Harrachovem na Nový rok voněla česnečka

04.01.2017 17:22:56 | Autor: redakce | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Harrachov

Harrachovem na Nový rok voněla česnečka

Harrachovské Vánoční trhy na Nový rok vyvrcholily soutěží o nejlepší Novoroční česnečku. Do druhého ročníku této soutěže se mohl přihlásit nejen provozovatel restaurace, ale každý, kdo byl ochoten uvařit 10 litrů česnečky, to byla jedna ze základních podmínek přihlášení se do této soutěže. Nakonec této možnosti využilo šest provozovatelů harrachovských restaurací a hotelů, a to: Restaurace Roubenka, Restaurace Za Pecí, Restaurace Terassa, Restaurace My Piknik, Hotel Centrum a Hotel Fit Fun, a také jedna fyzická osoba: Kaya Bosnič.

„K degustaci bylo připraveno několik variant česnečky, jak z klasického hovězího vývaru nebo uzená s kroupami, tak i netradiční vývar z oháňky s chilli. O tom, kdo ze soutěžících uvařil nejlepší česnečku, rozhodovali zájemci z řad veřejnosti. Pro ochutnávku a následné hodnocení vzorků česnečky bylo třeba si zakoupit lístek v hodnotě 20 Kč, a tento lístek po degustaci vhodit do jedné ze sklenic označených čísly 1 až 7. Hodnotitelé tak do poslední chvíle nevěděli, v které restauraci byla jaká polévka uvařena. Zájem o ochutnávku byl nad očekávání velký a na celou akci dohlížel dokonce sám Pán hor Krakonoš," vysvětlila za pořádající město Harrachov Markéta Novotná.

Po sečtení všech soutěžních lístků byly výsledky následující: 1. Restaurace Terassa, 2. Hotel Centrum a 3. Restaurace My Piknik. Výherce získal putovní cenu v podobě skleněné vařečky, takzvaný Řád novoroční harrachovské česnečky, kterou pro tuto příležitost vyrobili v místní sklárně Novosad a syn a která mu byla předána z rukou starostky města Evy Zbrojové.

Zmíněné tři restaurace obdrží nálepku, která bude informovat o tom, že za letošní rok obsadili 1. - 3. místo v soutěži o nejlepší česnečku. Na závěr bylo vylosováno pět šťastlivců z řad hlasujících, kteří obdrželi jednodenní skipas do harrachovského skiareálu.

„Vybraná částka za soutěžní lístky, která činila 5302 korun, poputuje dětem do harrachovské základní školy. Poděkování patří a osobám a subjektům, které se podíleli na úspěšné organizaci letošního ročníku: Město Harrachov, Manželé Lahodovi, Michal Kunrt, Sdružení rozvoje cestovního ruchu, Rodiče a děti ze Ski teamu Harranti Harrachov, Sklárna Novosad a syn, Sportovní areál Harrachov," dodala Novotná.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vánoční trhy v Harrachově vyvrcholí soutěží o Novoroční česnečku
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Harrachovský Lubor Moravec po kyselu nejlépe uvařil i česnečku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Tradiční vítání občánků proběhne až poslední zářijovou sobotu

Městský úřad Turnov informuje rodiče dětí, které mají být slavnostně přivítáni, že termín vítání občánků se uskuteční 26. září 2020! „Rodičům budou včas zaslány pozvánky," doplnila matrikářka Monika Cilerová. Vítání občánků se uskuteční v prostorách Kulturního centra Střelnice, a to od 9 hodin pro první skupinu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT