Harrachovem na Nový rok voněla česnečka

04.01.2017 17:22:56 | Autor: redakce | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Harrachov

Harrachovem na Nový rok voněla česnečka

Harrachovské Vánoční trhy na Nový rok vyvrcholily soutěží o nejlepší Novoroční česnečku. Do druhého ročníku této soutěže se mohl přihlásit nejen provozovatel restaurace, ale každý, kdo byl ochoten uvařit 10 litrů česnečky, to byla jedna ze základních podmínek přihlášení se do této soutěže. Nakonec této možnosti využilo šest provozovatelů harrachovských restaurací a hotelů, a to: Restaurace Roubenka, Restaurace Za Pecí, Restaurace Terassa, Restaurace My Piknik, Hotel Centrum a Hotel Fit Fun, a také jedna fyzická osoba: Kaya Bosnič.

„K degustaci bylo připraveno několik variant česnečky, jak z klasického hovězího vývaru nebo uzená s kroupami, tak i netradiční vývar z oháňky s chilli. O tom, kdo ze soutěžících uvařil nejlepší česnečku, rozhodovali zájemci z řad veřejnosti. Pro ochutnávku a následné hodnocení vzorků česnečky bylo třeba si zakoupit lístek v hodnotě 20 Kč, a tento lístek po degustaci vhodit do jedné ze sklenic označených čísly 1 až 7. Hodnotitelé tak do poslední chvíle nevěděli, v které restauraci byla jaká polévka uvařena. Zájem o ochutnávku byl nad očekávání velký a na celou akci dohlížel dokonce sám Pán hor Krakonoš," vysvětlila za pořádající město Harrachov Markéta Novotná.

Po sečtení všech soutěžních lístků byly výsledky následující: 1. Restaurace Terassa, 2. Hotel Centrum a 3. Restaurace My Piknik. Výherce získal putovní cenu v podobě skleněné vařečky, takzvaný Řád novoroční harrachovské česnečky, kterou pro tuto příležitost vyrobili v místní sklárně Novosad a syn a která mu byla předána z rukou starostky města Evy Zbrojové.

Zmíněné tři restaurace obdrží nálepku, která bude informovat o tom, že za letošní rok obsadili 1. - 3. místo v soutěži o nejlepší česnečku. Na závěr bylo vylosováno pět šťastlivců z řad hlasujících, kteří obdrželi jednodenní skipas do harrachovského skiareálu.

„Vybraná částka za soutěžní lístky, která činila 5302 korun, poputuje dětem do harrachovské základní školy. Poděkování patří a osobám a subjektům, které se podíleli na úspěšné organizaci letošního ročníku: Město Harrachov, Manželé Lahodovi, Michal Kunrt, Sdružení rozvoje cestovního ruchu, Rodiče a děti ze Ski teamu Harranti Harrachov, Sklárna Novosad a syn, Sportovní areál Harrachov," dodala Novotná.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vánoční trhy v Harrachově vyvrcholí soutěží o Novoroční česnečku
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Harrachovský Lubor Moravec po kyselu nejlépe uvařil i česnečku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Přepeř porazili 2:0 Velvary a drží se v ČFL na třetím místě
Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony
VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
Sportfilm přivítá filmové tvůrce i tenistu Radka Štěpánka
Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
26.09.: Historické trio stříkaček zrenovovali hasiči ve Valteřicích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT