Hasiče zaměstnal rozsáhlý požár lesa ve Studenci

02.07.2019 11:22:22 | Autor: Daniel Mlčoch a Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Studenec

Hasiče zaměstnal rozsáhlý požár lesa ve Studenci

Celkem 10 jednotek hasičů v pondělí 1. července bojovalo s rozsáhlým požárem lesního porostu v katastru obce Studenec. Požár byl na krajské operační a informační středisko nahlášen krátce před 14. hodinou a již podle hlášení bylo zřejmé, že se jedná o událost velkého rozsahu. Pod kontrolu dostali hasiči oheň v 15:21.

Po příjezdu na místo zásahu hasiči průzkumem zjistili, že požárem je zasažen nízký porost mezi vzrostlými stromy na ploše cca 1 hektaru. Velitel zásahu okamžitě rozhodl o nasazení vodních proudů proti směru šíření požáru a na místo postupně povolal posilové jednotky. „Zásah byl pro nás z důvodu nepřístupného terénu a velkého vedra velmi náročný," řekl velitel zásahu nprap. Miloslav Jebavý.

Rozsáhlý požár lesa v katastru obce Studenec<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Václav Brožek Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru na vzrostlý les a pod kontrolu jej dostali v 15:21. „Bylo nutné zřídit čerpací stanoviště na rybníku v Levínské Olešnici a cisternami dopravovat vodu na požářišťě kyvadlově," uvedl dále Jebavý. Rozsáhlý požár byl hasiči zcela zlikvidován v 16:56. Příčina vzniku požáru, způsobená škoda a uchráněné hodnoty jsou v současné době v šetření HZS LK a Policie ČR.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS LK - stanice Jilemnice, Semily, HZS KHK - stanice Nová Paka a SDH Jilemnice, Roztoky u Jilemnice, Nová Ves nad Popelkou, Lomnice nad Popelkou, Košťálov, Studenec a Nová Paka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči zachránili před požárem kostelní věž v Liberci
Požár dřevního odpadu zaměstnal hasiče v Jenišovicích
Na Tanvaldském Špičáku hoří les. Přijelo 16 jednotek, pomáhá i vrtulník
Hoří skládka v Košťálově, lidé v okolí raději nemají větrat

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA
V Turnově vlály 28. května městské vlajky. Bylo 30 let od odchodu vojsk

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
28.05.: Díky úpravě sazby DPH se malinko sníží ceny vodného a stočného

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT