FOTO: V jezdeckém duatlonu ve Lhotce soutěžily týmy jezdců a cyklistů

09.10.2016 15:19:18 | Autor: Olda Johan a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

FOTO: V jezdeckém duatlonu ve Lhotce soutěžily týmy jezdců a cyklistů

Ve Lhotce u Zlaté Olešnice se konal v sobotu 1. října již 6. ročník jezdeckého duatlonu, ve kterém své síly poměřili cyklisté a jezdci na koni. Jedná se o vytrvalostní-rychlostní závod dlouhý 15 kilometrů. Tuto vzdálenost musí absolvovat jak cyklista, tak jezdec na koni.

Letos, stejně jako v loni dopřál Krakonoš pořadatelům pěkné počasí, a závod tak proběhl bez problémů a s úsměvem na tváři všech závodníků. Oproti loňskému ročníku se závodu účastnilo o 11 dvojic více, celkem 18, a to už bylo opravdu znát, ale pořadatelé měli závod dobře připravený a vše zvládli na jedničku.

Též konečné časy byly o proti loňským mnohem rychlejší. Jako první se v čase 1:38:11 umístila dvojice Lucie Bakulová na koni Max L a cyklista Karel Smola. Druzí v čase 2:38:39 skončili jezdec Kateřina Pechová na koni Sojka Skal a cyklista Ondřej Špidlen a třetí v čase 1:44:31 skončili Petr Střelec na koni Magik Hope a cyklista Radek Nemeškal.

Jezdecký duatlon ve Lhotce 2016 „Závod vznikl na základě stesků rodinných příslušníků a přátel lidí, kteří se na koních účastnili našich soutěží. Říkali nám, že je jim líto, že nemohou své blízké podpořit jinak než fanděním. Řada z nich se jezdila na naše skokové soutěže a další akce, co jsme pořádali, dívat na kole. Protože naše sdružení má cílovou skupinu právě mezi "lesními jezdci", kteří mají rádi spíše soutěžení, které má originální nápad, než tradiční soutěže pořádané jezdeckými kluby, snažíme se vymýšlet něco, co zvládnou všichni a co se jinde nejezdí. Tak vznikly nejprve Křižovatky, které mají už dvanáctiletou tradici a následně Duatlon, který se jel poprvé v roce 2007 v Lučanech nad Nisou a účastnilo se ho 12 dvojic. Ročník 2008 jelo 15 dvojic a zajímavostí bylo, že se ho jako cyklista účastnil tehdejší biatlonistický reprezentant Tomáš Holubec, který vytvořil cyklistický rekord trati, který už pak nebyl překonán," prozradil více o historii závodu Tomáš Bureš.

Po krátkém přerušení byl duatlon obnoven loni i za přispění a angažování Veroniky Havelkové.Trať byla postavena tak, aby obsahovala technicky náročné úseky pro koně i cyklisty (brod, prudké kopce a klesání, nerovné cesty), ale zároveň i úseky, kde se jezdci proběhnou a cyklisté to mohou rozjet naplno. Zároveň vede trasa po hřebenech mezi Stanovým, Vysokým nad Jizerou a Sklenařicemi, takže při pěkném počasí nabízí úchvatné pohledy na Jizerky i Krkonoše.

„Už první ročník nám ukázal, že návrat k závodu byla správná volba. Letos se jelo podruhé a podle zpráv od různých lidí se budeme příští rok muset připravit na mnohem vyšší návštěvnost. Ročník 2015 navštívilo 7 dvojic a letošního závodu se účastnilo dvojic 18. Na příští rok chceme nabídnout závodícím i aktraktivnější ceny. Co se týče účasti pořadatelů, tak trasu a cattering připravila Veronika Havelková, značení a hlídkování po trase si s Verunkou vzal na triko místní Motosport Lhotka, já jsem řešil veškeré organizační zajištění. Pomáhali i rodinní příslušníci," dodal za pořadatele Tomáš Bureš.

Veškeré výsledky či mapu trati již na stránkách www.sdruzenirozcestnik.cz.

FOTO: Jezdecký duatlon ve Lhotce 2015

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory
FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce
Kraj vyhlašuje programy na podporu hasičů, cyklistů i včelařů
FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl
07.12.: Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT