FOTO: Workoutové hřiště v Semilech naplno prověřili první sportovci

15.09.2016 21:44:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Workoutové hřiště v Semilech naplno prověřili první sportovci

V průběhu léta vyrostlo na Městském stadionu v Semilech workoutové hřiště a od začátku září je i oficiálně otevřeno. Náš portál byl přítomný při jednom z prvních cvičení oddílu Crossfit Sokol Semily, jehož členové mají na vzniku hřiště nespornou zásluhu.

„Prapůvodní nápad vznikl v hlavě Romana Krejčíka. Důležitou podmínkou bylo i to, zda se o hřiště budeme starat. Představili jsme to poté starostce města a pak už nebylo daleko k realizaci," prozradil Michal Todorov, který zároveň dodal, že hřiště je určené pro street workout, ale hodí se i jim do cvičení crossfitu, který je spojením gymnastiky, atletiky a silového tréninku, navíc mohou využít blízký atletický ovál.

Takzvané workoutové hřiště je venkovní sestava cvičebních nástrojů pro posilování všech svalů. Nový sportovní trend se v posledních letech rozmáhá nejen v okolních zemích, ale také v Česku a svoji sestavu mají již například ve Vratislavicích nad Nisou a nově u krajského úřadu v Liberci

Nové workoutové hřiště v Semilech<br />Autor: Petr Ježek „Já jsem se dřív věnovala atletice a jumpingu, ale oslovila jsem kluky a nyní cvičíme spolu. Je to jiný sport, ale vydržela jsem a nyní už jezdíme i na závody. Někdy cvičíme třikrát, někdy šestkrát týdně. Fitko klasické mě nebaví, ale tady si sami určíme sestavu a baví nás to, tohle hřiště je dalším osvěžením a můžeme si sem zaběhnout ze sokolovny," řekla Šárka Svobodová.

Na oficiální otevření hřiště před médii přijeli podpořit Semiláky i členové Street workout Krkonoše v čele s Jakubem Klimentou, který potvrdil, že oni cvičí více jen s vahou vlastního těla bez činek.

Semilské workoutové hřiště vyrostlo na místě bývalého minigolfu v areálu městského stadionu, když byl tento prostor již několik let nevyužívaný. Jedná se o sestavu společnosti Llamaro, která spolu s úpravou dopadové plochy a zapuštění do země vyšla město Semily na 453 tisíc korun.

Cvičná sestava je určena pro mládež a dospělé od 15 let, není určená k lezení po vršku konstrukce a skákání na pružnou plochu kolem sestavy, proto je nutné, aby na děti a mládež do 15 let dohlížel zkušený dospělý a všichni dodržovali cvičební řád. Na sestavu je volný přístup bez omezení nebo pořadníků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sportovci se v Semilech dočkají nového workoutového hřiště
FOTO: Víte, jak mohl či možná bude vypadat stadion v Semilech?
Semilští znají vítězný architektonický návrh budovy na stadionu
Městský stadion v Semilech čekají velké změny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 47 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově

Nejčtenější články

23.05.: Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT