Harrachov ocenil své sportovní hvězdičky

16.12.2014 11:14:22 | Autor: Lenka Stehlíková | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

Harrachov ocenil své sportovní hvězdičky

Ti nejlepší sportovci z Harrachova se po právu dočkali ve středu 10. prosince ocenění starostkou Evou Zbrojovou a místostarostou Jaroslavem Čechem, kteří poblahopřáli nejen samotným sportovním hvězdičkám, ale i jejich rodičům a trenérům, protože samozřejmě i ti mají obrovskou zásluhu na dosažených úspěších svých svěřenců.

Harrachov je sice malým horským městečkem, ale i přesto poměrně velká část zdejších obyvatel sportem doslova žije. A radosti ze sportu zde umí využít nejen dospělí, ale i děti všech věkových kategorií. Některé z nich jsou talentem obdařené od přírody to znamená, že vlohy podědí po svých rodičích či prarodičích a některé z nich si svou sportovní slávu musí vydřít od prvopočátku. 

Harrachovské děti si vybojovali své místo na slunci v biatlonu, kde kromě jiných zářila Anna Puskarčíková, která následuje úspěchy své sestry Evy (vyhrála Český pohár 2014 a umístila se na 24. místě na SP v USA), v běhu na lyžích byla oceněna Nella Benešová, která obsadila nejen 1. místo v Poháru Libereckého kraje, ale byla dokonce vyhlášena i lyžařkou sezony Libereckého kraje. A jelikož je Harrachov známý především díky svým skokanským můstkům, má přirozeně velké zastoupení šikovných dětí i v kategorii skok a severská kombinace, kde především dědečky Ludvíka Šablaturu a Horsta Slavíka potěšilo již zmíněné poděděné nadání jejich vnoučat Petra Šablatury (například 1. místo MČR ve skoku na lyžích) či Šárky Slavíkové, která je v Harrachově jediným dívčím elementem v této disciplíně.

A nesmí se zapomenout ani na alpské lyžování, ve kterém nejen Harrachov, ale celou naši republiku reprezentuje Tereza Kmochová. Nad jejími vynikajícími výsledky se až tají dech. Získala pětkrát zlatou medaili na MS neslyšících, stříbrnou medaili na Mistrovství České republiky a dokonce byla vyhlášena i jako nejlepší handicapovaný sportovec roku. Nadané děti jsou ale v Harrachově i na fotbalovém hřišti, kde družstvo mladších žáků vyhrálo okresní přebor 2013/2014 či v nohejbalu, kde Harrachov zdárně zastupuje Milan Kučera (1. místo na Mistrovství České republiky v kategorii jednotlivců i dvojic).

Ocenění harrachovští sportovci<br />Autor: Daniel Hloušek

Je zde velká šance, že z těchto hvězdiček vyrostou hvězdy, které nás budou reprezentovat i na soutěžích mezinárodního významu, a půjdou tak ve šlépějích sportovců, jejichž startovní čára ve sportovní kariéře započala právě v Harrachově. Výborným příkladem jsou letošní Zimní olympijské hry, kde Českou republiku reprezentovalo dokonce šest Harrachováků (Eva Puskarčíková - biatlon, Dušan Kožíšek - běh na lyžích, Tomáš Slavík - severská kombinace, Miroslav Dvořák - severská kombinace, Antonín Hájek a Lukáš Hlava - skoky na lyžích).

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT