FOTO: V Jilemnici oslavili 100 let místního fotbalu

25.06.2018 21:50:26 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: V Jilemnici oslavili 100 let místního fotbalu

Při oslavě 100 let jilemnického fotbalu nepřijel k exhibičnímu zápasu žádný ligový tým, ale jako vrchol programu si s místní starou gardou zahráli reprezentanti v biatlonu, běhu na lyžích či severské kombinaci, kteří tvořili tým All stars. Slavnostní výkop tohoto zápasu měla olympijská medailistka Veronika Vítková a jilemnická legenda Stanislav Kracík.

Od sobotních 10 hodin byly na programu zápasy elévů, starší a mladší přípravky a mladších žáků, od 15 hodin se hrálo utkání SK Jilemnice - FC Vrchlabí a od 16.45 jako vrchol dne utkání stará garda Jilemnice - All stars team.

Vrchlabí hraje aktuálně o dvě soutěže výš, takže i v kombinované sestavě s veterány bylo o trochu lepší a hlavně využívalo šance a vyhrálo 4:1. Branky stříleli za Jilemnici Dominik Horáček a za hosty brankář Tuž z penalty, Janda, Peterka a Sommer.

Olympionici ukázali, že fotbal umí

Při vrcholu oslav prokázali reprezentanti v biatlonu, běhu na lyžích a severské kombinaci, že jim fotbal vůbec není cizí. Od začátku šli do vedení, a to nepustili až do konce zápasu, který skončil 4:2 v jejich prospěch. Za Allstars stříleli góly Václavík, Portyk, Hájek, Graclík a za Jilemnici Henych a Hartych. 

<br />Autor: Petr Ježek O poločasové přestávce posledního zápasu byla také pokřtěna kniha 100 let SK Jilemnice za účasti jejího autora Jaromíra Hanzy, předsedy OFS Semily Petra Herze, předsedy TJ Jilemnice Jana Baranyka, hlavního pořadatele akce Davida Lukeše a generálního sekretáře Českého olympijského výboru Petra Graclíka.

Přes velkou nepřízeň počasí, kromě zimy i neustálého deště, přilákala akce mnoho diváků. Po celou dobu byly na asfaltovém hřišti pro děti skákací hrady, bublinkovače a tvůrčí dílničky ve spolupráci s Mateřským centrem Rodinka při SD Jilm a obcí Mříčná, takže si slavnost užily naplno i děti. „Děkuju všem, kteří v sobotu dorazili, jak z řad bývalých hráčů i fanoušků... Prostě všem, co i v nevlídném počasí přišli," řekl hlavní koordinátor oslav David Lukeš.

Z historie SK Jilemnice

Počátky fotbalu v Jilemnici se tradují již od roku 1917, kdy se v nejstarší kronice dochovaly první záznamy o tom, že i podhorské typicky lyžařské městečko Jilemnice poznalo kouzlo fotbalového míče. Oficiální založení fotbalového oddílu se pojí s datem 28. 2. 1918 pod názvem SK Jilemnice. Původními klubovými barvami byly zelená a bílá, bílou později nahradila žlutá barva. Tyto barvy zůstaly klubovými dodnes. Prvním místem kde se fotbal hrál, bylo hřiště Ve Vrbičkách (v místech dnešního hřiště u nemocnice). Později byl vytvořen v blízkosti centra nový sportovní areál, jehož součástí bylo i nové fotbalové hřiště, které bylo v roce 1991 zrekonstruováno, a škvára byla nahrazena travnatým povrchem.

<br />Autor: Petr Ježek

Kompletní sestavy exhibičních zápasů:

SK Jilemnice stará garda: Josef Šenold - Aleš Novotný, Venca Hajna, Ota Tikva, Pavel Schauer, Michal Tuže, Martin Hartych, Michal Lukeš, František Hladík, Petr Onak, Josef Pěnička, Milan Půlpán, Olda Henych, Milan Tryzna, Michal Hradecký, František Hamáček. Trenéři Vladimír Lukeš, Libor Bartoň, Míra Skála.

Allstars: Jan Baranyk, Jiří Magál, Antonín Hájek, Tomáš Portyk, Adam Václavík, Šimon Kubina, Martin Koukal, Petr Koukal, Petr Graclík, Ivan Masařík, G. Havel, Jindřich Šikola.

SK Jilemnice: Lukáš Černý - David Pohořalý, Martin Šnorbert, Lukáš Jirousek, Dalibor Figura, Jakub Bergemann, Šimon Kubina, Michal Hradecký ml., Martin Jiřišta, Libor Tonar, Filip Metelka, Milan Halíř, Aleš Hnik, Dominik Horáček, Jakub Hajna, Josef Pěnička, Václav Morávek.

FC Vrchlabí: David Tuž - Václav Janda, Pavel Blažek, Ondřej Zarebski, Pavel Kraus, Aleš Sommer, Pavel Žďárský, Jan Zajíc, Johny Cink, Jan Šimůnek, Láďa Pokorný, Jan Blažej, Ondra Matěják, Filip Peterka, Patrik Hladík, Milan Tomčík.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Oslava 100 let fotbalu v Jilemnici objektivem Oldy Johana
FOTO: V Libštátě slavili 70 let fotbalu exhibičním zápasem se Spartou

Ke stažení

Plakát Oslava 100. výročí jilemnického fotbalu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 99 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020
Valdštejny připomene zahradní slavnost i středověký víkend
Autoři Jilemnicka se představují v Galerii V kotelně
Turnovské volejbalistky dvakrát vyhrály v Boleslavi
Již 15. benefiční ples hejtmana vynesl pro pečující organizace 588 tisíc

Nejčtenější články

21.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
21.02.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. února

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT