FOTO: Vítězství v anketě Sportovec Turnova obhájil Tomáš Dlabaja

24.02.2014 20:53:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

FOTO: Vítězství v anketě Sportovec Turnova obhájil Tomáš Dlabaja

V sále kina turnovského Kulturního centra Střelnice se v sobotu 22. února konalo slavnostní vyhlášení 22. ročníku ankety Sportovec Turnova. Prvenství v hlavní kategorii obhájil orientační běžec Tomáš Dlabaja, druhý byl kickboxer Petr Kazda a třetí kladivář Jan Formáček.

Vítěz hlavní kategorie jednotlivců byl trochu překvapivý, protože v okresní anketě byl hned za lomnickým skokanem na lyžích Romanem Koudelkou druhý kickboxer Petr Kazda, ale každá podobná anketa je subjektivní a ve sportovně silném Turnově nemusí k vítězství stačit ani získaný titul mistra světa. Orientační běžec Tomáš Dlabaja si získal sympatie porotců dobrými výsledky na mezinárodních závodech, když vyhrál například Euromeeting ve Skotsku a hlavně jako finišmen turnovské štafety na mistrovství České republiky udolal silnou štafetu Jičína. Třetí v pořadí skončil mladý atlet Jan Formáček, loňský Mistr České republiky v hodu kladivem.

Vyhlašovatelem ankety je Sportovní komise města Turnova, Středisko pro volný čas dětí - Žlutá ponorka, Městská sportovní s. r. o. a TJ Turnov. Stejně jako loni na slavnostní vyhlášení navázal Reprezentační sportovní ples. Počtvrté se ujal role moderátora akce jednatel Městské sportovní Jindřich Kořínek a tentokrát se vyhlášení snažil oživit olympijským kvízem. Sportovci v mládežnických kategoriích ale překvapivě ukázali, že i přes své sportovní kvality nemusí sportovní historii příliš znát, zatímco trenéři byli v testu znalostí mnohem úspěšnější. Dlouholetý moderátor Karel Štrincl letos uvedl do Zlaté knihy turnovského sportu Františka Matějce, který stál u zrodu závodu Silvestrovský běh sídlištěm, jenž se na sklonku loňského roku běžel už počtyřicáté.  

Vyhlášení ankety Sportovec Turnova za rok 2013<br />Autor: Petr JežekLetos byla anketa ve znamení orientačních běžců, protože i v kategorii jednotlivců do 18 let zvítězil člen OOB TJ Turnov Patrik Horák, který se podílel jako finišmen na vítězství štafety dorostenců i družstva OB TJ Turnov na MČR štafet a klubů, navíc byl ale také individuálním mistrem Česka ve sprintu a vítězem seriálu Českého poháru. V kategorii do 14 let vyhrála o jediný bod judistka Andrea Prokorátová (vítězka Českého poháru a bronzová na MČR dorostenek i žákyň) před atletkou Barborou Hůlkovou (několikanásobná krajská přebornice a účastnice Olympiády dětí a mládeže).

V družstvech dospělých i mládeže získali nejvíce bodů znovu orientační běžci. V kategorii trenérů obhájil vítězství trenér úspěšných vrhačů Egrta, Mazgala a Melicha Dušan Král, který nyní přechází do pražské Dukly. V doprovodné kategorii o nejsympatičtějšího sportovce vyhrál v hlasování čtenářů, které probíhalo na serveru Turnovsko v akci, futsalista Lukáš Bakeš.

Sportovec Turnova za rok 2013:

Jednotlivci: 1. Dlabaja Tomáš (TJ Turnov, oddíl OB), 2. Kazda Petr (Impact Kickboxing TJ Turnov), 3. Formáček Jan (AC Syner Turnov), 4. Kazda Jan (Impact Kickboxing TJ Turnov), 5. Baier Martin (TJ Turnov, oddíl ROB).

Sportovní naděje do 18 let: 1. Horák Patrik (TJ Turnov, oddíl OB), 2. Čejchanová Nikola (AC Syner Turnov), 3. Egrt Josef (AC Syner Turnov), 4. Hájková Petra (judo TSC Turnov), 5. Klementová Eva (oddíl florbalu TJ Turnov).

Sportovní naděje do 14 let: 1. Prokorátová Andrea (judo TSC Turnov), 2. Hůlková Barbora, 3. Sojková Nikola (obě AC Syner Turnov), 4. Brožová Kristýna (oddíl házené TJ Turnov), 5. Hejduk Vojtěch (oddíl florbalu TJ Turnov).

Družstva žactva a dorostu: 1. Štafeta dorostenců (TJ Turnov, oddíl orientačního běhu), 2. Družstvo žáků (TSC Turnov), 3. Družstvo dorostu (FK Pěnčín-Turnov).

Družstva junioři a dospělí: 1. Družstvo dospělých (TJ Turnov, oddíl orientačního běhu), 2. Družstvo mužů A (TJ Turnov, oddíl volejbalu), 3. Družstvo mužů A (TSC Turnov, oddíl juda).

Trenér: 1. Král Dušan (AC Syner Turnov), 2. Stárek Filip (TJ Turnov, oddíl OB), 3. Louda Radek (TSC Turnov, oddíl juda).

Sportovní akce: 1. Memoriál Ludvíka Daňka (AC Syner Turnov), 2. Finálový turnaj Českého poháru v basketbalu (TJ Turnov, oddíl basketbalu), 3. Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji (TJ Turnov, oddíl OB).

Zápis do zlaté knihy turnovského sportu: František Matějec (TJ Lokomotiva Turnov).

Dvojrozhovor s Tomášem Dlabajou a Petrem Kazdou

Přehled únorových plesů a společenských akcí v Pojizeří

Další aktuální vyhlášení nejlepších sportovců v regionu:

FOTO: Nejlepší sportovce okresu Semily ocenili znovu v lomnickém divadle

FOTO: Vyhlašování nejlepších sportovců Vrchlabí ovládly ženy

Na Brodském plese vyhlásili nejlepší sportovce

Předchozí ročníky ankety Sportovec Turnova:

FOTO: V Turnově vyhlásili nejlepší sportovce města za rok 2012

2011: FOTO: Korunu pro Sportovce Turnova převzala po vládě mužů Michaela Omová

2010: FOTO: Titul sportovního krále Turnova obhájil Petr Kazda

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 50 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pietní akt v Liberci připomene padesát let od invaze vojsk Varšavské smlouvy

Půl století uplynulo od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. V úterý 21. srpna si Liberečané na náměstí Dr. Edvarda Beneše toto výročí připomenou. Program akce s názvem Jednadvacátého přinese promítání autentických záběrů z okupace, koncert písní Karla Kryla či výstavu dobových fotografií, která potrvá do 29. srpna. Partnerem události je Liberecký kraj. Město pod Ještědem bylo jedno z prvních velkých měst republiky, kudy se kolony tanků a obrněných vozů prohnaly směrem k Praze. Vojska za sebou nechala devět mrtvých a pětačtyřicet zraněných.

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prázdniny vrcholí a s nimi i nabídka akcí na hradech a zámcích
Letní tábor semilských florbalistů v Osečné 2018
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 17. až 19. srpna
Galerie Vlastimila Rady ukazuje divadelní tvorbu Renaty Hans

Nejčtenější články

16.08.: Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad mincí ze 14. století
15.08.: I.A třída: Těsné výhry získaly v úvodním kole Lomnice a Košťálov
16.08.: Okresní přebor: Libštát v úvodním kole zdolal 3:1 Mříčnou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT