FOTO: V Turnově podepsali smlouvu na výstavbu areálu Maškova zahrada

01.12.2014 20:44:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

FOTO: V Turnově podepsali smlouvu na výstavbu areálu Maškova zahrada

Sen generací turnovských sportovců se konečně naplní. Na turnovské radnici se v pondělí 1. prosince 2014 sešli zástupci vedení města, městské sportovní a stavebních firem, aby společně podepsali smlouvu na výstavbu rekreačního a sportovního areálu Maškova zahrada.

Za Městskou sportovní Turnov, s. r. o. se podpisu ujal jednatel Jindřich Kořínek, který před podpisem řekl: „Jsem rád, že po tolika letech jsou přípravy areálu dotaženy do konce a nyní nás čeká další zásadní etapa - výstavba." Za společnost SYNER, s. r. o se sešli Ing. Martin Borovička a Robert Špott a za společnost BAK, a. s. Ing. Dušan Čížek, MBA. Zástupci obou firem dodali, že jsou rádi za takovou nabídku spolupráce a budou pracovat naplno, aby vše klaplo, tak jak má.

Hned v úterý 2. prosince 2014 bude firmě předáno staveniště a stavba může začít. Aktuálně již probíhá demolice blízkých turnovských jatek. Zimní stadion má být dokončen do konce října roku 2015, tedy ještě před začátkem soutěží v zimní sezoně 2015/ 2016. „Je to veliká stavba, cesta k cíli nebude rovná, ale v projektové přípravě jsme udělali maximum. Proto věřím, že vše dobře dopadne a také doufáme, že budeme příští 28. říjen už slavit na novém zimním stadionu," doplnil starosta Turnova Tomáš Hocke.

Hokej se má v Turnově hrát před startem sezony 2015/ 2016

Město logicky počítá s tím, že bude lepší, aby stadion využívalo co nejvíce mužstev, které nyní musí jezdit do Lomnice nad Popelkou nebo na zimní stadiony do Jablonce či Jičína. Počítá se s provozní ztrátou ve výši 2,5 milionu korun, takže čím více bude hala vytížená, o to klesnou i náklady na její provoz.

Na druhou stranu starosta města Hocke nepočítá s velkou finanční podporou hokejového oddílu. V současnosti sice existuje v Turnově nejméně osm týmů amatérských (šest hraje Nejvyšší pojizerskou ligu a dva Okresní přebor Svijanské nápojky - LHL), ale ani jeden nehraje alespoň krajskou soutěž mužů. „Jsem střídmý s podporou turnovského klubu, natož abychom snad do Turnova kupovali vyšší ligu. Určitě ale počítáme například spodporou mládeže," upřesnil turnovský starosta.

Areál bude mít na starost Městská sportovní 

Podpis smlouvy na výstavbu turnovského rekreačního a sportovního areálu Maškova zahrada<br />Autor: Petr Ježek O stadion bude pečovat Městská sportovní, které tak přibyde další sportoviště, jež bude mít ve své gesci. Koupaliště by mělo být dokončeno na jaře roku 2016, u něj se předpokládá provozní ztráta přibližně ve výši 700 tisíc korun. Postupně by měly vyrůst i kluziště, skate park, venkovní hřiště a inline dráha kolem celého komplexu. Celková cena stavby celého komplexu činí přes 175 milionů bez DPH. 

Projekt areálu Maškovy zahrady provázely prakticky od začátku problémy. Začalo se o něm uvažovat už v 90. tých letech minulého století, kdy ještě stačil českorajský mecenáš B. J. Horáček zakoupit pro v té chvíli miliardový areál s aquaparkem a čtyřhvězdičkovým hotelem vhodné pozemky. Poté ale zemřel a jeho dědici na pokračování zájem neměli. Několikrát poté se projekt měl opětovně rozjet a pak byl zase utlumen. Většinou bylo jeho obrození spojeno s ořezáním na levnější variantu než byla předchozí. Nedávno došlo ke zdržení projektu, když na podmínku ceny do 150 milionů nereagoval žádný investor. Po navýšení ceny to až nyní vypadá, že generace turnovských hokejistů a dalších sportovců by se vysněného areálu mohli brzy dočkat...

Předchozí články o vzniku areálu:

Zastupitelé Turnova schválili navýšení limitu projektu Maškovy zahrady

Projekt Maškovy zahrady pozdržen, dodavatelé se nevešli do 150 milionů

Město Turnov hledá dodavatele areálu Maškovy zahrady

Maškovka dostala v Turnově zelenou, musí však stát do 99 milionů

Turnovští zastupitelé definitivně rozhodnou o areálu Maškova zahrada + fotogalerie návrhů areálu

Turnováci schválili investice, odstartují práce na areálu Maškovka

Návrhy na sportovní areál Maškovka znovu ožily

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT