FOTO: Vítězství v anketě Sportovec Turnova obhájil Tomáš Dlabaja

24.02.2014 20:53:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

FOTO: Vítězství v anketě Sportovec Turnova obhájil Tomáš Dlabaja

V sále kina turnovského Kulturního centra Střelnice se v sobotu 22. února konalo slavnostní vyhlášení 22. ročníku ankety Sportovec Turnova. Prvenství v hlavní kategorii obhájil orientační běžec Tomáš Dlabaja, druhý byl kickboxer Petr Kazda a třetí kladivář Jan Formáček.

Vítěz hlavní kategorie jednotlivců byl trochu překvapivý, protože v okresní anketě byl hned za lomnickým skokanem na lyžích Romanem Koudelkou druhý kickboxer Petr Kazda, ale každá podobná anketa je subjektivní a ve sportovně silném Turnově nemusí k vítězství stačit ani získaný titul mistra světa. Orientační běžec Tomáš Dlabaja si získal sympatie porotců dobrými výsledky na mezinárodních závodech, když vyhrál například Euromeeting ve Skotsku a hlavně jako finišmen turnovské štafety na mistrovství České republiky udolal silnou štafetu Jičína. Třetí v pořadí skončil mladý atlet Jan Formáček, loňský Mistr České republiky v hodu kladivem.

Vyhlašovatelem ankety je Sportovní komise města Turnova, Středisko pro volný čas dětí - Žlutá ponorka, Městská sportovní s. r. o. a TJ Turnov. Stejně jako loni na slavnostní vyhlášení navázal Reprezentační sportovní ples. Počtvrté se ujal role moderátora akce jednatel Městské sportovní Jindřich Kořínek a tentokrát se vyhlášení snažil oživit olympijským kvízem. Sportovci v mládežnických kategoriích ale překvapivě ukázali, že i přes své sportovní kvality nemusí sportovní historii příliš znát, zatímco trenéři byli v testu znalostí mnohem úspěšnější. Dlouholetý moderátor Karel Štrincl letos uvedl do Zlaté knihy turnovského sportu Františka Matějce, který stál u zrodu závodu Silvestrovský běh sídlištěm, jenž se na sklonku loňského roku běžel už počtyřicáté.  

Vyhlášení ankety Sportovec Turnova za rok 2013<br />Autor: Petr JežekLetos byla anketa ve znamení orientačních běžců, protože i v kategorii jednotlivců do 18 let zvítězil člen OOB TJ Turnov Patrik Horák, který se podílel jako finišmen na vítězství štafety dorostenců i družstva OB TJ Turnov na MČR štafet a klubů, navíc byl ale také individuálním mistrem Česka ve sprintu a vítězem seriálu Českého poháru. V kategorii do 14 let vyhrála o jediný bod judistka Andrea Prokorátová (vítězka Českého poháru a bronzová na MČR dorostenek i žákyň) před atletkou Barborou Hůlkovou (několikanásobná krajská přebornice a účastnice Olympiády dětí a mládeže).

V družstvech dospělých i mládeže získali nejvíce bodů znovu orientační běžci. V kategorii trenérů obhájil vítězství trenér úspěšných vrhačů Egrta, Mazgala a Melicha Dušan Král, který nyní přechází do pražské Dukly. V doprovodné kategorii o nejsympatičtějšího sportovce vyhrál v hlasování čtenářů, které probíhalo na serveru Turnovsko v akci, futsalista Lukáš Bakeš.

Sportovec Turnova za rok 2013:

Jednotlivci: 1. Dlabaja Tomáš (TJ Turnov, oddíl OB), 2. Kazda Petr (Impact Kickboxing TJ Turnov), 3. Formáček Jan (AC Syner Turnov), 4. Kazda Jan (Impact Kickboxing TJ Turnov), 5. Baier Martin (TJ Turnov, oddíl ROB).

Sportovní naděje do 18 let: 1. Horák Patrik (TJ Turnov, oddíl OB), 2. Čejchanová Nikola (AC Syner Turnov), 3. Egrt Josef (AC Syner Turnov), 4. Hájková Petra (judo TSC Turnov), 5. Klementová Eva (oddíl florbalu TJ Turnov).

Sportovní naděje do 14 let: 1. Prokorátová Andrea (judo TSC Turnov), 2. Hůlková Barbora, 3. Sojková Nikola (obě AC Syner Turnov), 4. Brožová Kristýna (oddíl házené TJ Turnov), 5. Hejduk Vojtěch (oddíl florbalu TJ Turnov).

Družstva žactva a dorostu: 1. Štafeta dorostenců (TJ Turnov, oddíl orientačního běhu), 2. Družstvo žáků (TSC Turnov), 3. Družstvo dorostu (FK Pěnčín-Turnov).

Družstva junioři a dospělí: 1. Družstvo dospělých (TJ Turnov, oddíl orientačního běhu), 2. Družstvo mužů A (TJ Turnov, oddíl volejbalu), 3. Družstvo mužů A (TSC Turnov, oddíl juda).

Trenér: 1. Král Dušan (AC Syner Turnov), 2. Stárek Filip (TJ Turnov, oddíl OB), 3. Louda Radek (TSC Turnov, oddíl juda).

Sportovní akce: 1. Memoriál Ludvíka Daňka (AC Syner Turnov), 2. Finálový turnaj Českého poháru v basketbalu (TJ Turnov, oddíl basketbalu), 3. Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji (TJ Turnov, oddíl OB).

Zápis do zlaté knihy turnovského sportu: František Matějec (TJ Lokomotiva Turnov).

Dvojrozhovor s Tomášem Dlabajou a Petrem Kazdou

Přehled únorových plesů a společenských akcí v Pojizeří

Další aktuální vyhlášení nejlepších sportovců v regionu:

FOTO: Nejlepší sportovce okresu Semily ocenili znovu v lomnickém divadle

FOTO: Vyhlašování nejlepších sportovců Vrchlabí ovládly ženy

Na Brodském plese vyhlásili nejlepší sportovce

Předchozí ročníky ankety Sportovec Turnova:

FOTO: V Turnově vyhlásili nejlepší sportovce města za rok 2012

2011: FOTO: Korunu pro Sportovce Turnova převzala po vládě mužů Michaela Omová

2010: FOTO: Titul sportovního krále Turnova obhájil Petr Kazda

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 50 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Boží voda a Valdštejn jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Boží voda i Valdštejn jsou pitné! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 13. 12. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

V Rádle přivítali advent a rozsvítili vánoční strom i s velbloudem

Vítání adventu se v Rádle stalo již tradicí. Byl zahájen v místním kostele - i letos se do nácviku programu s nadšením pustili místní obyvatelé a zcela zaplněnému kostelu představili program s názvem Krkonošské koledy a poudačky. Po jeho skončení se všichni přítomní (i s velbloudem) společně vydali před budovu obecního úřadu, kde byl za zpěvu koled rozsvícen vánoční strom. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Via ferrata Vodní brána může mít druhou cestu, podpořte ji na startovači
Dopravní výchova zážitkem probíhala kromě Liberce i v Turnově
Ke střetu dvou aut došlo na silnici I/14 v Rokytnici
Semilský Luboš Komínek mistrem republiky v olympijském omniu!
FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark

Nejčtenější články

16.12.: FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark
15.12.: Semilští šipkaři bojují ve 3. lize
16.12.: Obrazem: Hon na drobnou zvěř v Libštátě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT