FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons

19.11.2019 20:41:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons

Trojice střeleckých závodů 1. kategorie se konala o víkendu ve Sportovním centru v Semilech. Jak se mohlo vůbec střílet v hale, po níž se spíš prohánějí volejbalisté nebo florbalisté? Šlo totiž o závody ve střelbě ze vzduchových zbraní.

V pátek v nových závodech dorostu zachovali pořadatelé tradici Velké ceny města Stráž nad Nisou (SSK z tohoto města byl zakladatelem této soutěže), v sobotu přidali tradičně soutěž krajského sdružení v disciplínách VzPi a VzPu 60 ran s finálem a nedělní soutěže ve všech kategoriích bez finále, které nesly název Velká střelecká cena města Semily.

Kromě české reprezentace, kterou okořenila svým startem (a více než úspěšným) i legenda českého střelectví Kateřina Emmons, mohli fanoušci vidět střelce z Německa a Polska. „Závod v novém místě s novinkami v programu, ale i zachováním tradice a dle ohlasů soutěžících a doprovodu povedená akce - dokonce se tak trochu obáváme, aby příští rok nebyly problémy s uspokojením všech zájemců o start - tedy situací, se kterou se pořadatelé potýkali na dřívějších ročnících, než se letos zavedl další soutěžní den," uvedli spolupořadatelé z SSK Liberec. 

Velká střelecká cena města Semily 2019<br />Autor: Petr Ježek Kromě toho, že Kateřina Emmons nedělní závod vyhrála, ji pořadatelé předali květinu, dort a dárky, protože právě v neděli 17. listopadu olympijská vítězka z Pekingu 2008 slavila své narozeniny! Blahopřání a květinu od pořadatelů obdržela i přítomná starostka města Semily Lena Mlejnková, která narozeniny oslavila také tento týden 15. listopadu.

Výsledky nedělního závodu:

Ženy a juniorky: 1. Kateřina Emmons, 2. Aneta Brabcová, 3. Sabina Thurnwaldová, 4. Sára Karasová, 5. K. Štefánková. Muži a junioři: 1. Jiří Přívratský, 2. Benjamin Mokriš, 3. Filip Rotrekl, 4. Matěj Nedvěd, 5. Ondřej Bílek. Kompletní výsledky všech závodů najdete v příloze.

Pořadatelem bylo krajské sdružení Českého střeleckého svazu s podporou Města Semily, SC Semily a Sportovně střeleckého klubu Semily. „Za zapůjčení elektroniky je třeba poděkovat ČSS, Dukle Plzeň a Olympu Plzeň a za jejich obsluhu pánům Poláčkovi a Machovi, kteří jako vždy odvedli perfektní práci. Stejně tak hlavní rozhodčí pan Bílek. Velké množství dobrovolníků tvořili členové SSK Manušice, Liberec a Semily - díky všem. A poděkování za vstřícný přístup patří i vedení města Semily a jejich Sportovního centra a všem sponzorům," dodali pořadatelé.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech pořádají Velkou cenu ve střelbě ze vzduchových zbraní

Ke stažení

Výsledky Velká cena Stráže nad Nisou | Výsledky Velká cena Libereckého kraje | Výsledky Velká cena města Semily

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 112 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výrobní družstvo Granát Turnov oceněno mezi nejlepšími firmami
Andělé budou v turnovském divadle vyprávět čtyři vánoční příběhy
Sinoložka Zuzana Li bude v pořadu O literatuře povídat o Číně
Turnovské vánoční koncerty se konají každou adventní neděli
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT