01.02.2013 14:24:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

V Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou byly ve středu 30. ledna slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Sportovec okresu Semily. V hlavní kategorii dospělých nebylo překvapením první místo lomnického Romana Koudelky, který se ceremoniálu i osobně zúčastnil.

Skokan na lyžích z domácího klubu LSK Lomnice nad Popelkou loni skončil desátý v celkovém pořadí světového poháru a vítězem ankety je nepřetržitě od roku 2009. Druhá skončila skibobistka Alena Housová, třetí místo získala orientační běžkyně Michaela Gomzyk-Omová.

Mezi sportovci do 19 let získal nejvíce bodů od poroty lomnický Tomáš Portyk mladší, který zvítězil na loňských Olympijských her mládeže v Innsbrucku. Druhý skončil turnovský atlet Jaromír Mazgal a třetí jeho oddílový kolega z AC Syner Turnov Josef Egrt. Tomáš Portyk mladší vyhrál navíc i mezi družstvy, když spolu s Jakubem Dohnalem zvítězili na Mistrovství České republiky ve skoku na lyžích. V kategorii dospělých družstev vyhráli šachisté ŠK Zikuda Turnov, kteří byli loni první na Mistrovství České republiky v šachu. Sportovec okresu Semily za rok 2012, hvězdy čtenářů - florbalisté FBC Lomnice nad Popelkou<br />Autor: Zdeněk Devátý

Trenéři byli poprvé rozděleni do dvou kategorií, v obou byli nejlepší trenéři z Turnova. Mezi profesionály uspěl Dušan Král, mezi amatéry Filip Stárek. Hvězdou deníku zvolili čtenáři mládežnický oddíl florbalistů FBC Lomnice.

Letošní anketu pořádalo okresní sdružení ČSTV, Krkonošský deník a město Lomnice nad Popelkou. Moderátorem večera byl Štěpán Škorpil a mezi hosty vystoupili zpěváci Olga Lounová a Zoran Gajić, ale také domácí mažoretky.

Sportovec okresu Semily 2012:

Mládež, jednotlivci: 1. Tomáš Portyk (LSK Lomnice n. P., severská kombinace),  2. Jaromír Mazgal (AC SYNER Turnov, atletika), 3. Josef Egrt (AC SYNER Turnov, atletika), 4. Dominika Hanušová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 5. Anna Štičková (OOB TJ Turnov, orientační běh), 6. František Holík (LSK Lomnice, skoky, severská kom.), 7. Eliška Rysulová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 8. Jan Formáček (AC SYNER Turnov, atletika), 9. Lucie Charvátová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 10. Nikola Čejchanová (AC SYNER Turnov, atletika).

Mládež, družstva: 1. LSK Lomnice, mladší dorost (skoky na lyžích - Tomáš Portyk, Jakub Dohnal), 2. Sportovec okresu Semily za rok 2012, vyhlášení v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou<br />Autor: Zdeněk DevátýČKS SKI Jilemnice, žactvo (běh na lyžích), 3. ČKS SKI Jilemnice, starší žákyně (běh na lyžích, D. Hanušová, E. Rysulová, B. Kociánová), 4. ČKS SKI Jilemnice, dorost (běh na lyžích), 5. AC SYNER Turnov, mladší žáci (atletika).

Dospělí, jednotlivci: 1. Roman Koudelka (LSK Lomnice n. P., skoky na lyžích), 2. Alena Housová (TJ Sokol Jablonec n. J., skiboby), 3. Michaela Gomzyk-Omová (OOB Turnov, orient. běh), 4. Tomáš Dlabaja (OOB TJ Turnov, orientační běh), 5. Radek Čermák (TJ Jiskra Harrachov, rychlostní lyžování), 6. Ludmila Horká (ČSK SKI Jilemnice, běh na lyžích), 7. Sandra Schützová (ČSK SKI Jilemnice, běh na lyžích), 8. Filip Trejbal (TJ Spartak Rokytnice, alpské lyžování), 9. Jakub Oma (OOB TJ Turnov, radiový orientační běh), 10. Tereza Kmochová (TJ Jiskra Harrachov, lyž. neslyšících).

Dospělí, družstva: 1. ŠK Zikuda Turnov, muži (šachy), 2. ČKS SKI Jilemnice, štafeta žen (běh na lyžích, Lucie Charvátová, Sandra Schützová), 3. KB Jilemnice (biatlon), 4. OOB TJ Turnov, štafeta žen (orientační běh, Petra Pavlovcová, Iva Rufferová, Michaela Gomzyk-Omová), 5. HC Lomnice, muži (lední hokej).

Trenéři: Profesionálové: 1. Dušan Král (AC SYNER Turnov, atletika), 2. Tomáš Portyk (LSK Lomnice n. P., skoky, sev. kom.), 3. František Vaculík (SKI klub Harrachov, skoky n. l.). Amatéři: 1. Filip Stárek (OOB TJ Turnov, orientační běh), 2. Kateřina Prokšová (SKI klub Harrachov, alpské lyžování handicapovaných), 3. Milan Szabo (SK Sico Jilemnice, sálový fotbal).

Síň slávy: Eva Benešová - Paulusová, Kracíková, Jaroslav Kaplan, Petr Pivrnec. Fotogalerie z vyhlášení