FOTO: Trať v Jesenném nejvíce seděla Dolenskému s Buriánkem

31.01.2012 08:03:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jesenný

FOTO: Trať v Jesenném nejvíce seděla Dolenskému s Buriánkem

Druhým závodem v Jesenném pokračoval v sobotu Krkonošský závod v autoskijöringu. Vítězství zde slavili jiní jezdci než v prvním závodě ve Sklenařicích. Ve dvoukolkách to byla dvojice Martin Saska a Jaroslav Vaněk, ve čtyřkolkách Martin Dolenský a Michal Buriánek.

Na trati v Jesenném se letos jel zajímavý závod řidičů táhnoucích lyžaře za mnohem příznivějších podmínek než loni, kdy to bylo hodně rozměklé vlivem oblevy i deště. V letošním závodě se jelo na slušně umrzlé trati a bez větších problémů.

Kategorii s pohonem dvou kol vládla dvojice - řidič Martin Saska a lyžař Jaroslav Vaněk s Peugeotem 205. Výborný čas měla už v prvním kole, téměř stejný čas zajela i ve druhém a nezklamala ani ve finále, kde ovšem byly časy mnohem vyrovnanější. Druhá dvojice Pavel Chlum a Martin Kvintus totiž ztratila pouze 3 a půl vteřiny. Finále se moc nepovedlo zkušenému Miroslavu Berkovi, který s vytíženým lyžařem Martinem Kvintusem po druhém čase v prvním kole zajel až čtvrtý čas.

V kategorii s pohonem čtyř kol suverénně dominovali Martin Dolenský a Michal Buriánek s Audi Coupe, když ve všech kolech i finále zajeli vždy jasně nejrychlejší čas. Finále se povedlo i dvojici Pavel Richter - Lukáš Hašek se Subaru Impreza, která po pátém čase v základní části zabojovala a vyjela si celkově druhé místo a 22 bodů do průběžného hodnocení seriálu.

Výsledky Autoskijöring Jesenný:

Dvoukolky: 1. Saska - Vaněk (Peugeot 205) 3:38,07, 2. Chlum - Kvintus (Škoda Favorit) 3:41,36, 3. A. Kučera - L. Kučera (Peugeot 205) 3:43,52, 4. Berka - Kvintus (Škoda Favorit) 3:44,94, 5. Meixner - Jiránek (VW Golf). Celkem startovalo 33 posádek.

Čtyřkolky: 1. Dolenský - Buriánek (Audi Coupe) 3:22,81, 2. Richter - Hašek (Subaru Impreza) 3:29,72, 3. Valenta - Burián (Audi) 3:32,06, 4. Bagin - Buriánek (Subaru) 3:32,68, 5. Drda - Jiříček (Audi 90) 3:47,60. Celkem 11 posádek.

Kompletní výsledky pod článkem ke stažení.

Rozsáhlá  fotogalerie Karla Čermáka ze závodu

Loňský závod: Autoskijöring pokračoval na těžké trati v Jesenném

Související články:

Článek i fotogalerie z nedělního závodu v Roprachticích

FOTO: Na rychlé trati v Roprachticích znovu vítězily nové posádky

FOTO: Ve Sklenařicích celkem 51 posádek zahájilo pohár v autoskijöringu

Pozvánka do Sklenařic a více k zahájení seriálu

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky autoskijöring Jesenný 2012

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT