Gymnázium Turnov nejlepší v orientačním běhu středních škol

20.06.2019 19:12:27 | Autor: Filip Stárek, TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Gymnázium Turnov nejlepší v orientačním běhu středních škol

Velkého sportovního úspěchu se dočkala výprava orientačních běžců a běžkyň Gymnázia Turnov na celostátním finále Přeboru základních a středních škol v orientačním běhu, které proběhlo ve středu 5. června v Brně.

Výpravě tvořené žáky Gymnázia a převážně členy oddílu OB TJ Turnov se pod vedením profesora Dana Strnada po postupu z krajského kola podařil nečekaný, ale o to příjemnější výsledek. V kategorii středních škol zvítězilo Gymnázium Turnov před gymnázii z Hradce Králové a Pardubic.

V kategorii základních škol (zde startuje i 1. stupeň osmiletého gymnázia) zvítězilo velmi těsně (a to až po přepočtu výsledků) Gymnázium Hradec Králové. Zejména v mladší kategorii to byl poměrně nečekávaný úspěch vybojovaný zejména vyrovnaností výkonů a bojovností všech závodníků. V jednotlivých kategoriích se „blýskli" 1. a 2. místem mezi středoškoláky Tomáš Thoř a Kryštof Hájek, mezi dívkami pak 3. místem Jana Pekařová. Ale velkou pochvalu za bojovné a kvalitní výkony zaslouží úplně všichni.

Konkurence téměř 400 nejlepších závodníků byla velká a Gymnázium Turnov dokázalo porazit i sportovní gymnázia. Jde o krásnou odměnu všem zúčastněným za dlouhodobou práci oddílů OB a SOK TJ Turnov, i jejich spolupráci s Gymnáziem Turnov i základními školami na výukových programech orientace v terénu pro všechny turnovské děti. Poděkování zaslouží nejen závodníci, ale i všichni učitelé a trenéři, kteří se na tomto významném úspěchu podíleli!

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlouhá cesta volejbalistů Turnova bez bodové příchuti
Ministerstvo životního prostředí poslalo nesouhlas k těžbě v dole Turów
Miloš Plachta bude v semilské knihovně povídat o Vladimíru Daníčkovi
Liberecký kostel ožije již potřetí třígenerační anglickou oslavou adventu
V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Nejčtenější články

16.11.: Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
16.11.: Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena
17.11.: Liberecký kraj chystá silniční projekty na další roky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT