Harrachov ocenil své sportovní hvězdičky

16.12.2014 11:14:22 | Autor: Lenka Stehlíková | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

Harrachov ocenil své sportovní hvězdičky

Ti nejlepší sportovci z Harrachova se po právu dočkali ve středu 10. prosince ocenění starostkou Evou Zbrojovou a místostarostou Jaroslavem Čechem, kteří poblahopřáli nejen samotným sportovním hvězdičkám, ale i jejich rodičům a trenérům, protože samozřejmě i ti mají obrovskou zásluhu na dosažených úspěších svých svěřenců.

Harrachov je sice malým horským městečkem, ale i přesto poměrně velká část zdejších obyvatel sportem doslova žije. A radosti ze sportu zde umí využít nejen dospělí, ale i děti všech věkových kategorií. Některé z nich jsou talentem obdařené od přírody to znamená, že vlohy podědí po svých rodičích či prarodičích a některé z nich si svou sportovní slávu musí vydřít od prvopočátku. 

Harrachovské děti si vybojovali své místo na slunci v biatlonu, kde kromě jiných zářila Anna Puskarčíková, která následuje úspěchy své sestry Evy (vyhrála Český pohár 2014 a umístila se na 24. místě na SP v USA), v běhu na lyžích byla oceněna Nella Benešová, která obsadila nejen 1. místo v Poháru Libereckého kraje, ale byla dokonce vyhlášena i lyžařkou sezony Libereckého kraje. A jelikož je Harrachov známý především díky svým skokanským můstkům, má přirozeně velké zastoupení šikovných dětí i v kategorii skok a severská kombinace, kde především dědečky Ludvíka Šablaturu a Horsta Slavíka potěšilo již zmíněné poděděné nadání jejich vnoučat Petra Šablatury (například 1. místo MČR ve skoku na lyžích) či Šárky Slavíkové, která je v Harrachově jediným dívčím elementem v této disciplíně.

A nesmí se zapomenout ani na alpské lyžování, ve kterém nejen Harrachov, ale celou naši republiku reprezentuje Tereza Kmochová. Nad jejími vynikajícími výsledky se až tají dech. Získala pětkrát zlatou medaili na MS neslyšících, stříbrnou medaili na Mistrovství České republiky a dokonce byla vyhlášena i jako nejlepší handicapovaný sportovec roku. Nadané děti jsou ale v Harrachově i na fotbalovém hřišti, kde družstvo mladších žáků vyhrálo okresní přebor 2013/2014 či v nohejbalu, kde Harrachov zdárně zastupuje Milan Kučera (1. místo na Mistrovství České republiky v kategorii jednotlivců i dvojic).

Ocenění harrachovští sportovci<br />Autor: Daniel Hloušek

Je zde velká šance, že z těchto hvězdiček vyrostou hvězdy, které nás budou reprezentovat i na soutěžích mezinárodního významu, a půjdou tak ve šlépějích sportovců, jejichž startovní čára ve sportovní kariéře započala právě v Harrachově. Výborným příkladem jsou letošní Zimní olympijské hry, kde Českou republiku reprezentovalo dokonce šest Harrachováků (Eva Puskarčíková - biatlon, Dušan Kožíšek - běh na lyžích, Tomáš Slavík - severská kombinace, Miroslav Dvořák - severská kombinace, Antonín Hájek a Lukáš Hlava - skoky na lyžích).

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu připravují přednášku o historiku Mizerovi

Přednáška František Mizera (1861-1924) - život a dílo semilského historika se koná v pátek 25. října v 17 hodin. Semilského historika, kronikáře a pedagoga Františka Mizeru představí Ondřej Vašata z Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Program semilského muzea v říjnu

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj nesouhlasí s omezením záchranných prací LZS v Liberci
Říjnová nabídka Kina 70 Jilemnice
Lomničtí hokejisté utržili v Jičíně debakl 12:2
Turnovští hokejisté rozstříleli 10:4 Slavoj Liberec
Florbalisté Turnova se v osmifinále poháru utkají s Chodovem

Nejčtenější články

22.10.: Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
22.10.: I.A třída: Bělá podruhé padla, Lomnice po vysoké výhře zvýšila náskok
22.10.: FOTO: V Jilemnickém krosu zopakoval vítězství Miroslav Vraštil

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT