Hasiče zaměstnal rozsáhlý požár lesa ve Studenci

02.07.2019 11:22:22 | Autor: Daniel Mlčoch a Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Studenec

Hasiče zaměstnal rozsáhlý požár lesa ve Studenci

Celkem 10 jednotek hasičů v pondělí 1. července bojovalo s rozsáhlým požárem lesního porostu v katastru obce Studenec. Požár byl na krajské operační a informační středisko nahlášen krátce před 14. hodinou a již podle hlášení bylo zřejmé, že se jedná o událost velkého rozsahu. Pod kontrolu dostali hasiči oheň v 15:21.

Po příjezdu na místo zásahu hasiči průzkumem zjistili, že požárem je zasažen nízký porost mezi vzrostlými stromy na ploše cca 1 hektaru. Velitel zásahu okamžitě rozhodl o nasazení vodních proudů proti směru šíření požáru a na místo postupně povolal posilové jednotky. „Zásah byl pro nás z důvodu nepřístupného terénu a velkého vedra velmi náročný," řekl velitel zásahu nprap. Miloslav Jebavý.

Rozsáhlý požár lesa v katastru obce Studenec<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Václav Brožek Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru na vzrostlý les a pod kontrolu jej dostali v 15:21. „Bylo nutné zřídit čerpací stanoviště na rybníku v Levínské Olešnici a cisternami dopravovat vodu na požářišťě kyvadlově," uvedl dále Jebavý. Rozsáhlý požár byl hasiči zcela zlikvidován v 16:56. Příčina vzniku požáru, způsobená škoda a uchráněné hodnoty jsou v současné době v šetření HZS LK a Policie ČR.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS LK - stanice Jilemnice, Semily, HZS KHK - stanice Nová Paka a SDH Jilemnice, Roztoky u Jilemnice, Nová Ves nad Popelkou, Lomnice nad Popelkou, Košťálov, Studenec a Nová Paka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči zachránili před požárem kostelní věž v Liberci
Požár dřevního odpadu zaměstnal hasiče v Jenišovicích
Na Tanvaldském Špičáku hoří les. Přijelo 16 jednotek, pomáhá i vrtulník
Hoří skládka v Košťálově, lidé v okolí raději nemají větrat

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V turnovské Tázlerově ulici od 19. do 21. září neprojedete

Odbor dopravy MěÚ Turnov informuje, že od čtvrtka 19. září do soboty 21. září 2019, vždy v době od 8 do 14 hodin, bude krátkodobě omezen vjezd do Tázlerovy ulice. „Z důvodu vyjíždění nákladních vozů ze stavby bude na nezbytně nutnou domu omezen vjezd do Tázlerovy ulice z ulice Hluboká. Na křižovatce bude stát poučená osoba, která bude zajišťovat vyjetí jednotlivého nákladního vozu z Tázlerovy ulice do ulice Hluboká. Omezení bude krátkodobé v řádu minut. Prosíme řidiče, aby respektovali zákaz zastavení v označeném úseku ulice. Děkujeme za pochopení," uvedl vedoucí odboru dopravy MěÚ Turnov Pavel Vaňátko.

Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu a zvolili novým Čeřovského

Zastupitelé statutárního města Jablonec nad Nisou v tajné volbě odvolali ve středu 18. září Milana Kroupu z funkce primátora města. Vydáno a odevzdáno bylo 29 hlasovacích lístků, z toho 28 bylo platných. Po sečtení zhruba ve 13.50 bylo celkem 18 zastupitelů hlasovalo pro odvolání, 6 bylo proti a 4 se zdrželi. Po 16. hodině byl zvolen novým primátorem Jiří Čeřovský. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Přepeř si proti Velvarům připsali druhou výhru v ČFL
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči
Libštátské podzní léto pokračuje koncertem Jazz Claire Band
Rekonstrukce Základní školy Mašov začne 1. května 2020
Pozvánka na Výstavu hub v Lomnici nad Popelkou

Nejčtenější články

18.09.: Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou
16.09.: Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
17.09.: FOTO: V I.A třídě vládnou týmy z Pojizeří, první Lomnice opět nadílela

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT