27.06.2018 21:37:34 | Autor: TJ Jiskra Libštát a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát

U příležitosti oslav 70. výročí založení kopané v Libštátě se v neděli 24. června odehrálo exhibiční utkání mezi bývalými i současnými hráči Libštátu a starou gardou AC Sparty Praha. Po utkání se hráči Sparty podepisovali a fotili s fanoušky, zejména legendy Jaromír Blažek a držitel čtrnácti ligových titulů Jiří Novotný byli opravdu „na roztrhání".

Navzdory dešťovým přeháňkám, které panovaly takřka po celý víkend, se počasí před tímto utkáním umoudřilo a utkání se nakonec odehrálo bez deště. Po úvodní rozcvičce a nástupu obou mužstev shrnul libštátský starosta Pavel Janata historii fotbalu v Libštátě a představil hostující i domácí hráče.

Během utkání mohlo 250 přítomných diváků obdivovat velmi pohledné fotbalové akce obou týmů, hosté ze Sparty však měli po většinu času utkání pod kontrolou a svým uměním bavili všechny zúčastněné. A jelikož v exhibičním utkání by neměly chybět góly, v Libštátě jich bylo k vidění hned 15, kdy hosté z AC Sparty Praha v utkání zvítězili v poměru 10:5 (poločas 5:3).

Exhibiční utkání TJ Jiskra Libštát - AC Sparta Praha Stará garda<br />Autor: Zdeněk Matura

„Děkujeme všem fanouškům, kteří si tuto událost nenechali ujít, a věřím, že si ji užili podobně jako my, pro které bylo vzájemné střetnutí s těmito legendami snem a nezapomenutelným zážitkem," dodal za pořadatele Michal Patka.

Za Spartu nastoupili: Blažek, Novotný, Stracený, Bažant, Jeslínek, Vrabec, Denk, Trval, Čížek, Papoušek, Jarolím, Flachbart, Bartoň.

Za Libštát nastoupili: 1.poločas: Hrubý, Patka, Lukeš Milan, Lukeš Jan, Mach, Koldovský Tomáš, Vašků, Vejnar, Kovařík, Kobrle David, Palounek, Janata Pavel ml. zámostní. 2.poločas: Kalous, Janata Pavel (starosta), Fiedler, Smolík, Mečíř, Salaba, Šíf, Havlíček, Vancl, Lukeš Tomáš, Koldovský Antonín, Regimon Milan.