Harrachov vydává kalendář k 70. výročí Příjezdu Krakonoše

08.12.2015 08:43:33 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Harrachov vydává kalendář k 70. výročí Příjezdu Krakonoše

Město Harrachov se rozhodlo vydat k příležitosti konání akce Příjezd Krakonoše kalendář a to na základě jubilea, které v příštím roce oslaví. Tato tradiční a oblíbená událost, na kterou se každoročně sjíždí několikatisícový dav návštěvníků, totiž oslaví v roce 2016 neuvěřitelných 70. let od svého vzniku, takže v kalendáři budou k vidění i historické obrázky z úplně prvních let pořádání této akce.

Dvoutýdenní stolní kalendář bude navíc dvouletý, bude mít tedy své praktické upotřebení pro rok 2016 i 2017. Jednotlivé obrázky složené od historie až po současnost jsou doprovázené texty, které s fotografiemi souvisí, takže majitelé kalendářů budou znát jména prvních harrachovských Krakonošů nebo čertů. Dozvědí se, jaké všechny druhy povozů měla legendární Krakonošova policie, kdo se všechno skrýval pod maskami ošklivých čarodějnic, a kupodivu to nebyla žádná ženská postava. Nebo proč mají harrachovští čerti tak dokonalou čerň.

V textech nechybí ani úryvky z proslovů milého Krakonoše pana Janouška, který mluvil půvabným a už bohužel vzácným krkonošským dialektem a v roli Krakonoše v Harrachově vystupoval neuvěřitelných 32 let. A samozřejmě není zapomenuto ani masky, pod kterými se skrývají nejen děti, ale i dospělí, protože každoročně je k vidění v Krakonošově průvodu několik desítek, vždy originálních masek, jež si zaslouží pozornost a obdiv. Kalendář bude k mání od 14. prosince v budově harrachovského Městského úřadu za cenu 99 korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O první adventní neděli měl v Harrachově premiéru nový Krakonoš
Harrachov si můžete podrobně prohlédnout i virtuálně
Harrachov opanovali specialisté na léčbu rukou
Harrachov získal za nového partnera Frenštát pod Radhoštěm
V Harrachově vzniká nová výhybna pro křižování vlaků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícení na Dlaskově statku je kvůli koronaviru zrušeno
Fotbalisté Přepeř v poháru dál postupují, vyřadili i Vysoké Mýto
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy
Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 18. do 20. září

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT