FOTO: V Turnově podepsali smlouvu na výstavbu areálu Maškova zahrada

01.12.2014 20:44:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

FOTO: V Turnově podepsali smlouvu na výstavbu areálu Maškova zahrada

Sen generací turnovských sportovců se konečně naplní. Na turnovské radnici se v pondělí 1. prosince 2014 sešli zástupci vedení města, městské sportovní a stavebních firem, aby společně podepsali smlouvu na výstavbu rekreačního a sportovního areálu Maškova zahrada.

Za Městskou sportovní Turnov, s. r. o. se podpisu ujal jednatel Jindřich Kořínek, který před podpisem řekl: „Jsem rád, že po tolika letech jsou přípravy areálu dotaženy do konce a nyní nás čeká další zásadní etapa - výstavba." Za společnost SYNER, s. r. o se sešli Ing. Martin Borovička a Robert Špott a za společnost BAK, a. s. Ing. Dušan Čížek, MBA. Zástupci obou firem dodali, že jsou rádi za takovou nabídku spolupráce a budou pracovat naplno, aby vše klaplo, tak jak má.

Hned v úterý 2. prosince 2014 bude firmě předáno staveniště a stavba může začít. Aktuálně již probíhá demolice blízkých turnovských jatek. Zimní stadion má být dokončen do konce října roku 2015, tedy ještě před začátkem soutěží v zimní sezoně 2015/ 2016. „Je to veliká stavba, cesta k cíli nebude rovná, ale v projektové přípravě jsme udělali maximum. Proto věřím, že vše dobře dopadne a také doufáme, že budeme příští 28. říjen už slavit na novém zimním stadionu," doplnil starosta Turnova Tomáš Hocke.

Hokej se má v Turnově hrát před startem sezony 2015/ 2016

Město logicky počítá s tím, že bude lepší, aby stadion využívalo co nejvíce mužstev, které nyní musí jezdit do Lomnice nad Popelkou nebo na zimní stadiony do Jablonce či Jičína. Počítá se s provozní ztrátou ve výši 2,5 milionu korun, takže čím více bude hala vytížená, o to klesnou i náklady na její provoz.

Na druhou stranu starosta města Hocke nepočítá s velkou finanční podporou hokejového oddílu. V současnosti sice existuje v Turnově nejméně osm týmů amatérských (šest hraje Nejvyšší pojizerskou ligu a dva Okresní přebor Svijanské nápojky - LHL), ale ani jeden nehraje alespoň krajskou soutěž mužů. „Jsem střídmý s podporou turnovského klubu, natož abychom snad do Turnova kupovali vyšší ligu. Určitě ale počítáme například spodporou mládeže," upřesnil turnovský starosta.

Areál bude mít na starost Městská sportovní 

Podpis smlouvy na výstavbu turnovského rekreačního a sportovního areálu Maškova zahrada<br />Autor: Petr Ježek O stadion bude pečovat Městská sportovní, které tak přibyde další sportoviště, jež bude mít ve své gesci. Koupaliště by mělo být dokončeno na jaře roku 2016, u něj se předpokládá provozní ztráta přibližně ve výši 700 tisíc korun. Postupně by měly vyrůst i kluziště, skate park, venkovní hřiště a inline dráha kolem celého komplexu. Celková cena stavby celého komplexu činí přes 175 milionů bez DPH. 

Projekt areálu Maškovy zahrady provázely prakticky od začátku problémy. Začalo se o něm uvažovat už v 90. tých letech minulého století, kdy ještě stačil českorajský mecenáš B. J. Horáček zakoupit pro v té chvíli miliardový areál s aquaparkem a čtyřhvězdičkovým hotelem vhodné pozemky. Poté ale zemřel a jeho dědici na pokračování zájem neměli. Několikrát poté se projekt měl opětovně rozjet a pak byl zase utlumen. Většinou bylo jeho obrození spojeno s ořezáním na levnější variantu než byla předchozí. Nedávno došlo ke zdržení projektu, když na podmínku ceny do 150 milionů nereagoval žádný investor. Po navýšení ceny to až nyní vypadá, že generace turnovských hokejistů a dalších sportovců by se vysněného areálu mohli brzy dočkat...

Předchozí články o vzniku areálu:

Zastupitelé Turnova schválili navýšení limitu projektu Maškovy zahrady

Projekt Maškovy zahrady pozdržen, dodavatelé se nevešli do 150 milionů

Město Turnov hledá dodavatele areálu Maškovy zahrady

Maškovka dostala v Turnově zelenou, musí však stát do 99 milionů

Turnovští zastupitelé definitivně rozhodnou o areálu Maškova zahrada + fotogalerie návrhů areálu

Turnováci schválili investice, odstartují práce na areálu Maškovka

Návrhy na sportovní areál Maškovka znovu ožily

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Vrchlabí bylo opět v obležení amerických vozů a motocyklů
Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let
Bílý Kostel nad Nisou si připomene 10 let od povodní
FOTO: Eva Urbanová zazpívala v Sedmihorkách rockové hity

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT