30.08.2015 19:15:26 | Autor: Petr Ježek a Sokol Jablonec | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Turnov

Do pojizerského derby vstoupil Jablonec nad Jizerou posílen o tři hráče Šilhavého party - Rossiho, Kyselu a Vukadinoviče. Hosty z Turnova zase posílili ze Slovanu Liberec Bong Won Che a mládežnický reprezentant Jan Sýkora. O napětí v derby bylo postaráno, ale nakonec byl průběh jednoznačný pro domácí.

Sokol Jablonec n. J. - FK Pěnčín-Turnov 5:2 (2:0)

Do první šance se dostali hosté, kteří po závaru před domácí brankou orazítkovali tyč. Pak již převzali taktovku domácí a byli o něco lepší až do konce zápasu. V 9. minutě po odvráceném rohu se opřel Povr z 25 metrů do míče a volejem pod břevno vystrašil Hyku, který vytáhl balon na roh. Za dvě minuty se již diváci radovali. Rychlou akci zakončil Vukadinovič střelou z vápna na přední tyč a překonal turnovského brankáře. Turnov se prezentoval ruchovými brejky. Po jednom z nich zachránil situaci domácí gólman Farský při kolmici na Sýkoru. Ve 32. minutě Vukadinovič zatáhl po pravé straně až do vápna , kde vybídl zpětnou přihrávkou ke skórování Rossiho, jenže ten trefil jen nohy brankáře. Další možnost Krejčíka zlikvidovala dvojice stoperů těsně před Hykou. Na druhé straně si v dobré šanci příliš ukopl míč Drahoňovský. V poslední minutě prvního poločasu se Jablonci povedlo vstřelit druhý gól, když pohlednou akci z levé strany po trase Linka, Rossi zakončil Krejčík.

Po přestávce se převaha domácích zvětšila. V 53. minutě navíc Rossi napřáhl levačkou z 25 metrů a ke vzdálenější tyči nedal šanci brankáři Turnova. Za dalších deset minut Linka našel na malém vápně Krejčíka, který přestřelil. V 67. minutě pronikajícího Štemberka stáhl obránce Kratochvíl k zemi a penaltu v klidu proměnil Linka - 4:0. Turnovští neztráceli touhu se prosadit a v 77. minutě se jim to podařilo. Chropůvka přišel o míč a Sýkora uvolnil Moravce, který překonal Farského. Za půlminuty ale skórovali znovu i domácí. Sedláčkův ostrý střílený centr přes celou branku uklidil Linka za záda Hyky popáté. V 90. minutě Jablonec vystavil do ofsajdu Sýkoru, který přestal hrát, stejně jako domácí hráči a z druhé vlny sebral míč Kratochvíl a Moravec poté podruhé skóroval.

Fotbalová divize C, utkání Sokol Jablonec n. J. - FK Pěnčín-Turnov<br />Autor: Aleš Zemánek „O třech bodech pro Jablonec nebylo pochyb. Velká převaha, množství střeleckých příležitostí, pěkné branky, spokojení diváci - pěkná sobota. V dalším kole nás čeká znovu pojizerské derby v Semilech," uvedl po utkání vedcouí mužstva Sokola Jablonec David Holman.

„Domácí byli lepší a hlavně produktivnější v koncovce, takže zaslouženě vyhráli. U nás se dobře uvedl jen střídající Moravec, který vstřelil za necelých 20 minut dva góly," potvrdil vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branky: 11. Vukadinovič, 45. K. Krejčík, 53. Rossi, 67. a 78. Linka (první z penalty) - 77. a 90. Moravec. Rozhodčí: Machýček - Matějček, Kovářová, ŽK: 2:2. Diváků: 215. Jablonec n. J.: Farský - Zemánek (69. Sedláček), Halama, Kysela, Povr (61. Helm) - Vukadinovič, Rossi, Rozkovec (80. Kozel), Krejčík, Linka - Štemberk (72. Chropůvka). FKP Turnov: Hyka - Šimek, Bong Won Che, Novotný, Kratochvíl - A. Krejčík (70. Matoušek), Cigánek, Petřík, Sýkora - Bárta (60. Dlouhý), Drahoňovský (73. Moravec).