Geocaching přiblíží zajímavé evropské turistické projekty

26.09.2020 11:42:48 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Liberecký kraj,Pojizeří

Geocaching přiblíží zajímavé evropské turistické projekty

Netradiční nápad se zrodil v informačním středisku Europe Direct Liberec, které funguje při Euroregionu Nisa. Infocentrum hodlá propagovat turistické projekty financované z evropských peněz prostřednictvím dnes tolik moderního geocachingu.

V rámci on-line kampaně lidé nejprve vybrali 10 zajímavých turistických projektů v kraji financovaných z prostředků Evropské unie. V jejich blízkosti se poté ukryly geocachingové schránky. V každé z nich jsou uloženy informace o dalších devíti schránkách a přesné GPS souřadnice.

„Geocaching je oblíbený napříč věkovými kategoriemi. Síť schránek v celém regionu nyní obohatí další cíle, takže milovníci geocachingu už mohou plánovat další výpravy," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. „Projekt zpopularizuje nejzajímavější evropské projekty v oblasti turistického ruchu a kultury a památkové péče v Libereckém kraji nejen mezi turisty z regionu, ale z celé země, potažmo světa."

V rámci hledání takzvaných kešek mohou jejich lovci navštívit cyklostezku z údolí Jizery do údolí Bobru, rozhlednu v Heřmanicích, turisticky atraktivní místa na Černé Studnici, pramen řeky Nisy, zachráněnou kapličku svatého Gotharda, bod Trojmezí, naučnou stezku Eldorádlo, rekreační a sportovní areál Obří sud Javorník, jítravský úsek Cyklostezky svaté Zdislavy, stezku pro pěší okolo přehrady Fojtka či zrekonstruovanou přístupovou cestu k horskému hotelu Ještěd.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S libverdským kohoutem na Kočičí kameny
Ohlédnutí za letní turistickou sezonou v Krkonoších
Jak nalákat turisty do Libereckého kraje? Hledají nové logo i slogan
Skály v Českém ráji: Želva, Foukané díry i České Dolomity
Liberecký kraj, ráj turistů. Přijeli sem holandští bloggeři i Pták Loskuták

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT