FOTO: Studenecké míle zavedly historické krasavce do západních Krkonoš

31.05.2015 17:14:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Paseky nad Jizerou,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Martinice,Jilemnice,Krkonoše

FOTO: Studenecké míle zavedly historické krasavce do západních Krkonoš

Osmý ročník vyjížďky historických vozidel Studenecké míle v sobotu 30. května vyrazil ze Studence směrem do západních Krkonoš se zastávkou v Jilemnici, Vítkovicích a Pasekách nad Jizerou. Účastnilo se celkem 220 vozidel, z toho 90 motocyklů.

Přesná trasa závodu v letošním roce (zhruba 80 km): Studenec - Martinice - Jilemnice náměstí s přestávkou na oběd - Hrabačov - Víchová nad Jizerou - Křižlice - Roudnice - Vítkovice se zastávkou a občerstvením - Rezek - Rokytnice nad Jizerou - Paseky nad Jizerou s občerstvením a návštěvou muzea zapadlých vlastenců - Bosna - Rejdice - Sklenařice - Vysoké nad Jizerou - Roprachtice - Horní Sytová - Víchová nad Jizerou - Hrabačov - Jilemnice - Studenec.

Závod historických vozidel a motocyklů Studenecké míle 2015<br />Autor: Zdeněk Horák „První závodníci odstartovali ze Studence v 11.30 a zhruba v 16.30 už všichni dorazili zdárně do cíle. V 17.30 proběhlo slavnostní vyhlášení, hlavní ceny - poháry Starosty obce Studenec získali Petr Lorenz s Fordem T z roku 1915 a v kategorii motocyklů Radek Hrubý s motocyklem Ariel 500 OHW z roku 1930," upřesnil pro Naše Pojizeří za pořadatele Tomáš Chrtek.

Motoristické setkání je pořádané spolkem přátel historických vozidel ve spolupráci s obcí Studenec. „Letošní ročník je za námi. Rád bych poděkoval všem partnerům, sponzorům a obci Studenec za obrovskou podporu, bez které by se tato akce nemohla uskutečnit. Další obrovský dík patří divákům, kteří vytvořili v areálu krásnou atmosféru. Doufám, že se opět sejdeme poslední sobotu v květnu roku 2016," uvedl Chrtek.

Předchozí ročníky závodu:

2014: FOTO: Historičtí krasavci projížděli Podkrkonoší v rámci Studenecké míle

2013: FOTO: Studenecké míle představily fandům v Podkrkonoší vzácné skvosty

2012: Vzácná historická vozidla byla k vidění ve Studenci

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky
Turnov čeká rekonstrukce ulic Mírová, Čistá, Achátová i Na Osadě

Nejčtenější články

13.10.: I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu
14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
13.10.: Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT