FOTO: V Turnově podepsali smlouvu na výstavbu areálu Maškova zahrada

01.12.2014 20:44:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

FOTO: V Turnově podepsali smlouvu na výstavbu areálu Maškova zahrada

Sen generací turnovských sportovců se konečně naplní. Na turnovské radnici se v pondělí 1. prosince 2014 sešli zástupci vedení města, městské sportovní a stavebních firem, aby společně podepsali smlouvu na výstavbu rekreačního a sportovního areálu Maškova zahrada.

Za Městskou sportovní Turnov, s. r. o. se podpisu ujal jednatel Jindřich Kořínek, který před podpisem řekl: „Jsem rád, že po tolika letech jsou přípravy areálu dotaženy do konce a nyní nás čeká další zásadní etapa - výstavba." Za společnost SYNER, s. r. o se sešli Ing. Martin Borovička a Robert Špott a za společnost BAK, a. s. Ing. Dušan Čížek, MBA. Zástupci obou firem dodali, že jsou rádi za takovou nabídku spolupráce a budou pracovat naplno, aby vše klaplo, tak jak má.

Hned v úterý 2. prosince 2014 bude firmě předáno staveniště a stavba může začít. Aktuálně již probíhá demolice blízkých turnovských jatek. Zimní stadion má být dokončen do konce října roku 2015, tedy ještě před začátkem soutěží v zimní sezoně 2015/ 2016. „Je to veliká stavba, cesta k cíli nebude rovná, ale v projektové přípravě jsme udělali maximum. Proto věřím, že vše dobře dopadne a také doufáme, že budeme příští 28. říjen už slavit na novém zimním stadionu," doplnil starosta Turnova Tomáš Hocke.

Hokej se má v Turnově hrát před startem sezony 2015/ 2016

Město logicky počítá s tím, že bude lepší, aby stadion využívalo co nejvíce mužstev, které nyní musí jezdit do Lomnice nad Popelkou nebo na zimní stadiony do Jablonce či Jičína. Počítá se s provozní ztrátou ve výši 2,5 milionu korun, takže čím více bude hala vytížená, o to klesnou i náklady na její provoz.

Na druhou stranu starosta města Hocke nepočítá s velkou finanční podporou hokejového oddílu. V současnosti sice existuje v Turnově nejméně osm týmů amatérských (šest hraje Nejvyšší pojizerskou ligu a dva Okresní přebor Svijanské nápojky - LHL), ale ani jeden nehraje alespoň krajskou soutěž mužů. „Jsem střídmý s podporou turnovského klubu, natož abychom snad do Turnova kupovali vyšší ligu. Určitě ale počítáme například spodporou mládeže," upřesnil turnovský starosta.

Areál bude mít na starost Městská sportovní 

Podpis smlouvy na výstavbu turnovského rekreačního a sportovního areálu Maškova zahrada<br />Autor: Petr Ježek O stadion bude pečovat Městská sportovní, které tak přibyde další sportoviště, jež bude mít ve své gesci. Koupaliště by mělo být dokončeno na jaře roku 2016, u něj se předpokládá provozní ztráta přibližně ve výši 700 tisíc korun. Postupně by měly vyrůst i kluziště, skate park, venkovní hřiště a inline dráha kolem celého komplexu. Celková cena stavby celého komplexu činí přes 175 milionů bez DPH. 

Projekt areálu Maškovy zahrady provázely prakticky od začátku problémy. Začalo se o něm uvažovat už v 90. tých letech minulého století, kdy ještě stačil českorajský mecenáš B. J. Horáček zakoupit pro v té chvíli miliardový areál s aquaparkem a čtyřhvězdičkovým hotelem vhodné pozemky. Poté ale zemřel a jeho dědici na pokračování zájem neměli. Několikrát poté se projekt měl opětovně rozjet a pak byl zase utlumen. Většinou bylo jeho obrození spojeno s ořezáním na levnější variantu než byla předchozí. Nedávno došlo ke zdržení projektu, když na podmínku ceny do 150 milionů nereagoval žádný investor. Po navýšení ceny to až nyní vypadá, že generace turnovských hokejistů a dalších sportovců by se vysněného areálu mohli brzy dočkat...

Předchozí články o vzniku areálu:

Zastupitelé Turnova schválili navýšení limitu projektu Maškovy zahrady

Projekt Maškovy zahrady pozdržen, dodavatelé se nevešli do 150 milionů

Město Turnov hledá dodavatele areálu Maškovy zahrady

Maškovka dostala v Turnově zelenou, musí však stát do 99 milionů

Turnovští zastupitelé definitivně rozhodnou o areálu Maškova zahrada + fotogalerie návrhů areálu

Turnováci schválili investice, odstartují práce na areálu Maškovka

Návrhy na sportovní areál Maškovka znovu ožily

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT