Fotovideo: Jak se změnilo semilské náměstí v průběhu čtyř let

03.06.2011 16:23:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Fotovideo: Jak se změnilo semilské náměstí v průběhu čtyř let

Ve středu 1. června bylo předáno k užívání zrekonstruované Riegrovo náměstí. Málokdo při této slavnosti připomněl, že semilské náměstí se rekonstruovalo hned několikrát. Vše začalo už zbudováním kruhového objezdu a pokračovalo renovováním kina Jitřenka.

Kruhový objezd se začal stavět v dubnu 2007 a stejně jako při nynější rekonstrukci prostoru před obchodním domem se náměstí na několik měsíců změnilo ve staveniště. Dohady vznikaly už při tvoření projektu, protože to byl vůbec první kruhový objezd v Semilech, a tak se objevovaly i otázky typu, zda tudy vůbec projede dlouhé auto nebo kamion.

Kruhový objezd byl provizorně dokončen již v červenci 2007, konečné úpravy byly dokončeny v srpnu. Nějaký čas se poté spekulovalo, zda se nebude střed objezdu vyzdobovat například sochou, ale nakonec zůstal pouze porostlý trávou. 

Rekonstrukce budovy kina Jitřenka, která stojí na okraji Riegrova náměstí, započala po přerušeních naplno v průběhu roku 2010 a byla dokončena s mírným zpožděním 2. října, kdy byla budova kina a nově i městské knihovny, která sídlí v prvním a druhém patře, slavnostně otevřena.

Rekonstrukce parkoviště a prostoru náměstí před obchodním domem začala již 19. dubna 2010 a měla být dokončena za tři měsíce s poznámkou o velké rezervě a maximálním datu otevření 17. prosince. To se po známých problémech se stavební firmou nezdařilo a k otevření došlo až půl roku po dané rezervě - tedy 1. června 2011.


Exkluzívně ve fotovideu můžete spatřit přes 100 fotografií náměstí z února 2007 až dubna 2011 podbarvených autentickým zvukem náměstí i hudbou Hangover Painters, ve fotogalerii najdete výběr 20 snímků z tohoto období, aktuální fotografie z otevření najdete v článku zde

Související články:

FOTO: Semilští slavnostně otevřeli zrekonstruované náměstí

FOTO: Semilští slavnostně otevřeli zrekonstruované náměstí

VIDEO: Otevření semilského kina přilákalo stovky návštěvníků

VIDEO: Otevření semilského kina přilákalo stovky návštěvníků

Dřívější exkluzívní fotovideo z bourání a výstavby nového Obchodního centra:

FOTO: Od továrny k novému areálu aneb Jak se stavělo Obchodní centrum

FOTO: Od továrny k novému areálu aneb Jak se stavělo Obchodní centrum

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Preciosa Lighting: z Křišťálového údolí do celého světa
VIDEO: Sestřih podzimních zápasů FK Přepeře
Nejhezčí kapesní kalendářík je znovu z Turnova!
Očkovací centra v pěti nemocnicích, hejtman upozornil na méně vakcín
Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
17.01.: Obrazem: Zimní Semily v lednu 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT