Futsalisté Dalmach Turnov zahájili 2. ligu dvěma porážkami

09.10.2019 19:51:57 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Do sezony ve 2. lize západ vstoupili dvěma zápasy futsalisté FC Dalmach Turnov. V úvodním kole podlehli doma o gól 2:3 Malibu Mladá Boleslav a ve druhém kole 4. října prohráli v Jablonci s celkem Pampuch Liberec 3:6. V příštím kole přivítají turnovští futsalisté doma vedoucí Baník Chomutov.

Dalmach Turnov - Malibu Mladá Boleslav 2:3 (1:1)

V úvodním zápase Turnováci na své palubovce přivítali tým z Mladé Boleslavi, úvodní "oťukávání" obou ze soupeřů výraznější šance nepřineslo, ujmula se až kombinace v 9. minutě Randáka s Kratochvílem, když druhý jmenovaný bez problémů uklidil míč za záda Truksovy branky. Po závaru před brankou nás následně podržel Prokopec a bohužel Špínův únik ani střela Pařízka gólem neskončily a tak přišel trest, když nastřelený míč před branku skončil až za Prokopcovými zády. O dvě minuty později hosté zvýšili na 2:1, ale z následné rozehrávky Kratochvíl ihned vzal míč, prokličkoval mezi třemi hráči a tvrdou střelou na přední tyč vyrovnal na 2:2. Ještě před koncem první půle nás podržel Prokopec, který si dokázal poradit s 10 metrovým kopem.

Druhý poločas přinesl branku pouze hostujícího týmu v 7. minutě na 3:2. Turnovští hráči se snažili o vyrovnání, ale zůstalo nevyužito mnoho slibných příležitostí.

Branky: 9. Kratochvíl (Randák), 17. Kratochvíl (Špína) - 15. Machů (Šimáček), 17. Komma, 27. Machů (Maryška). Rozhodčí: Lafek, Dragoun, ŽK: Šimek, Mencl - Maryška. Diváků: 150.

Pampuch Liberec - FC Dalmach Turnov 6:3 (2:1)

Druhé utkání začalo ve velice rychlém tempu, kde se střídala jedna šance za druhou, tu první využili ve 4. minutě se štěstím Liberečtí. Kratochvíl ovšem ani ne za minutu a půl srovnal stav zápasu (1:1). Poté se hra zklidnila a hrálo se převážně ve středu hřiště. Ve 12. minutě šel Liberec opět do vedení, po tečované střele. Do šaten se šlo za stavu 2:1 i díky Prokopcovi, který vychytal šance domácích a dva desetimetrové kopy.

Dalmach šel do druhého dějství sebevědomě a začal aktivněji, čehož bohužel nevyužili a naopak domácí ve 26. minutě zvýšili z protiútoku na 3:1, Turnovští se nevzdali a Veber snížil o minutu později (3:2). Domácí zvýšili na 4:2 z klasické penalty. Poslední "desetiminutovka" byla hodně vyostřená, domácí kopali během půl minuty tři desetimetrové kopy, ale ani jeden neproměnili a tak zvýšili na 5:2 až ze hry. Pařízek poté neproměnil desetimetrový kop a další šance vychytal domácí brankář. Špína snížil na 5:3 až 45 vteřin před koncem, ale Pampuch ještě stihl své vedení zvýšit na konečných 6:3.

Branky: Bendák 2, Hybner 2, Patka 2 - 5. Kratochvíl, 27. Veber (Hurt), 40. Špína (Veber). Rozhodčí: Říha, Laštovička, ŽK: 2:6. Diváků: 130. Sestava FC Dalmach Turnov: Prokopec - Krejčík "C", Šimek, Tvrdý, Veber, Pařízek, Hurt, Špína, Kratochvíl, Randák, Bangha, Mencl, Filla.

Další zápas přivítá Dalmach v neděli doma Chomutov (13. 10. 19:00).