27.09.2015 23:06:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Úvod podzimu se nevyvedl příliš turnovským ani semilským fotbalistům, v derby ovšem mohl vyhrát jen jeden tým (i když oba týmy kuriózně nastoupily s logem stejného hlavního sponzora), a tím byl nakonec domácí Turnov. V utkání padla jen jediná branka, kterou vstřelil ve 28. minutě Bárta.

Na Městském stadionu v Turnově s vylepšeným zázemím v podobě kiosku, terasy i sociálních zařízení se přišlo podívat na divizní derby po delší době opět přes 300 platících diváků, celkově zřejmě kolem 400.

FKP Turnov - SK Semily 1:0 (1:0)

V brance hostů nastoupil poprvé Jan Masařík z jablonecké juniorky, jehož hostování Semilští dotáhli ve středu kvůli srdečním potížím druhého brankáře Vrány, ale před zápasem se při rozcvičení navíc zranil první brankář Kraus.

Fotbalové divizní derby FK Pěnčín-Turnov - SK Semily<br />Autor: Petr Ježek Hosté byli na začátku překvapivě mírně aktivnější, ale domácí se postupně rozehráli a začali si také vytvářet šance. Po dobře vypracované příležitosti ve 20. minutě už mohl do prázdné střílet Beníšek, ale balon nakonec skončil těsně vedle na boční síti. Ve 28. minutě už se domácí dočkali, v pádu ještě stačil Šimek míč prostrčit kolem semilského brankáře, kolem něj popadali další dva hráči, ale míč byl v té chvíli už na druhé straně branky u Bárty, který se nemýlil - 1:0. Šimek poté s bolestivou grimasou a pomocí trenéra Mencla odkulhal za postranní čáru, ale do zápasu se vrátil. Další branka už do poločasu nepadla i díky včasnému vyběhnutí Masaříka proti Šulcovi a nepřesným střelám Ježka a Suka na druhé straně.

Ve druhém poločase mohla další branka změnit ráz zápasu, ale ani na jedné straně brankáři překonáni nebyli. Na konci semilských akcí byl dvakrát kapitán Nesvadba, ale ani on neprostřelil domácí obránce a na turnovské straně pálil několikrát nebezpečně Papoušek. V závěru oživil útočnou hru Turnova střídající Moravec, ve dvou velkých příležitostech ale nedokázal zakončit rychle a přesně. To už ale nemuselo domácí tak mrzet, protože těsnou výhru a tři body uhájili.

„Byli jsme dnes o gól šťastnější. Bylo to hodně o bojovnosti, ale díky jednomu gólu jsme vyhráli, a to se počítá. Ke konci zápasu mohl naši výhru potvrdit při dvou velkých šancích Moravec, ale neměl klid v koncovce. Kdyby proměnil, nemuselo to být tak nervózní až do konce," řekl po zápase jeden z trojice turnovských trenérů Petr Koubus.

„První poločas jsme hráli pasivně a domácí byli opticky lepší. Ve druhé půli se naše hra trochu zlepšila, byli jsme i po změně systému na 4-4-12 aktivnější. Dalo by se pozastavit nad některými výroky sudích v případě faulů. Ale utkání jsme si prohráli sami, když jsme nedali gól. Některé situace jsme řešili obráceně, když místo přihrávky jsme stříleli a místo střely přihrávali. Soupeři tak stačil jeden gól k vítězství," uvedl asistent trenéra SK Semily Jan Brett, který ještě dodal: „Chtěli jsme navázat na předchozí dvoubodový zisk, ale to co jsme předvedli v první půli, tak jsme nenavázali na nic a spíš si utahujem smyčku kolem krku."

Fotbalové divizní derby FK Pěnčín-Turnov - SK Semily<br />Autor: Zdeněk Matura Branka: 28. Bárta. Rozhodčí: Duchoň - Matějček, Ginzel, ŽK: 5:2. Diváků: 310. FKP Turnov: Hyka - Šimek (58. Krejčík), Novotný, Matoušek, Petřík - Kratochvíl, Kunst (75. Tvrdý), Bárta, Beníšek - Šulc (84. Moravec), Papoušek (90. Cigánek). Semily: Masařík - Boško (46. Rumler), Linhart, Nesvadba, Kočí - Brett, Hájek (46. Polívka) - Bína, Suk, Vlach - Ježek. Fotogalerie z utkání