FOTO: Vernisáž výstavy Druhý život Oldy Macka v semilském archivu

13.04.2020 20:41:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: Vernisáž výstavy Druhý život Oldy Macka v semilském archivu

V rockový koncert kapely Krásná práce se změnila vernisáž výstavy obrazů výtvarníka a muzikanta Oldy Macka z Benešova u Semil, která se konala v pátek 6. března ve Státním okresním archivu v Semilech. Výstava Druhý život Oldy Macka byla bohužel hned po týdnu kvůli opatřením proti koronaviru uzavřena, ale vy si můžete s odstupem vychutnat právě tuto vernisáž a doufejme, že bude výstava v archivu po uvolnění opatření ještě prodloužena.

Oldřich Macek (1949) žije a tvoří v Benešově u Semil. K malířské tvorbě se dostal teprve okolo roku 2017, kdy se rozhodl svůj dlouho odkládaný záměr realizovat. Klade důraz na přirozený talent a veškeré techniky se snaží zdokonalovat přes internet. Ve svých dílech preferuje abstrakci. Již dříve se realizoval na divadelních prknech v Železném Brodě, kde připravoval především scény pro pohádky.

Od roku 2012 je Olda Macek bubeníkem v kapele Krásná práce (původně Fernandez), jejímž žánrem je poprock a punk, a která vystupuje především s vlastní hudební produkcí.

Výstava ve Státním okresním archivu Semily je první ucelenou přehlídkou malířské tvorby Oldřicha Macka. Původně měla výstava trvat do 27. března, o případném prodloužení vás budeme informovat.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 47 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidiče náklaďáků v Libereckém kraji opět kontroloval policejní autobus
Na semilském náměstí instalovali osvícení vánočního stromu
Pardubice vyhrály celorepublikové Město pro byznys, Jablonec devátý
Na kruhovém objezdu U Bati v Turnově kvůli opravě změní přednosti!
Liberecký kraj požaduje kompenzaci nákladů kvůli těžbě v dole Turów

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
25.11.: Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
25.11.: O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT