FOTO: V jezdeckém duatlonu ve Lhotce soutěžily týmy jezdců a cyklistů

09.10.2016 15:19:18 | Autor: Olda Johan a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

FOTO: V jezdeckém duatlonu ve Lhotce soutěžily týmy jezdců a cyklistů

Ve Lhotce u Zlaté Olešnice se konal v sobotu 1. října již 6. ročník jezdeckého duatlonu, ve kterém své síly poměřili cyklisté a jezdci na koni. Jedná se o vytrvalostní-rychlostní závod dlouhý 15 kilometrů. Tuto vzdálenost musí absolvovat jak cyklista, tak jezdec na koni.

Letos, stejně jako v loni dopřál Krakonoš pořadatelům pěkné počasí, a závod tak proběhl bez problémů a s úsměvem na tváři všech závodníků. Oproti loňskému ročníku se závodu účastnilo o 11 dvojic více, celkem 18, a to už bylo opravdu znát, ale pořadatelé měli závod dobře připravený a vše zvládli na jedničku.

Též konečné časy byly o proti loňským mnohem rychlejší. Jako první se v čase 1:38:11 umístila dvojice Lucie Bakulová na koni Max L a cyklista Karel Smola. Druzí v čase 2:38:39 skončili jezdec Kateřina Pechová na koni Sojka Skal a cyklista Ondřej Špidlen a třetí v čase 1:44:31 skončili Petr Střelec na koni Magik Hope a cyklista Radek Nemeškal.

Jezdecký duatlon ve Lhotce 2016 „Závod vznikl na základě stesků rodinných příslušníků a přátel lidí, kteří se na koních účastnili našich soutěží. Říkali nám, že je jim líto, že nemohou své blízké podpořit jinak než fanděním. Řada z nich se jezdila na naše skokové soutěže a další akce, co jsme pořádali, dívat na kole. Protože naše sdružení má cílovou skupinu právě mezi "lesními jezdci", kteří mají rádi spíše soutěžení, které má originální nápad, než tradiční soutěže pořádané jezdeckými kluby, snažíme se vymýšlet něco, co zvládnou všichni a co se jinde nejezdí. Tak vznikly nejprve Křižovatky, které mají už dvanáctiletou tradici a následně Duatlon, který se jel poprvé v roce 2007 v Lučanech nad Nisou a účastnilo se ho 12 dvojic. Ročník 2008 jelo 15 dvojic a zajímavostí bylo, že se ho jako cyklista účastnil tehdejší biatlonistický reprezentant Tomáš Holubec, který vytvořil cyklistický rekord trati, který už pak nebyl překonán," prozradil více o historii závodu Tomáš Bureš.

Po krátkém přerušení byl duatlon obnoven loni i za přispění a angažování Veroniky Havelkové.Trať byla postavena tak, aby obsahovala technicky náročné úseky pro koně i cyklisty (brod, prudké kopce a klesání, nerovné cesty), ale zároveň i úseky, kde se jezdci proběhnou a cyklisté to mohou rozjet naplno. Zároveň vede trasa po hřebenech mezi Stanovým, Vysokým nad Jizerou a Sklenařicemi, takže při pěkném počasí nabízí úchvatné pohledy na Jizerky i Krkonoše.

„Už první ročník nám ukázal, že návrat k závodu byla správná volba. Letos se jelo podruhé a podle zpráv od různých lidí se budeme příští rok muset připravit na mnohem vyšší návštěvnost. Ročník 2015 navštívilo 7 dvojic a letošního závodu se účastnilo dvojic 18. Na příští rok chceme nabídnout závodícím i aktraktivnější ceny. Co se týče účasti pořadatelů, tak trasu a cattering připravila Veronika Havelková, značení a hlídkování po trase si s Verunkou vzal na triko místní Motosport Lhotka, já jsem řešil veškeré organizační zajištění. Pomáhali i rodinní příslušníci," dodal za pořadatele Tomáš Bureš.

Veškeré výsledky či mapu trati již na stránkách www.sdruzenirozcestnik.cz.

FOTO: Jezdecký duatlon ve Lhotce 2015

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na podatelně Městského úřadu Turnov opět funguje služba CzechPOINT

Vyřídit žádost o službu CzechPOINT můžete přes podatelnu Městského úřadu Turnov. Mimo aktuální úřední hodiny (pondělí, středa) můžete i v klasické úřední hodiny podatelny, stačí jen zavolat telefonní číslo a vyčkat příchodu zaměstnance. Provozní doba: pondělí, středa 8:00 - 17:00, úterý, čtvrtek, pátek 8:00 - 15:00. Poslední klient bude přijat 30 minut před koncem úředních hodin. Pro vstup k využití služby CzechPOINT mimo aktuální úřední hodiny MěÚ Turnov (po, st 9:00-10:30 a 15:00-16:30) volejte tel. číslo podatelny 481 366 111 a vyčkejte příchodu zaměstnance.

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Přepeřích havarovala opilá cyklistka
Rekonstrukce pokračují: křižovatka v Jablonci i silnice na Podbozkov
Soutěž Vesnice roku se kvůli koronaviru letos ruší
Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli
Parkoviště v Harrachově zůstanou i o Velikonocích uzavřená

Nejčtenější články

07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
08.04.: Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
09.04.: Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT