04.04.2013 15:12:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Železný Brod,Turnov,Lomnice nad Popelkou

Letošní Lomnickou ligu vyhráli hokejisté BHK Turnov, kteří ve finále zdolali ve dvou zápasech loni stříbrný tým HC Sokol Těpeře Železný Brod. Drama druhého finálového zápasu utnul v čase 58:30 turnovský kapitán Milan Sojka.

Finálová utkání se hrála před výbornou diváckou kulisou. Obě mužstva podle ohlasů fanoušků nabídla pohledný hokej, na který se dalo koukat. BHK Turnov hrál více jako tým a to zřejmě rozhodlo.

„Tento úspěch se zařadí po boku třetího místa v krajské lize ročníku 2006-2007 a druhého místa v krajské lize 2007-2008. Těžko soudit jaké umístění bylo nejlepší, každé má svoji váhu, ale vítězství chutná přece jen trochu jinak, a to v každém sportu na různých úrovních," uvedl za BHK Turnov Libor Šlechta.

Sokol Těpeře - BHK Turnov 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)

V první třetině prvního utkání se hrál opatrný hokej z obou stran s nemnoha šancemi na obou stranách. Stínem první třetiny bylo zranění těpeřského Šikoly, který si nezaviněným pádem zlomil ruku. Skóre se měnilo až v závěru třetiny, kdy přesilovou hru využil Zahradník. Vedení ale BHK vydrželo jen minutu a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu.

Finále Lomnické ligy 2013 BHK Turnov - HC Sokol Těpeře<br />Autor: Zdeněk Matura V úvodu druhé třetiny byl vyloučen Mikule a nabídnutou přesilovou hru Těpeřští využili. Turnovská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a Patřičný  po přihrávce od Šimona vyrovnal. O čtyři minuty později si oba hráči role prohodili a Šimon poslal Turnov podruhé v utkání do vedení. V závěru druhé třetiny postupně tři turnovští hráči putovali na trestnou lavici a zkušený soupeř pět sekund před koncem třetiny, v přesilovce pět na tři vyrovnal na 3:3.

Třetí část hry začala turnovským náporem a výsledkem byl vedoucí, a nakonec i rozdílový gól z hole Milana Patřičného. Klíčový okamžik zápasu přišel v čase 48:40, když unikajícího hráče Těpeř Martinčíka hákoval Patřičný. Za tento zákrok bylo nařízeno trestné střílení, jenž zmíněný hráč neproměnil, brankář Kašpar ho dokonale vybruslil. V čase 50:57 využil přesilovou hru Pitel a bylo rozhodnuto. Závěrečný gól přidala výborně hrající třetí řada v čele s Hájkem.

Branky a nahrávky: 19. Šikola (Bosák), 21. Zbroj (Martinčík), 40. Klimov (Berka) - 18. Zahradník (Lamač), 24. Patřičný (Šimon), 28. Šimon (Patřičný), 43. Patřičný (Šimon), 51. Pitel (Lamač), 55. Hájek (Rössler). Rozhodčí: Pospíšil, Kozák. Vyloučení: 10/7 navíc TS - Patřičný (BHK).

BHK Turnov - Sokol Těpeře 4:3 (3:2, 0:1, 1:0)

První gól vsítil turnovský Mikule, který nastřelil gólmana a svoji střelu si i sám dojel. Gól si pravděpodobně dezorientovaný brankář Těpeř srazil sám do vlastní sítě. Po šesti minutách Těpeře vyrovnaly, ale v polovině první třetiny šli opět do vedení Turnováci, když se v závaru před brankou nejlépe orientoval Patřičný. Odpověď Těpeř na sebe nedala dlouho čekat a dvojice Holoska - Martinčík vyrovnala. Úspěšným střelcem poté byl Řezníček, který střelou po ledě uklidil puk přesně k tyčce - 3:2.

Do poloviny zápasu byli hráči BHK Turnov lepším týmem, ale poté začal otěže zápasu přebírat soupeř a v závěru druhé třetiny zaslouženě vyrovnal.Ve třetí třetině pokračovala zvýšená aktivita Těpeř, ale Turnov měl v bráně zeď jménem Jakub Kašpar. Deset minut před koncem stáhli Turnováci hru na dvě pětky a v čase 58:30 si na odražený puk ve středu útočného pásma najel Milan Sojka a nekompromisně zavěsil pod horní tyčku. Jako správný kapitán rozhodl o osudu druhého utkání a tím i celého finále. Těpěře si v závěru utkání vybraly oddechový čas a odvolaly brankáře, ale turnovští hokejisté s vypětím všech sil už výsledek ubránili. Po závěrečném klaksonu mohla propuknout nespoutaná radost hráčů BHK.

Branky: Mikule, Patřičný, Řezníček, Sojka - Berka, Bosák, Holoska.

Finále Lomnické ligy 2013 BHK Turnov - HC Sokol Těpeře<br />Autor: Zdeněk Matura

„Do celé finálové série jsme šli s respektem ze svého soupeře, ale i s vědomím, že jsme byli jediný kdo v sezóně dokázal mužstvo Těpeř porazit v normální hrací době. První i druhé utkání jsme začali na tři útoky a náš předpoklad se vyplnil, protože Těpeře po celou finálovou sérii nakonec točili jen dvě řady a to si myslím nakonec rozhodlo. Naše dvě elitní formace nakonec měli v závěrech zápasů, kdy se lámal chleba, více sil," komentoval finále za BHK Turnov Libor Šlechta. Fotogalerie z druhého finálového utkání