez porážky dominuje TJ Sokol Turnov

Nejčtenější články

14.11.: Nejhorší výtluky v kraji byly v Semilech, Mírové a Zlaté Olešnici
14.11.: Hasiči a krajský úřad ocenili reprezentanty v požárním sportu
15.11.: I.A třída: Naplno bodovala Lomnice a bod za remízu brala i Horní Branná

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT